Споделена история от Други

Емоционално парализиран съм
Вместо да обяснявам, просто ще ви преведа текста от една песен. Едно към едно пояснява как се чувствам, не мисля че със собствени думи бих го описал по-добре. Споделете имали ли сте такъв период от живота.

Кога станах толкова безчувствен?
Кога изгубих себе си?
Всяка дума която излиза от устата ми
Сякаш е нечия друга

Парализиран съм
Къде са ми чувствата
Вече не чувствам
Знам че трябва
Парализиран съм
Къде е истинският аз
Изгубен съм и ме убива вътрешно
Парализиран съм

Кога станах толкова студен?
Кога станах засрамен?
Къде е човекът който познавам?
Сигурно е напуснал
Сигурно си е тръгнал
С всичката ми надежда

Парализиран съм
Къде са ми чувствата
Вече не чувствам
Знам че трябва
Парализиран съм
Къде е истинският аз
Изгубен съм и ме убива вътрешно
Парализиран съм

Парализиран съм!
Страх ме е да живея, но ме е страх и да умра
И ако живота е болка, значи съм заровил моята отдавна
Но все още е жива
И започва да ме превзема, къде съм?
Искам да почувствам нещо, безчувствен съм отвътре
Но не чувствам нищо, чудя се защо
А живота си тече около мен
Виж!
Седя отстрани и го гледам, с ръце в джобовете
Вълните се блъскат в мен, но аз просто ги гледам
Само ги гледам
Под вода съм, но се чувствам на повърхността
На дъното съм и не знам какъв е проблемът
В кутия съм
Но аз съм този който ме заключи вътре
Задушавам се и ми привършва кислорода

Парализиран съм
Къде са ми чувствата
Вече не чувствам
Знам че трябва
Парализиран съм
Къде е истинският аз
Изгубен съм и ме убива вътрешно

Коментари

1.   Ще се поболееш от толкова мрачни мисли и емоции. За читателите ти (аз и другите) - също не е здравословно. Чувал ли си китайската поговорка, че лошото не се споделя, защото се множи?! Остани със себе си, оправи мислите и емоциите, чувствата си, чак тогава общувай, иначе няма да излезе нищо добро.
Мълчание и тишина за тебе, пък дано се оправиш.

2.   Коя е песента?

3.   Това безчувствие е предпазна реакция срещу евентуална душевна болка причинена от друг. Аз съм в същото състояние от десетина години. Наложи се да стана безчувствен, защото болката започна да ми се отразява зле и на физическото здраве, не само психически. А и аз, като всички останали хора, не знам дали този живот не е единственият, който имам. Затова ще гледам да го изживея възможно най-дълго, по възможно най-безвредния, най-интересен и най-добър начин според възможностите ми. Когато властва разумът, чувствата вече не са така спонтанно примитивни, бум на хормони. Удовлетворението става постоянно състояние, а не поредица от силни противоположни емоционални изблици.
Физическата или умствената творческа активност е може би най-добрият начин за справяне с депресии. Тогава умът няма много време да се занимава със саморазрушителни мисли. Насочих се към компютърна графика и други интересни за мен сфери от информационните технологии. Даже от хоби взе да се превръща в източник на приходи и така повече свободно време за всичко.

И аз се интересувам от името на песеннта, ако имаш възможност и искаш, ще се радвам да я споделиш. Текста си го копирам в архива. Благодаря!