Споделена история от Други

Рентата
След подялба на земеделски имоти между двамата наследници (баба ми и сестра й), вече покойници, земите са наследени от майка ми и братовчедка й преди около 10 години. Вчера бяхме на село, за да вземем полагащото се олио, което дават на обработваем декар. Тогава забелязах, че на нас ни дават 18 дка срещу 25 на другите наследници от общо 28 за нас и 29 за другата страна. Човекът, който даваше литрите олио каза, че 7 дка при нас не се обработват срещу 4 за братовчедката.

Ок, но 18+7=25, а имаме 28!!!

25+4=29 тук май няма проблем

Възниква един въпрос: КЪДЕ СА ОТИШЛИ ТЕЗИ 3 ДКА РАЗЛИКА??? КОЙ СЕ Е ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАЛ ЗА НАША СМЕТКА? КОЙ?

Моля за бърз и ефективен отговор. Искам да се разбере истината! Благодаря Ви!

Коментари

1.   Авторе, това да не е правна консултация или поземлена комисия или нещо подобно? От къде ще знаем къде са тези три декара?

2.   № 1, аз също не знам, въпреки че подозирам някои неща, а и явно нямаш моя проблем, щом реагираш така и ме упрекваш. И след като има поставен проблем, моля за отговор или съвет, което е възможно.
Знам, че не е нито едното (правна консултация), нито другото (поземлена комисия), но е сайт за споделяне на проблемите, които вълнуват човека. Поради тази причина и казусът ми е публикуван тук, в този прекрасен сайт...

3.   Който гледа толкова дребнаво на живота, накрая хваща рак, дори да не му се вярва...

4.   Авторке, наистина бих искала да ти помогна, но нищо не разбрах :(Сори

5.   недейте така, три декара не са малко... - по 3 лв. на квадрат май вървеше земеделската земя. Ами пий една студена вода, поземлената комисия се е пооляла, а и разлики разни в такива имоти са позволени до 10% - това не са малко...
тук не е отговора, отиди и си търси документи и се оправяй

6.   Отговорът е в договора който си подписала за аренда. Но 3 дка едва ли някой ще тръгне да ги търси.