Споделена история от Други

Пиша много грозно
От няколко години пиша много грозно. В 7 клас съм. Почти всички учители ми разчитат почерка, освен 1-2. (по музика и химия). Това не се случва, само когато пиша много бързо по някои предмети, поради много бързо диктуване. Когато правим тест и имам 40 минути също е така. А съм един от първите, които предават тестовете, с изключение на тестовете по математика.

Коментари

1.   Освен да се упражняваш, друг начин няма! Успех!

2.   Най-важното е да бъде четливо, без значение дали е грозно или красиво. Моят подчерк също казваха, че е грозен когато бях на твоята възраст, но се четеше, а и също така за мен не беше грозен. След време като станах 12-ти клас, същите тези, които го наричаха грозен, се учудиха и то доста. Казаха, че бил станал много хубав.

3.   Аз обикновено пиша супер грозно, винаги съм писал така. Понякога учителите ми не ми разчитаха и ме питаха какво съм написал. Голям праз. Не ми пука. Ккато виждаш сега вече се пише почти само на клавиатура, а на нея се справям доста добре... пиша доста бързо спрямо повечето хора.

Освен това като реша, че искам да пиша красиво мога да го напиша супер красиво, учил съм техническо писане, но в повечето пъти не искам.

4.   Значи ако биологията и химията ти вървят и ти се отдават имаш шанс да станеш някой лекар. Те пишат така неразчитаемо.

5.   Упражнение! Гледай канали в YouTube например, показващи красив почерк. Такъв е TheKalligraphRU. Аз така се научих и сега всички ми казват, че пиша много красиво. Момче съм. Успех!

6.   Не виждам смисъл да се притесняваш от това, че пишеш грозно. Почеркът издава характера на човека, едва ли ще се научиш да пишеш красиво. А и грозният почерк издава характер на холерик, прочети в интернет.

7.   Споко, и аз пиша ужасно, дори сам не си разчитам. Някъде четох, че умните хора пишат грозно и нечетливо и е вярно. Ръчното писане е отживелица и се чудя защо не раздадат на децата по един таблет вместо тетрадки, в който да са качени и учебниците в дигитален вариант - толкоз компактно, просто не доумявам защо не го сторят. Вместо огромна раница едно малко таблетче. Живеем в свят от старомодници.

8.   Защото мисълта ти изпреварва ръката ти, каза че по математика си първи.. Това обяснява някои неща, аз заради грозния си почер (нечетлив)спокойно.. Проблемът е, че в университета могат да се заяждат с това, както на мен редовно се случваше....

9.   Номер 8, момчето е било пъро на тестовете С ИЗКЛЮЧЕНИЕ на математиката. Иначе сега всички пишат еднакво по онлайн обучението.

10.   Историята ти е подобна на моята. Като си погледнах тетрадките от ученическите си години, се хванах за главата. На места дори не разбирам какво съм писал.

11.   Спокойно, аз си развалих почерка в шести клас, , имал съм проблеми с преподавстелите в университета, поради грозния почерк, затова гледай поне да е четливо, сега съм докторант, когато пиша статия, първо трябва да напиша на ръка и да изпратя на ръководителя си, затова внимавам да е четлив, предполагам, че пишеш бързо и мъселта ти тече бързо :)

12.   Виждам че темата е стара, но съвсем наскоро попаднах на мои тетрадки от училище - това което еъм писал в 6-7 клас е абсолютно нечетимо. В 8 клас си смених почерка и тетрадките ми от 10-11 клас изглеждат все едно съм ги писал вчера, а не преди 20тина години.
Мога да дам следния съвет - спрете да се опитвате да нагодите почерка си към това което са ви учили (ченгелчета, опашки, заврънкулки) и се опитайте да създадете собствен стил, който хем да ви е удобен, хем да е четлив. Аз пиша почти печатно, но се чете далеч по-добре (и реално е и по-красиво и по-подредено) отколкото някогашните ми опити да изписвам ръкописните букви както са ме учили в първи клас.