Споделена история от Други

18-ти рожден ден
Здравейте! Скоро се навършват 18 години от както съм се родила.. Въпросът ми е толкова ли ще е фрапантно ако не го празнувам ? Приятелите ми ме убеждават да го направя , но аз нямам желание , една от причините е че не искам в ресторант, но няма къде другаде ,в апартамента е много малко пространството , и другото , което е хората ,които ще поканя, някои от тях не познават никого ,от хората ,които ще бъдат там и ще е неловко и гадно за тях .. и нямам желание като цяло.
Благодаря ,че обърнахте внимание на детинската ми тема ,съжалявам ако ви изгубих времето ! :д

Коментари

1.   Здравей, миналата година и аз имах такова питане към себе си и в край на сметка, колкото и да не ми се искаше да празнувам 18-ти рожден ден, много мои близки от други държави и градове, по стечение на обстоятелствата щяха да останат до рожденния ми ден и така се принудих с тези хора да отидем на ресторант, не исках, но не съжалявам. Беше доста приятна вечер, но ако ти не можеш да се навиеш за нещо такова, ще ти дан друго предложение. За да мине номера пред близките, че си празнувала, излез по отделно с твои приятели, почерпи ги по нещо и така, щом не искаш да ги събираш по ресторанти. Излез единия ден с една, две ( колкото искаш ) приятелки, почерпете се в някое кафе, сладкарница. На следващия ден излез с някой приятел, отидете на кино и нещо такова. Ако ли не, просто обясни че не ти се празнува и това е, чак пък такава драма надали ще е, щом ти самата нямаш желание за празненство. Следващата година ако решиш ще наваксаш...

2.   На рождени дни гостите се запознават и често си допадат. Самата обстановка е предразполагаща, не се притеснявай, че ще им е неудобно. Не е така, ще се запознаят и темите ще дойдат сами. Аз съм събирала по 10 човека само в моята стая, която не е голяма, истината е, че на никого не му пречеше. Годините ви са такива, че обстоятелствата не са ви толкова интересни и не ви спират да се забавлявате.
Иначе, ако нямаш желание да празнуваш, просто не го прави. Никъде не пише, че е задължително на 18-тия ти рожден ден да направиш щур купон и после три дни да си с махмурлук. Зависи от теб самата, от това как ти го чувстваш.

3.   Благодаря ви много! :):):)

4.   Моя мина съвсем скоро, аз също не исках да го празнувам. Но, така се случи, че една приятелка имаше рожден ден преди мен и реши да го празнува, и аз какво да направя, взех, че се наместих при нея, и стана двоен рожден ден.
Не познавах половината хора, но се запознахме, защото бяха нейни приятели и така, мина добре с мои и нейни приятели събрани на едно място.