Споделена история от Други

Много съм слаба :(
Здравейте! Реших да споделя с вас моят проблем! Аз съм момиче на 14 години и съм много слаба :/ Висока съм 1. 59 и тежа 39 кг. Всички ми казват че съм ужасно слаба, кльощава и. т. н Омръзна ми да слушам едно и също! Колкото и да се храня, каквото и да правя не ми личи нищичко. Искам малко да наддам килограми и да си стегна тялото. Дали да надблегна на някакъв спорт или нещо друго. Моля ви за съвети! :)
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Миличка всичко се променя с годините.Когато аз бях на твоите години бях също толкова висока и толкова слаба. Нямах никакви бедра.Ръцете ми бяха като на бебе.Аз също се притеснявах като теб.Затова започнах да ям всеки ден храна като Мак Доналдс.Дюнери. Все мазни неща от които да напълнея.Не се получаваше.Все си бях същата. Чудех се какво е това тяло което ядеш ужасно вредна храна от която хората стават дебели пък аз не ставам. Така на 18 вече бях висока 160 и станах 45 кг с времето. Сега съм на 22 години и продължавам със същия начин на ядене и съм 55 кг и се чудя как да отслабна.Радвай се на младия си организъм който имаш и яж каквото си искаш .защото сега не ти се трупа мазнина.Като станеш на 20 като мен всичко започва да се трупа и сега дебелея. С времето и при теб нещата ще се променят.Сега ако се запишеш на спорт ще отслабнеш още повече.Просто яж по-често и по-мазна храна и с времето ще се промени тялото ти.

2.   Здравей!
Искам да не се притесняваш. До 8 клас тежах 38кг., чак в 12ти качих до 48! Хапвах си от всичко, не слушах хората.. изобщо не трабва да ти пука!
От грозното патенце станах красив лебед и всичко ми ходи - чак започнаха да ме питат на каква диета съм и как поддържам форма - никак, ген!
Радвай се, че си слаба.. аз хапвах доста ориз и картофи. Качваш постепенно, бъди спокойна.
В момента съм 1. 65 и тежа 55кг! Идеално тегло.

Ж, 22г. :)

3.   Понеже си в пубертета трудно ще качиш килограми. Например аз 1. 93 70 кг 17 години от доста време се занимавам с фитнес и искам да кача ама просто не става.

4.   Здрасти, за да наддадеш на килограми се храни с месо, яйца, животински мазнини, сирене, кашкавал, ядки, сушени плодове.

5.   Здравей,
Не се притеснявай, щом ядеш нормално не е страшно. Ти си малка още. Аз на 23 бях толкова килограми при ръст 165. Колкото и да ядях не пълнеех. Чак сега вече над 30 години съм 46 килограма. Всичко си е ген. Сигурно и други в семейството ти са слаби. То си е и до костна система. При някои костите са по-леки и фини. Не се тормози излишно, а се радвай че не си дебела. С годините ще наддадеш и ще се оформиш.

6.   Не си много слаба, а нормална. Ако ти липсват мускули - тренирай, ако имаш здравословни проблеми, не е от кг., а от друго.

7.   Аз в осми клас бях 1, 56. Волейбол му е майката. 6 години по-късно съм 1, 96.

8.   Спокойно ти растеж в момента ще качиш... аз какво да кажа че съм на 21почти и тежа 32кг :(

9.   Слушай сега!!! Не ядеш достатъчно. Трябва да ядеш повече калории от колкото изразходваш. Картофи ориз ядки е тва му е майката. Аз така качих 5 кг за 2 месеца. Яж по 5 пъти на ден. Ама гледай да не станеш дебела ейй. Фитнес е добре ама лекичко. Клекове е най доброто за жени

10.   Е ти на тази височина колко искаш да си...съвсем нормална си си...и тия дето ти го казват са преди всичко приятелки нали....завиждат ти !

11.   Здравей! Не се притеснявай и аз съм така на 16 години висока 1, 69 и сега 48кг. Какво ли не ям, но не се получава..

12.   Благодаря много на всичкии!!!! :) ❤❤

13.   Ниското тегло може да симптом на заболяване. Отиди за всеки случай на лекар, направи си изследвания. Иначе и аз ям колкото другите, но не дебелея. Сега съм 166 см. и 57 кг. и всички казват, че съм супер. Преди тежах по-малко, но забелязах, че съм качила. Не знам защо, гледам да хапвам когато искам, не се ограничавам от нищо. Може да се свържеш със специалист който да ти даде хранителен режим. Ако включиш и фитнес още по-добре, хем ще стегнеш тялото.