Споделена история от Други

Дете в двустаен апартамент?
Може ли да се гледа бебе и дете в двустаен апартамент? Имаме два двустайни, но искаме да запазим единия за детето като порасне да не е под наем. На пазара няма много хубави жилища на добра цена, които да са тристайни. Чудя се как да нагласим нещата, вие в какви условия отглеждате деца?

Коментари

1.   Много е трудно, на детето му трябва стая, а от кухнята както и да го въртиш спалня не става... Нашето вече е на 5 години но спи в нашата спалня, затова и ние вече гледаме тристаен. или направо къща с дворче да вземем.

2.   Аз съм отгледан заедно със сестра ми в двустаен апартамент (хол, спалня, кухня, баня с тоалетна), но това беше в началото на 90-те. Т. е. може. Въпросът е, че като поотраснахме и започнахме да се държим като "тийнове" и почнахме да искаме собствени стаи и тн. Със сигурност до около 6-7 годишна възраст може да се гледа в двустаен, после вече е по-трудно, но не невъзможно.

3.   Ами възможно е само докато е малко. Ако мислите да живеете там в дългосрочен план, не смятам, че е удачен вариант, когато детето порасне. Ще има нужна от лично пространство, вероятно ще иска собствена стая. Аз лично не бих се чувствал комфортно ако трябва да споделям стая с един или повече човека нон стоп.

4.   Авторка: Благодаря за коментарите. Засега ще караме в двустайния, пък се ослушваме за по - голям. Живеем в центъра на града, много ни е удобно, но за съжаление жилищата тук са адски скъпи и с парите от нашия ще можем да отидем в краен квартал, който е близо до изхода на града, а това не е удобно за нас, защото е далече от всичко - дори от работните ни места. Зяпахме обяви, но само 2 или 3 отговарят на изискванията ни и са адски надценени, пише "Център", а апртаментът се намира в края на града... потрошени, изкъртени, зацапани, стари жилища, а нашето е сравнително ново и си мислим, ако не успеем - просто да пригодим спалнята за детето, а ние на дивана в хола.
Съвсем спокойно можем да продадем двата апартамента и да купим трети, но какво ще стане като порасне детето ни - ще живее под наем, което е още по - зле от това да живее сега в двустаен.
Как е по - правилно да намерим жилище - през агенции разбрах, че е прецаквация... лъжат яко в обявите, плащат пари за оглед и те водят по разни ужасни места, просто бърлоги.