Споделена история от Други

Диазепам преди полет
Здравейте!
Наложи ми се отида два пъти на лекар в близките 2-3 месеца, защото имах оплаквания. Правиха ми всякави изледвания, (кръв, урина) ЕКГ и ми няма нищо, но самите усещания си остават - палпитации (сърцебиене, прескачане), главоболие, замаяност, мускулни спазми, топли вълни и изтръпване. Това е само една част. Нормално да се наплаша, като все си мислех че ми има нещо. По принцип съм с ниско кръвно и веднъж си го измерих и излезе, че ми е високо. Като се почна една паника, един рев, а дори не знам дали го премерих като хората. Та за това отидох още веднъж и ми казаха, че дори ми е паднало, не могат да ми дадат обяснение защо се чувствам така. Казаха, че най-вероятно от натрупания стрес, тревожността ми се е увеличила до такава степен, че не мога да фунцкионирам правилно. А кръвното може да се покачи от засилена тревожност. Да вметна, че съм на 22 години. Казах им, че не съм ходила все още на психолог, нямам официално поставена диагноза ”Тревожност” или ”Паническо разстройство/атаки”. Обясних им, че ми предстои 10 часов полет обратно към България ( в момента съм в Щатите) и че не искам да се паникьосам или да изпадна в някакво кризисно състояние. Изписаха ми Диазепам, само 10 хапченца по 5 мг. и ми каза при нужда да взимам по едно на всеки 8 часа. Знам, че Диазепама не е лек, та искам да питам дали не мога просто да пия едно преди полета, вместо да гълтам 1 седмица преди това. Не искам да се пристрастя, а искам просто едно хапче, за да заспя по време на полета и да не го мисля. Вие как мислите?

Коментари

1.   Не знам кой ти го е изписал честно казано. Аз страдам от тежка депресия и тревожност и съм на 20. Изписаха ми го, защото имам паник атаки. На мен ми го изписа психиатър след година посещения при него. Аз пия Ксанакс и затова така и не започнах Диазепам, а имам към 10 опаковки от него. Майка ми реши да го пие, защото не можеше да спи. Каза ми, че като го пие и бързо се унася и заспива и не й пречи като баща ми хърка до нея, защото не го чува, но каза, че страничното действие е, че цял ден е сънлива като се събуди пак й се спи. Пи го 2-3 пъти и спря и сега си е добре. Няма нищо лошо да го пробваш, но не очаквай да го изпиеш и да спиш като мъртъв, зависи дали ти е удобно, дали е шумно. Не губиш нищо да пробваш, но само в такива случай, ако го пиеш постоянно ще станеш зависим.

2.   Хора, какво направихме с живота си? В какво се превърна този живот? Гледам и моите колеги в работата гълтат цяла аптека от хапчета като невидели. В какъв ад превърнахме живота на тази планета... Не помня да е било така преди 10-тина години.
До автора - не си сама, но това е обезпокоително, защото го виждам сред колегите си.

3.   Няма да се притесняваш. Паническо разстройство като по книга. Просто изчакваш да ти мине и това е. В самолета удари 1-2 питиета и ще се оправиш. А може и преди това. Не се лъже с тоя диезепам. Чудя се тия кухи американци защо въобще са ти изписали диезепам, а не ксанакс, който е много по-изчистен, но и той е химия. Няма да се плашиш, от паническа атака до сега няма умрял в света.