Споделена история от Други

Право във Варна - ВСУ
Здравейте! Аз съм момиче на 18 години (11 клас).
Ще мина направо към въпроса си.
Следващата година ми предстои кандидатстване. Подготвям се за матура по история. Искам да следвам право във Варна - ВСУ. Не защото няма да изкарам добри оценки на изпитите или искам по-лесно да го "избутам", искам да живея във Варна (но това е друга тема). Да, семестриалните такси са високи, помислила съм и за това.

Запитването ми е защо някои хора се отнасят към това учебно заведение с доста песимизъм? Поинтересувала съм се доста за този университет и кадри от други - например държавни университети доста "плюят" по Свободния. Едно от главните посочени твърдения е, че там се записват студенти, които не са могли да бъдат приети в друго заведение. Направи ми силно впечатление и коментар на студент (не един), който също следва във ВСУ, отново с негативно мнение. Като това ме води на мисълта, че те са се надявали малко или много щом плащат толкова пари значи имат сигурни взети изпити и т. н. Други кадри на този университет пък много добре го защитават с факти.

Не знам дали съм станала ясна. Иска ми се да получа коментар от хора, които в момента учат или са завършили ВСУ. Много съм объркана, а за мен това е доста важно. Искам да получа качествено образование. Не отивам там с нагласата, че щом плащам всичко ще ми е на готово, а и не искам да е така.

Благодаря предварително на хората, които ще оставят мнение! :)

Коментари

51-52 от 52

59.   http://www. youtube. com/watch? v=3GBAFnB5_zU&feature=share До тук с коментарите относно качеството на студентите и сериозността на специалност "Право" във ВСУ. :D Мисля, че клипчето е показателно ;)
Димитър

60.   И само да добавя, че изпитът по ОТП, заедно с ИБДБ през 1-вия семестър, са най-тежките семестриални изпити в 1-ви курс :)

51-52 от 52