Споделена история от Други

За какво съжалявате в живота?
Здравейте, драги читатели. Темата е насочена и към двата пола, като възрастта няма никакво значение. Би било интересно да се включат и млади, и по-големи, че и възрастни представители и на двата пола. Споделете за какво съжалявате в живота.

Аз лично в любовен и сексуален план смятам, че трябваше да бъда по-уверен и да действам по-сериозно с момичетата, с които имах контакти през годините. Можех да имам повече и по-хубави преживявания в тази посока.

В приятелски план смятам, че трябваше повече да се забавлявам и да не го мисля толкова. Вечно разсъждавах над разни глупости. Май няма голям смисъл.

Също трябваше да работя повече над хобитата си. Едно от тях ми стана професия, но другото хоби ако се беше превърнало в професия щях да съм по-добре финансово. Но не мисля, че и сега съм зле.

Това е от мен, което се сещам на първо време. Ако желаете споделете и за вас... Кое ви тежи или мъчи и за кое съжалявате.

Мъж на 24

Коментари

2.   Не съжалявам за нищо. Това което не те убива те прави по-силен. Живеем за да се учим. Не съжалявам за нито една мля грешка защото тя ме е учила след това

3.   съвсем честно, че не купих биткойни по 5 долара, а си купих кола. Сега щях да имам 1000 биткойна. За нищо друго

5.   Съжалявам, че не си повярвах и не постигнах абсолютно нищо в живота си. На 31... с мъж и дете и толкова.

6.   Съжалявам най - много за това, че се заблудих за някой хора, мислех си, че щом аз съм готов живота си да дам за тях то е било взаимно, но грешах. Е този списък от хора попадат най - голямата ми бивша любов, която ми заби нож в гърба, и попада също момичето което мислех, че ще замести всички останали и ще изтрие спомените, мислех, че с нея ще бъде ново и различно но и тук сгреших. Съжалявам най - много за това, че се заблудих за някои хора... М17..

9.   За нищо. Каквото е станало, не мога да го променя, така е било писано. Мисля само за настоящето и за това, което е напред.

Мъж 37

10.   Момиче на почти 18г.
Съжалявам, че като по-малка не бях достатъчно уверена и не тръгнах по-пътя, по който исках. Съжалявам, че заради тази моя неувереност отблъснах хора, които искам в живота си и също така нараних много други.
Та тук ще направя едно малко отклонение, истина е, че всички хейтъри, насилници и злобари са комплексари. Тях ги боли и за да облекчат собствената си болка нараняват другите...

11.   Здравейте момиче на 20г.
И аз като теб съжалявам, че много мисля... Много преосмислям всяко действие, правя си план график за деня за седмицата, за ситуацията... и когато очакванията ми не са същите с реалността-съм разочарована.
Съжалявам също че позволих на килограмите ми, и вманиачения ми мозък да бъда слаба-да провалят едни много хубави години от живота ми, както на мен и на хората около мен..
Хубав ден..

12.   Човек може да съжалява за много неща, но май най-вече за грешките и пропуснатите възможности. За съжаление никой не се ражда научен и нещата ги учим по трудния начин (или не ги учим)

13.   Недей да съжаляваш за нищо! Живота е пред теб ще изградиш нови хубави преживявания, а щом толкова съжаляваш вече си знае урока има бъдеще, успех!

14.   Скъсах се от провали. Деня, в който спра да съжалявам за някои неща ще бъда наистина щастлив.

15.   Единственият човек, който може да съжалява е този, който е знаел 6-те числа от печелившата комбинация от тотото и не си е пуснал фиша. Всичко друго е : Можеше да бъде... или Ако бях направил/а така, казал/а това... и тем подобни. Не можем да се върнем назад за да преиграем тези ситуации, но за сметка на това човек изпада в други, в нови. Така, че следващият път - не се чудете, а действайте! :)

*Съжалявам само за това, че не се получи една моя връзка... и най-вероятно до края на живота ми ще съжалявам за това ;д, но пък хей - живот бе, какво да го правиш.

16.   Много добър въпрос!
Аз лично най - много съжалявам, че не останах вярна на себе си във всеки един аспект от живота. Ако си бях държала на собствените принципи вместо да им изневерявам под влияние на било то обстоятелства, хора или каквото и да е друго, щях да избегна поне 90% от грешките и проблемите в живота си, за които сега супер много съжалявам и ми се искаше да можех да върна времето назад и да постъпя както бих постъпила следвайки убежденията, принципите и дори интуицията си, защото и нея пренебрегнах много пъти, а тя доста помага, стига само да успееш да се вслушаш в нея и то в точния момент.
Но човек се учи от грешките си и смятам тези повече да не ги повторя никога!

