Споделена история от Други

Муска
Здравейте. Дадоха ми муска, жълно-златна с червени мотиви единия, от който е кръст. Самата муска е правоъгълна или квадратна. Казаха ми да я нося постоянно, понеже била за против уруки. Някой ако знае дали е вярно моля да сподели мнение, че почвам да се притеснявам.

Коментари

1.   Хвърли ги и двете в огнището, и престани да се занимаваш с ГЛУПСТИ!
Това е отрова за съзнанието. Разбираш ли? ОТРОВА!

2.   Съгласен съм с Н1, изхвърли я, това е магия и само ще ти навреди. Хвърли я и поговори със свещенник в църква.

3.   Странно. Не вярвам особено много в тези неща, но имам някаква информация и ще ти я споделя чисто теоретично, а ти ще си направиш изводите сам. Муската по принцип е предмет, зареден с определена енергия от ходжа. Обикновено са триъгълни листчета, с извадки от корана, тези листчета се поставят в нещо и се носят като амулет. В днешно време често са сребърни амулети, може да са правоъгълни или квадратни, не е проблем. Възможно е и листчето да е поставено в торбичка и какво ли не, вариации много. Кръстът пък е християнски знак. Някъде четох, че е възможно амулетът да бъде с извадки от библията, мисля, че това изобщо не е редно. Струва ми се като нарушаване на религиозни закони, не съм чувала за смесване на религии, но ми звучи като извратена практика. Знам, че може и на листчето да бъдат написани просто желанията на собственика му, което ми се струва повече като глупост, но е правено.
Доколкото знам, а аз не твърдя, че съм гуру, муската може да бъде амулет против зли очи, но може и да бъде насочена към теб магия. Ако си християнин, не те съветвам да носиш това нещо, аз не бих. Баба ми, която е горе-долу запозната, твърди, че християните не бива да носят ислямски амулети против уроки, било на лошо. Муската не се отваря между другото, това носило негативна енергия на собственика. Впрочем думата късмет на български, всъщност има арабски произход (qisma), което означава съдба, участ, навлиза тук като турцизъм. Според християнството, всичко, което ни се случва е въпрос на божията воля, а късметът, като значение на думата, един вид отрича божията воля. Затова и не се носят подобни символи от християни, за да не отричаш Господ някак. Чувала съм, че не било хубаво да пожелаваш късмет на близките си примерно на Коледа, но това всички го правим и не го приемам за нещо лошо. Казвам ти го информативно, защото амулетите се носят точно за късмет, но са в разрез с други неща.
Аз лично не вярвам особено, затова ти давам само информацията, която имам, за да прецениш за себе си, какво да правиш. В интернет ще намериш още много по темата. Мисля, че предмети, на които е четено, се хвърлят в течаща вода, вярва се, че водата има силата да пречиства енергията.