Споделена история от Други

Изпитвам носталгия за времена,в които дори не съм бил роден.
Здравейте, бих искал точно тук да споделя проблемът си. Надявам се да не съм единственият, когото го мъчи това.. Проблемът ми по заглавието се разбира, че е носталгия за много далечни времена, в които дори аз не съм бил роден. Например вчера сънувах, че сме 1986 и слушам по радиото нещо за Рейгън. Имал съм и сънища, които не са били само за 80-те, веднъж даже сънувах, че с моя взвод стъпваме на брега на Нормандия през 1944. Това са сънища само, знам, но дори когато се събудя, изпитвам някаква тъга за онези времена, аз съм роден 2000 г., обаче си представям много подробно какъв е бил светът в периода 1945-1990 и изпитвам тъга за онези времена и не мога да преживея, че вече сме 2018(наближаващата 2019) и някак си мразя времето да минава и да си представям какво ще е бъдещето или пък да живея с факта, че съм дете на 21 век. Аз живея в миналото, в което дори не съм бил роден, моля Модераторите да публикуват историята ми и хора, имали почти същите или абсолютно същите проблеми, да споделят!!

Коментари

1.   Нищо няма да ти кажа освен, че си дете на 20ти век. 2001 е началото на 21ви век.

3.   Защо не запишеш тези сънища? По едно време всяка вечер сънувах сънища от един и същи период от време. Период, в който дори и родителите ми не са се познавали. И започнах да ги записвам. Получи се като книга от писател аматьор. Няма да я издам, но така се отърсих от сънищата и от всички чувства, които те ми насаждаха. Получих този съвет от роднина, а сега го давам на теб.

4.   И аз обичам 40-те, но в Америка където е нямало война. Ами като се ожениш си обзаведи къщата с ретро мебели от 40-те до 80-те и вкъщи ще ти е като онези времена, никакъв проблем не виждам.

5.   Kога се появи тази носталгия? Някои хора ще кажат спомени от минал живот и подобни, но доколкото съм чел този вид спомени, ако въобще действително има такива, се появяват преди пета-шеста година на детето, а не като си на 17-18.

6.   Номер 1 в голяма грешка си. 21 век започва на 1-ви януари 2000-та година. 2001г. е втората година на 21 век. Предполагам, че и много други правят тази грешка. Замисли се повече.

7.   Авторе, във връазка с твоята носталгия, на коя дата и месец си роден в 2000-та година.
Аз също изпитвам нещо като тебе, даже още в по-далечното минало ми се иска да се върна ако е възможно. Днес не ми харесва как технологиите отровиха природата, замърсиха въздуха, храната за човечеството вече не е качествена, питейната вода не става за консумация и още много други неща. Искам да се върна в ония времена, когато не е имало нито самолети, нито автомобили и природата е била чиста и от всеки ручей можеш да пиеш вода. Жалко, че тези времена никога вече няма да се върнат. Ето как го е казал един мой любимец, което напълно съответства и на моите чувства:

"Не съм човек от този свят!
С един крак в миналото страдам.
Стремейки се да стъпя в такт,
се спъвам с другия и падам."
С. Е.

8.   Ами май прекалено много се вживяваш в историята на 20ти век. На мен пък точно 20ти век супер много ми е втръснал... всяко второ подрастващо или застаряващо авторитетче' се опитва да блесне с познанията си по история от 20ти век - вече е толкова банално.

9.   Щях да ти кажа, че сънищата ти са спомени от най-скорошните ти предишни животи, и че вероятно си загивал по някакви нелепи начини, та пазиш носталгия по тези животи, но на момента с Нормандия ме загуби...

Десантът в Нормандия не е и 1/1000 от ВСВ, но за съжаление - това е информацията, която достига днес до младите. Екранизирано, пудрено, пропагандно - Нормандия та Нормандия.

Всъщност ВСВ я обръщат руснаците, с битката при Сталинград, където загиват около 500 000 руснаци и между 150 000 и 250 000 немци. За това допринася и изключително лютата зима на 1942-1943 г., където немците са оказват неподготвени да воюват и оцеляват при такива студове. Нормандия е "на умряло куче нож да забиеш...". Но какво да се прави - никой не гледа вече стари руски филми и не чете история. Всеки ходи да гледа „Спасяването на Редник Райън“, който откъм достоверност на историческите факти се доближава до "Супермен" и "Междузвездни войни"...

Та не се кахъри - типичен продукт на времето си си. Ако беше действително живял през онези времена, съвсем други неща щеше да си спомняш.

11.   Хмм, това може би е спомен от предишен живот? Случвало се е на доста хора, има и документирани. По принцип душата ти управлява съзнанието ти и понякога при някои хора се получава...

12.   От Автора до н. 7
Роден съм на 5 септември, но не зная в колко часа(ако и това трябва да знам) и номер 8, не, не се ''вживявам'' нито искам да блесна, просто казвам какво сънувам и чувствам.

13.   От автора отново:
Номер 5-Появи се някъде март-април тази година,преди това въобще не съм изпитвал нищо по-специално.

14.   Имаше един филм Магия в полунощ, май. Където един от героите е писател и мечтае да бе живял по времето на Хемингуей и компания, когато чрез вълшебно такси се озовава в тяхното време, разбира, че те пък мечтаят да живеят в миналото- през Златния век. Май всички си мислим, че "преди" е било по-хубаво. И аз съм сънувала и съм си мечтала за времето на хипитата, бума на Бийтълс, Удсток.

15.   Чакай ся, авторът къде е казал кое обръща войната или нещо по темата? Просто разказа сънища... Авторе, безспорно много хора гледайки филми, особено по-емоционалните, започват да сънуват цели истории, аз например съм такъв случай. То не бяха каубойци, не бяха мафиоти от 30-тте, не бяха екшъни, не бяха любовни филми и т. н. Според мен, гледайки тези филми, подсъзнателно или се свързваш с информационния поток, или си спомняш моменти от минали животи. И аз съм 2000. Явно сме си интуитивни, защото и много други приятели, наш набор, ми споделят за подобни изживявания. Дори за рандевута, четене на мисли и др.

16.   Номер 6, номер 1 не е в грешка, а ти си се заблудил. За да си прав, трябва да има нулева година, а такава няма - нулата между старата и новата ера е само точка, а годините са периоди от време, не фиксирани точки. За по-нагледно си нарисвай една права линия, посредата направи четичка и над нея напиши 0. Направи още чертички надясно като номерираш интервалите между чертичките от 1 до колкото ти позволява листа (до 10 е достатъчно). Интервалът между 0 и 1 е 1вата година, от 1 до 2 е 2рата и т. н. Започни да ги броиш и ще видиш, че 10 е последната година от първото десететие, 100 е последната от първия век, 1000 е последната от първото хилядолетие, а 2000 е последната от 20 век (2рото хилядолетие). Примерът не е труден за осмисляне, надявам се да е помогнал на теб и на другите, да осъзнаете грешката си, елементарна математика е.

17.   Според мен трябва да запишеш да следваш история

18.   Може да си телепортиран от миналото в бъдещето с машина на времето и наистина да си роден тогава, без да го знаеш.

19.   Случайно да не си гледал някой филм по National Geographic за Нормандия?