17.   Съжалявам само за едно че нямам КУЧЕ

18.   1. Съжалявам, че не запазих девствеността си до първата брачна нощ.
2. Съжалявам, че се омъжих на 20 за мъж, когото не обичах и че му родих деца.
3. Съжалявам, че не работих достатъчно докато следвах.
Основната ми грешка - не следвах сърцето си.

19.   Съжалявам, че през годините не бях достатъчно уверена в себе си, което спря някои мой мечти от реализирането им. Съжалявам, че бях прекалено агресивна с хората в класа ми, както и с родителите ми, които не го заслужават по никакъв начин. Късно започнах да осъзнавам, че нещата могат да бъдат казани по нормален начин, а не изкрещяни или казани под формата на обида. Съжалявам, че ми е много трудно да въздържам гневните си изблици, но се боря с тях всеки ден от живота си.

Black Sabbath

20.   Съжалявам, че докато бях ученичка и после студентка не се занимавах с още повече странични занимания. Всъщност опитала съм доста неща - от спорт, танци, курсове по 2 различни езика, други курсове, рисуване и т. н., но мисля, че тогава имах време да опитам още и още, да уча, да ходя на различни занимания, да посещавам повече места (ходила съм тогава сравнително често в други страни), но можеше и още особено тук в страната. Сега имам дете, семейство, грижи, работа, отделно малък бизнес и опити за развитие на друг... Вече нямам време за нищо странично, което не ми е от реална полза... а ми се иска ей така да седна с един учебник по биология примерно и да науча нещо ново, та дори и безполезно, да се запиша на някакъв курс и т. н. да нарисувам някоя картина... Не става, другото е приоритет, защото така е най-разумно...
Съжалявам и за това, че през годините не успях да създам трайни приятелства...
И че може би не отделях повече време на близки, които си отидоха, не говорих достатъчно с тях, не им казвах неща, които сега би ми се искало да им кажа... Реално съм била близка с тях, но можеше и повече...
Ж 30

21.   Съжалявам, че се отказах от една любов. На моменти имам чувството, че съм половин човек и съм загубила нещо ценно.
А любовта се случва толкова рядко...
Ж39

22.   Единствената ми горчилка е, че харесвам само някакви известни момичета, с които по разбираеми причини нямам никакъв шанс.

23.   Съжалявам, че си отрових здравето с наркотици и алкохол

25.   Съжелявам че потърсих любовта си от миналото бях готова да му дам всичко мое... Болката да те нарани любимият а не да те предпази Шамара си го заслужих

26.   Съжалявам, че не бях по-добър човек когато трябваше. Съжалявам ,че цял живот и досега вървя срещу себе си....

28.   Да съжаляваш е загуба на време. Нищо няма да промениш, само ще се измъчваш с идеята, че си сгафил. Всеки прави гафове, но това е без значение, защото няма как да ги поправиш, а важното е да не ги повтаряш и да разнообразиш следващия път. Да правиш един и същ гаф цял живот е жалко и патетично, а макар и несъвършени можем повече в тоя живот.

29.   В личен план съжалавям, че дадох прекалено много от себе си на хора, които не са го заслужавали. Да, винаги когато се влюбя го правя със съзнанието, че ще дам цялата си любов на въпросният мъж, е да ама не всичко са го заслужавали и е ставало болезнено след това.
В професионален план, ами май не съм достатъчно амбициозна и доста се подценявам. Просто ми липсва увереност и това ми е пречело да постигна мечтаната кариера.
А и като цяло съм доста плаха и неуверена, а май това хич не е добре, защото не мога да разгърна потенциала си.

30.   Съжалявам, че слушам хората "какво ми казват", а не себе си, демек че ми липсва самоувереност.
Ж19

31.   Съжалявам, че не почнах по-отрано да изкарвам сериозни пари.

32.   Главно съжалявам, че късно осъзнах някои неща и допуснах заради това много грешки. Сега съм в кофти положение, но не мога да направя много, за да го променя. Неусетно свикнах на определен начин на живот.
Макар че, реално, никой от нас няма какво толкова да доказва в този живот. Единствено пред себе си трябва да сме отговорни.