Споделена история от Други

Радвай се на това, което имаш! :)
Не се оплаквайте, когато имате проблеми- всеки има! Не се заблуждавайте, че всичко е цветя и рози. Не може една връзка да е ИДЕАЛНА, едно семейство да е ИДЕАЛНО, едно приятелство да е ИДЕАЛНО- няма такова нещо, което да наречем ИДЕАЛНО, освен ПРИРОДАТА!

Все ще се намери нещо, заради което да се сръчкаш или скараш с гадже, мама, тати, бати, сестриче или приятели, но не подценявайте хората, които наистина ти мислят доброто и не ги изоставай! Бъдете винаги хванати ръка за ръка и не се пускайте, живейте в този свят, лишен от съпричастни хора, егоисти и хора, които живеят и се радват, когато ти страдаш! Не се заблуждавайте, че има идеални, безгрешни и винаги, правещи точното нещо, на точното място! Всеки греши, всеки полудява на моменти и изпада в депресии- времето е такова, че нормални НЯМА! Колкото и да ми е мъчно да го кажа и аз, и ти, и той, и тя сме обременени със сивото ежедневие, сегашните разбирания, натовареността на деня, престъпността, безотговорността, лъжите, егоистите и това влияе, колкото и да не искаш, но ПО ДЯВОЛИТЕ РАДВАЙ СЕ, КОГАТО ИМАШ ПРИЯТЕЛИ, КОИТО ТЕ РАЗБИРАТ И ПОМАГАТ, НЕ ТЪРСИ ПОД ВОЛА ТЕЛЕ! Когато имаш гадже, което ти дава ВНИМАНИЕ, НЕЖНОСТ, ВРЕМЕ и МИЛИ ласки, ПРЕГРЪДКИ, от които се РАЗТАПЯШ- РАДАВАЙ СЕ! И ВИНАГИ намирай причина или човек, заради които да се УСМИХНЕШ!!!

Коментари

1.   Много хубаво написано и много вярно :)))

2.   Ако повече хора си повтаряха това, щяхме да сме по-добри като цяло. Много правилно написано :) Браво!

3.   Браво, нека има повече такива положителни хора !

4.   Браво! Страхотна статия, много добре написано. Ако поне половината от нас мислеха така, светът щеше да е различен. Да не търсим под вола теле...!!! 11

5.   Това трябва да си го казваме като молитва всяка сутрин, да си налагаме спокойствие и обич, да не се поддаваме на изкушения и наистина ще се чувстваме други и по-добри.

6.   Да хубаво звучи за тези, които имат семейство, приятели, или гадже. А, тези които нямат нищо на какво да се радваме?

7.   Иииии какъв е смисъла на тези глупости които пишеш.

8.   Смисълът №7 е да накара хората да се опитат да оценят това което имат преди да са го загубили и да спрат да се оплакват от това което нямат. Човек не може да има всичко на този свят.

9.   Съгласна съм с №7 какъв е смисъла на това

Бележка от модератора: Вие сте номер 7. Не си пишете сам коментари от фиктивни поддръжници, ставате за смях.

10.   Е, аз пък не съм номер 7 :)
Но наистина написаното няма кой знае какъв смисъл.
Значи хубаво е човек да се радва на това, което има.
Но човек, който няма наистина нищо, на какво точно трябва да се радва?
Това, че няма нищо идеално не значи, че трябва да се оставим по течението. Трябва да се стремим към идеала. И всеки от нас го прави подсъзнателно. Такава е човешката природа искаме още и още и все нещо не достига.
Да, трябва да виждаме положителните неща в живота, но не трябва да подминаваме отрицателните. Трябва да се опитаме да ги променим.
Ако ще ми олекне като се оплача - защо да не го направя?
Вярно, че действа натоварващо да слушаш как някой само се оплаква, но понякога човек просто няма какво друго да каже и иска да си излее мъката на някой.

11.   Чудесно е написано! Вярвайте в доброто и Бог! :)))
Който не го одобрява, или няма вкус, или не се е доразвил интелектуално или пък е озлобен от живота, негативен и лош човек.

12.   Ами то ако се обичат момче и момиче то се разбира след като са минали през 3-4 караници, и 1-2 скандала, но все още са си заедно и продължават да се обичат. Тогава се разбира дали двама хора се обичат, дали ималюбов между тях двамата. :)