Споделена история от Други

Избор на китара
Здравейте,
От доста години съм запалена по китарите. Най-накрая реших да се науча да свиря. Вкъщи имам една детска класическа китара, но тя е много стара и й липсват две струни. На нея се научих на няколко семпли песнички за една или 2 струни. Сега, след много години взех решение да си купя хубава китара. Искам да попитам акустична или елекро-акустична китара да избера и коя предпочитате? Какво мислите за италианската марка EKO? Харесвате ли я, защото почти нищо не съм чела за нея и ако не коя марка китари е хубава? Бюджета ми е около 200-300 най-много. Някой купувал ли е китара по Интернет от някой български сайт за китари? Или ако някой може да ми препоръча магазин за китари във Варна, защото няма много свободно време да обикаля по магазини. Благодаря предварително! Съжалявам ако има грешки!

Коментари

1.   В Дубровника продават на кила

2.   Акустична и електро-акустична са практически едни и същи, само дето едната има вграден pick-up и може лесно да се включи в усилвател. Иначе и двете са с метални струни.

Ако питаш за класическа (с найлонови струни) или акустична - препоръчвам ти акустична. Има по-силен и звънлив звук. По-трудно се натискат струните обаче (т. нар. екшън, action).

Ако питаш за електрическа или акустична - имай предвид, че за електрическата ще ти трябва усилвател и няма да може да свириш ако си някъде без ток.

Аз лично ти препоръчвам електро-акустична, защото обикновено имат и малко тунерче горе за по-лесна и бърза настройка (не че не може да ползваш някое от безбройните приложения за телефон).

3.   В Технополис има китари. Но според мен събери още 50-100 лева и си купи Fender CD 60CE, електро-акустична и много удобна. Има я в Технополис.