Споделена история от Други

Комплексарка съм
Здравейте, комплексарка съм :( това е нещо, с което се опитвам да се боря, но не мога да се преборя :( знам, че психиката е мн важна, но не знам комплексирам се от супер много неща :( малко съм пълничка, не съм дебела, но е факт, че се комплексирам от това. Спортувам вече, смъкнала съм 7 кг, уж би трябвало да се чувствам по-добре от това, но не :(( Приятелят ми постоянно ми мели на главата за тези килограми и още повече ме подтиска :( обижда ме по идиотски начини относно килограми и общата ми култура и се чувствам ужасно :( казвала съм му да престане, че не ми е приятно, но той продължава :( вече не издържам. Всичко започва да ме дразни, започвам да се затварям повече в себе си, ставам все по-неуверена, не съм силна да се преборя с това, а да си комплексар наистина е ужасно... нямам грам самочувствие и много ме боли, че въпреки нещата, които правя за себе си пак нямам подкрепа от приятеля си и всичко се акцентува само върху отрицателните ми страни :( не издържам повече :( някакви съвети или не знам просто пиша, защото си мисля, че така ще се почувствам по-добре дори и за кратко.

Коментари

1.   Няма човек, който да няма комплекси аз съм на това мнение, може би като остареят хората вече спира да им пука то и за тва не се къпят много много хах

2.   наистина добре си се захванала със спорта. Продължавай щом се бориш значи си на прав път 100 процента ще успееш. Не си давай много зор за други работи за момента всичко ще се нареди. Повярвай ми имал съм подобен проблем.

3.   Наистина е добра идеята, че си започнала със спорта, но изобщо не ми харесва това, че приятелят ти те обижда така. Хубаво, казва ти истината, но пък постоянно да ти го натяква.. не може да си чак толкова зле... това вече не е добре..
*Яса

4.   2 е прав, Яса също.
Сестра ми е с такъв - казва ?, че имала целолит, а тя си е ОК, много готинка е!
Явно приятелят ти сам е комплексар. Продължавай със спорта и го разкарай

5.   като не те харесва каквато си го зарежи задължително , на теб ти трябват хора , които те карат да се чувстваш добре и да ти повдигат самочувствието, за да станеш по самоуверена. Най- важното е да се научиш да се обичаш такава каквато си, пък и повечето мъже харесват жени със самочувствие. Комплексите могат да ти попречат за цял живот , вземи се в ръце и стига си мислила глупости , щом разни селски пръчки могат да имат самочувствие, макар това , което са, защо ти да нямаш? Всичко се постига с воля , хората се променят, но ако го желаят истински!!

6.   Напълно подкрепям 5! След време ще се ядосваш на себе си и на това, че си допуснала да живееш в такъв кошмар. Огледай се! Кой точно от хората наоколо заслужава да е по-щастлив, по-обичан, по-усмихнат от теб? Да не би някой да се е родил със златни крилца или надпис 'специален' на челото? Опитай се да си изградиш нормално човешко самочувствие, което всеки заслужава да има. То не зависи от успехите, външния вид, отношението на другите. То е въпрос на лично достойнство и радост от факта, че си жива. Игнорирай всички, които те критикуват и ти намират кусури. Особено гаджето си! Те са истинските комплексари :)). Спортувай, за да се чувстваш здрава и жизнена, радвай се на лятото, на младостта си и... горе главата :)!
Ел :)

7.   Зарежи приятеля си и си намери хора, които са на твоята честота. Мисля, че всъщност комплексар е гаджето ти и той избива собствените си комплекси върху теб, явно се чуства по-велик като те обижда и те подтиска, а може би се опитва да те направи още по-плаха и неуверена за да има пълен контрол върху теб. Така, че зарежи го и ще видиш как още на първия ден след това ще се почувстваш по-добре.
Продължавай със спорта, работи върху тялото си, но не забравяй и ума си - запиши курс по чужд език, чети художествена литература, намери си някакво хоби /но не някоя компютърна игра - от тях се затъпява/ и ще видиш как постепанно ще се върне самочувствието ти.
И бъди малко по-устата - не да бъдеш кавгаджийка, но когато някой те обижда или те подиграва - не му оставай длъжна, а му отговори в същия тон. То вярно, че на глупак се отговаря с мълчание, но в БГ, когато някой си мълчи, почват да го правят на тапа и му се качват на главата.

8.   От личен опит знам, че всичко е в собствените ни глави! Ако се възприемаш, като красива, умна и не позволяваш на хорското мнение да ти влияе, ще видиш, че и хората ще те приемат така! Не показвай на никой, че килограмите ти те притесняват! Върви със самочувствие и помни, че ти винаги можеш да отслабнеш ако искаш, но много хора по-хубави няма да станат!

9.   Ето аз ще ти предложа една книга, която ми помогна да се отърва от повечето отрицателна енергия. :) Книгата не е дебела и се чете за 2/3 дена може и за 1 :Д "силите на подсъзнанието" така се казва книжката може да си я поръчаш по интернет айде успех. Радвам се че има хора като тебе! :)

Анонимната*

10.   Благодаря ви мили хора! Наистина човек като сподели и му олеква някакси и се чувства по-добре :) Живи и здрави! :)

11.   не мисли за никой , освен за себе си не обръщай на никой внимание намери си друг и казвай на приятелката си ,че такава искаш да си и такава ще си останеш