Споделена история от Други

На 16 години съм и не съм дръпнал и сантиметър от години.
Здравейте. Искам просто да си кажа мъката. Аз съм на 16 години и съм 175 сантиметра. Не е нито много, нито малко. Когато бях в началното училище бях много нисък. На 11 години в 5-ти клас бях под 160 см. Когато бях на 12 дръпнах много и станах гигант. На 13 вече бях 175. Станах на 14. Не се хранех редовно. Кигато бях на 15 на прегледа се установи, че не съм пораснал. В училище започнаха дори и да ми се подиграват, че съм нисък. Храних се редовно. Отидох на лекар, защото бях болен и ми трябваше бележка. Помолих ги да ме премерят. Бях 176. Затадвах се. Юни тази година (2018) когато станах на 16 отидох за документ и пак ги помолих да ме премерят. 178. Скоро пак отивам и пак ги моля-175. Казах на баща ми и направихме работата, премери ме два пъти-175. Не знам дали като са премерили 178 нещо се е объркало или е друго. Аз много лежа по чиновете и вървя с наведена глава и може гръбначбият стълб да ми се е изкривил и намачкал. Ще ми се да съм по-висок. Искам и да попитам има ли начин да си изправя гърба и ако има как? Благодаря ви за отделеното време да прочетете темата ми.

Коментари

1.   Ми как да дръпнеш, като ти си си го израстнал на 12?

2.   175 е среден ръст за мъж. Както ти казваш, това е нито много, нито малко. На тази възраст имаш шанс да пораснеш още, но и да не пораснеш, какво от това? На всеки му се иска да бъде "по-" от останалите. Но най-смешното и жалкото е да искаш да бъдеш по-висок от останалите! Защото ръста до огромна степен е главно гени. Ако примерно искаш да бъдеш добър певец, ти трябва не само хубав глас, а и много тренировки и усилия. Ако искаш да бъдеш специалист по нещо, трябва да се трудиш страшно много. Ръстът е просто число, което зависи главно от гените, тоест от произвола на съдбата. Дори ако си направил нещо, което да е навредило на ръста ти с 3-4см, какво от това? Ако беше с 4 см по-висок щяха да ти се лепят мацките ли? Щеше да бъдеш супер щастлив ли?

Съветвам те да спреш да мислиш за неща, които са извън твой контрол, и да се концентрираш върху нещата, които можеш да промениш.

3.   175 е висок мъж, ако 180 см. е висок, то 5 см. какво значение имат и защо заради тях да се причисляваш към ниските? Аз като съм 157 см. жена, смятам, че съм нормално висока, точно, заради тия 7 см., но вече разликата тук е значителна, защото граничи с наистина ниско, докато между 175 и 180, разлика няма. А и да се сравняваш е излишно, винаги ще се намери някой два метра, който би стърчал над иначе високи мъже от 180-185см.

4.   Супер си! Запиши се на плуване!

5.   Брат аз спрях да раста на 12 или 13. И така и не дръпнах повече и се чувствам много дребен-177 съм. Тренирай и яж пък дано на пораснеш.

6.   Спортувай баскетбол или волейбол и може и да има някакъв ефект до година-две.

7.   Съгласен съм с номер 2, но все пак при положение че изрази съмнение за възможността да си си направил по някакъв начин.... ще ги дам решението. Правилните упражнения във фитнеса помагат, просто трябват няколко месеца. Много хора познавам решили такъв "проблем".

8.   Да ти имам проблема, на 25 съм и съм 164см. Един сантиметър не съм израстнал и аз от долу-горе 16 годишен. А ти си 178!!! Това е среден ръст за България, а аз съм под средното.

9.   Пич не се напрягай излишно. Както вече ти казаха, ръстът няма значение, а и за твое успокоение по-малкият ми брат до преди година беше към 175, а сега е почти колкото мене висок / аз съм 187/. Сега е на 18.

10.   И за какво ти е да растеш повече?
Знаеш ли колко е неудобно като си някъде сред хора да стърчиш 1-2 глави над останалите? А повечето жени буквално да са ти до гърдите?
203 см съм, ако те интересува.