Споделена история от Други

Надрана кола
Хора малко помощ. Когато прибирах колата в гаража без да искам я надрах в самата врата. Има драскотина около 15 см. Колата е сив металик. Има ли крем или нещо подобно с което да се оправи. Много ви се моля, ако някой е оправял нещо такова на собствената си кола да драсне един ред как става и дали изобщо може да се оправи. Благодаря предварително

Коментари

1.   Ако деругата не е толкова дълбока и лака не е протрит до дъно, се минава с водна шкурка 1000, 2000 и 3 едрини пасти за пастира е. Ако лака липсва, се запълва с тънка четка същият цвят и след това с лак, като захлаждането е като горната процедура - шкурки и пасти. Всичко необходимо се продава на грамаж в магазин за автобои.

2.   Ще се опитам да допълня това, което е написал номер 1. Така, първо трябва да установиш дали е засегнат само най-горния слой, който е безцветен лак или е надрало до базата (боята). Ако намокриш драскотината с вода и докато е мокра тя почти не се забелязва, значи с пастиране вероятно ще стане.
Как става: копуваш от магазин за автобои наливно пасти 3М - 1, 2 и 3 номер. Единицата е силно абразивна, на външен вид като хидр. вар. Двойката е много фин абразив, който премахва матирането на лака от третиране с единицата, също така и може да скрие много фини драскотини. Тройката е за финално полиране до блясък и премахване на "бленди", получили се от пастиране с предния номер паста.
Как се процедира:
1. Измиваш добре мястото, което ще пастираш и подсушаваш. Много е важно да няма никакъв прах и песъчинки на мястото, което ще третираш.
2. Взимаш дунапренова гъбичка, нанасящ малко от пастата първи номер и с кръгови движения и умерен натиск пастираш надрания участък, докато се матира и ръбчетата на надрания лак се изгладят. Избърсваш, ако има остатъци от пастата.
3. С друга гъбичка пастираш с пастата втори номер, покривайки цялата площ, третирана с 1-цата. Така докато матирането изчезне и стане лъскав лака отново... Избърсваш, ако има остатъци от паста.
4. С трета гъбичка пастираш и с пастата номер 3 (тя е бледо сива на цвят и малко по-течлива). От нея се нанася много малко количество и се третира цялата площ от т.3. дори и малко повече.
Това е, ако пораженията са повърхностни, разбирай по слоя лак.

Ако е задрало по-дълбоко компромисен вариант е това, което написа номер 1 - същия цвят боя с мала четчица и по възможност отгоре лак - после се пастира, първо с водна шкурка, после с полир пасти до пълното премахване на матирането от водната шкурка. Тук може да прикриеш частично драскотината.

Ако гореописаното даде незадоволителен резултат - пребоядисване на детайл или част от него.

3.   Гледай това видео: https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c Много добре обяснява човека. Дано знаеш английски.

4.   Автор : Благодаря за коментарите, вече си личи много малко. До номер 3 : Аз даже го следвам :D