Споделена история от Други

Поредния интроверт
Здравейте. Аз съм момче на 19 години и както се разбира още от заглавието съм един от интровертите - нямам приятели и гадже. Различен съм от масата ми връстници - не не разбирам и не са ми смешни тяхните си лафове, не играя компютърни игри като Лигата, Тотал вар поредицата и др., защото някой от тях като Лигата не са ми интерестни, а др, като Тотал вар се купувата и плащат. Семейството ми не е много добре финансово и не ми е било удобно да им искам пари и за такива игри, може би ако почна скоро почасова работа ще успея да отделя средства да купувам постепенно някой от тях. Също така са ми глупави съвременните американски филми, които масово се гледат. Аз гледам филми и предававания на историческа тематика, за производство на разни неща, туристически или други, но не с тематиката на повечето холивудски. Явно това ме прави скучен са връстниците ми, заради което аз не мога да си намеря приятели, седя си вкъщи, преди само ходех до училище, а сега до университета, разхождам си се сам, главно да пазарувам или по други нужди и така. Надявах се поне в университета, където социалната среда е по - голяма да успея да създам някакви контакти, но като гледам сегашното ми положение няма да се промени (май само един колега е горе - долу като мен и аз се надявам поне с него да се сприятеля). По фейсбук и интернет също не мога да успея да направя запознанства. А нашите(на които не искам да им споделя за моето положения, за да не ги притесня) и някой, от които се запознават с мен ме питат дали вече си имам или съм имам гадже... какво гадже, като аз и приятели нямам! Принципно, съм си харесал една колежка от университета, която до е в моята група. Тя е също по - притеснителна, но все пак си има някакви приятелки и контакти за разлика от мен. Не е баш моя характер, но се чудя дали да направя опит да се сближа с нея, като съм готов на някой компромиси, рабира се или не? А нали се сещате, че такъв интроверт като мен не знае и по какъв начин да свали момиче, което му харесва. Тя все пак се движи с другите момичета, а понякога и момчета от групата, в разговорите на които аз не мога да взимам активно участие. Много моля редакторите да одобрят историята ми, стана дълга, но просто съм отчаян и ми трябва да чуя някакви мнения и съвети какво да правя.

Коментари

1.   фейк.... Ти си към 30 - 35 години, от поколението което така и не се научи, че W в английският език се превежда като У , а не като В....

2.   Имай предвид, че нещата, които изброи не те правят по-различен, не са нещо необичайно. Нормално е за един млад човек да учи, да се образова, да се развива в културно-естетически модели, да се обатява на знания. А университетът не е нищо друго освен място за научно развитие. За нещастие в български университет отново ще попаднеш на недобре мотивирана среда и на хора без желание. Това е особено демотивираща обстановка за реално развитие. В обществото хората с подобни проблеми не са малко, но не са и много. Съветът ми е да не се концентрираш върху грешките на другите хора, а малко по-малко да се предвижваш и търсиш тези среди или хора, които са направили така, че да се замислиш за някои неща.