Споделена история от Други

Наказателен казус
Здравейте! Много обичам да решавам наказателно-правни казуси. Може ли някой от вас да ми даде примерен.Аз още съм ученичка(да поясня) .Знам ,че повечето от вас ще се учудят.

Коментари

1.   Говори с адвокати. Може някой да приеме да те "покровителства" в свободното ти време.
Не мисля, че тук е подходящото място за търсениятата ти.
Ж 30

2.   За да ги решаваш трябва да си наясно с правната материя. Това няма как да ти е хоби.

3.   Най-качествена поука се вади ако успееш да посочиш на отсрещния сгрешеното, така, че да го види, не да си мисли, че просто му се полага критика по задание. И като я види да предложи наказанието си: над пътапример да направи нещо, което винаги се ината да не направи. Нещо полезно. Иначе цупеници и презрения не е конструктивно. Цупене, крясъци и обвинения някак не е конструктивно. Казуси под път и над път.

4.   Прави сте! Не се оправдавам с нищо. По- добре да се придържам към това, което е в училище. Благодаря Ви за искреността, че бяхте честни с мен. Уважавам съветите на другите.

5.   Имахме такъв казус в даскалото.

На самотен остров корабокрушират 3-ма мъже. Няма какво да ядат цял месец, помощ не идва и нещата отиват към това и тримата да умрат. И решават, че е добре да убият единия, че поне другите двама да имат шанс да живеят още известно време и евентуално през това време да ги спасят.

Разбират се да хвърлят чоп и който се падне да не се сърди. И така убиват единия и се наяждат и още на другия ден ги спасяват. Но разбирайки, че са убили единия започват да ги съдят.

Та трябва ли да ги носъдят?

6.   Има форум за правото, ето го:
lex.bg/forum/

7.   Според мен от една страна постъпват егоистично, тъй като според мен щом заедно са в беда, преминали са през какво ли не, заедно до сетния си дъх без никому другиму да убива. От една гледна точка. Това е от морална гледна точка. Според мен не трябва да постъпват така егоистично, защото въпреки това деяние, което са извършили, идват да ги спасят. Значи и да не го бяха убили пак са щели да ги спасят. Но се сещам друго. Нали когато някой е убит се разбира, съответно те може би затова са го убили. За да могат да видят другите двама и да ги спасят. Тогава постъпката донякъде им се оправдава. Много е тежко да нямаш прехрана, вода. Гледала съм различни филми, трудно е. Те чрез един се опитват да спасят двама. Сигурно пак греша!! Аз така мисля

8.   Колкото до осъждането. От тази моя гледна точка юридически,убийството е наказуемо по чл.115 в днешно
време. Следователно гледат се мотивите,смекчаващите и отегчаващи обстоятелства,степента на обществена опасност.Наказанието е да поправи дееца,възможно по най-добрия добрия начин. Всъщност в твоя казус бих казала така: смекчаващи обстоятелства са ,че те са били гладни,наложило се е да го убият,но разбира се това не е оправдание,за да го убият.

9.   Колкото до осъждането. От тази моя гледна точка юридически,убийството е наказуемо по чл.115 в днешно
време. Следователно гледат се мотивите,смекчаващите и отегчаващи обстоятелства,степента на обществена опасност.Наказанието е да поправи дееца,възможно по най-добрия добрия начин. Всъщност в твоя казус бих казала така: смекчаващи обстоятелства са ,че те са били гладни,наложило се е да го убият,но разбира се това не е оправдание,за да го убият.