Споделена история от Други

Говорещата с духове по TLC
Здравейте. Гледали ли сте говорещата с духове по TLC?
Мислите ли, че тя наистина има някакви способности или всичко е шоу, защото ако не е измислица, това би означавало, че има живот след смъртта. Дори имаше един епизод с една холивудски актьор, който участва в ”Терминатор”.
Ще ми е интересно какво мислите по въпроса.

Коментари

1.   За Тереза от Лонг Айлънд ли става въпрос? Аз мисля, че наистина има сили. Вярвам в свръхестественото. А и е праеила много турнета и хората не мисля, че се правят и се разчувстват нарочно.

3.   Чела съм, че е измама това

4.   Че има живот след смъртта, има със сигурност и това е потвърдено чрез преживявания близки до смъртта, опитности извън тялото и регресии. Това не са езотерики, а теми, които занимават истински учени и има достатъчно литература по въпроса. Най-малкото има достатъчно случаи, при които човек уж с установена смърт, без сърдечна и мозъчна дейност, е виждал и чувал всичко и после като се събуди го описва в подробности. На физическо ниво няма как без мозъчна дейност да чуваш и виждаш. Още по-малко със затворени очи. Но разбира се, това не означава, че предаването не е нагласено. Допускам, че по-скоро е.

5.   чисто шоу :-)

6.   Автора: към номер едно: точно за нея да. Аз лично мисля, че е истинско предаването, ако ли не, всички трябва да са много добри актьори.

7.   Всичко е сценарий. Дамата така си изкарва хляба. Като много говори с духове, защо не е под пари и защо има толкова неразгадани мистерии около смъртта... за пореден път се убеждавам колко ограничени и наивни хора има...

8.   Аз също съм гледала Тереза доста често и да ти кажа имам смесени чувства. От една страна си казвам, че е шоу, но от друга страна й вярвам, защото наистина хората се разчувстват доста и едва ли всички са такива добри актьори да успяват да реват просто така. По-скоро смятам, че е истина. Не мисля, че е измислица. Вярвам на Тереза и нейното предаване. Ако някой ден отида в Америка съм мислила да я потърся и да видя какво ще ми каже на мен.

9.   По едно време гледах TLC и съм попадала на 2 предавания в този стил. Вярвам, че има неща, които хората не разбираме, както вярвам и в различни дарби. Въпреки това, аз съм много скептична към подобни предавания. Снима се нещо, то се обработва, изрязва и крайният резултат е това, което ние гледаме на екрана, но рядко то отговаря на цялата истина. Склонна съм да приема, че Тереза наистина има дарба, но дори в този случай подозирам, че предаването е силно преувеличена версия на истината. Такива предавания често са с цел шоу. Просто съм от хората, които искат да го видят на живо, да го усетят, след което мога да забравя скептицизма си.

10.   За Тереза Капуто ли говориш? Ами не знам... от една страна, да вярвам, че има хора, които имат такива способности, но от друга, при Тереза всичко е толкова нагласено, че ми се струва, че в нейния случай е шоу. Да, бе спира те на улицата и почва да ти обяснява как ей сега, ама буквално преди 5 минути видяла духът на баба ти и тя и казала, не-знам-си-какво. И ти ох, ах, ама това наистина е била баба и следват ред сълзи, ред сополи и прегръдки и възклицания... а, нееее, нещо много театрално ми изглежда всичко.

11.   Казват, че това са демони. Въобще всичко е демонично там... а според християнството. Нали живеем в такава държава. Мнението на Библията е, че веднъж живее човек и веднъж умира. След смърт покаяние няма а само съд. Според това дали си вярвал в Исус и как си живял на земята отиваш или във вечни мъки или във вечна радост

Успех.

П.п. не гшедай такива демонични предавания.

12.   Номер 7 е прав. Ако беше толкова лесно да се общува с духове, убийствата щяха да се разгадават много по-лесно и бързо. Просто щяха да се свърат с убития и той да посочи мястото, доказателствата, убийците и т.н. Замислете се малко.

13.   Номер 12, колкото по удобна, романтична, интересна и лесна е една "истина" , толкова по-широко ще бъде приета тя.

14.   Всичко това е измама!!!
За това е и шоу - всички там са актьори, та все пак нали трябва да направят да има рейтинг.
Тези, които имат такива способности не искат пари или слава, те не го правят в предавания, и не дават гласност никъде.

15.   Номер 11, мнението на сегашната версия на Библията е такова, само че наличните евангелия са били многократно цензурирани или забранявани от императори, царе, папи и инквизиция с цел невежото население под страх от вечни мъки да бъде насочено накъдето е угодно на висшестоящите. Всичко, което е противоречало на тези стремления е обявявано за ерес и изтрито от историята. Това, че в сегашната версия на Библията няма нищо за прераждането, не означава че никога не е имало.

16.   Не всичко може да се обясни и не всичко е видно. Една врачка позна как ще изглежда шефката ми две години преди да я срещна. Аз пък като съм под стрес пликовете започват да шумкат и се получава дращене в тях.