Споделена история от Други

Какво да направя за да променя живота си и да го осмисля?
Мъж на 25г. съм и едниственото в този живот, което съм искал винаги е да имам семейство и деца и скромчен семеен живот, но това се оказа доста трудно нещо, понеже аз съм асоциален, само работя, нямам приятели, понеже не се вписвам в моето поколение и нямам нито хобита, нито интереси, нямам и самочувствие, не се харесвам, единственото хубаво нещо е, че хората ме уважават заради работата ми и помагам на доста хора винаги, когато те имат нужда мекушав съм и никога не ме е грежа за себе си и не виждам смисъл да го правя, проблемът ми е че като намеря някой човек и ставам обсебващ интересувам се прекалено много от него от живота му постоянно искам да сме заедно, понеже съм някъв интроверт и нямам личен живот нито приятели и просто искам 1 скромна жена като мен домошарка, с която да си създадем семейство и да си живеем скромно ако се обичаме разбира се, но това ми звучи невъзможно, защото жените търсят уверени мъже със самочувствие може би и тнт, а аз нямам нито 1 качество едниствено имам стабилна работа, сериозен съм, отговорен, и тнт но повечето смятат това за скучно и просто не ги интересуват мъже като мен. Как да се запозная с хора, не съм на 15 вече, общувам с много хора и тнт, но просто покрай работа или някви общи неща никой не знае всъщност колко съм самотен и депресиран и отчаян дори. Толокав ли само аз съм такъв и никой не ми вярва като кажа, че нма приятели, че не ползвам социални мрежи, че не съм перверзен, отракан и тнт всеки вика или че съм луд, или че мисля като пенсионер само стоя в нас, ям и си лягам в 10 най-много тв да гледам. На външен вид също съм зле слаб приличам на пубер не на зрял мъж, много се мразя вътрешно и външно и не знам как да се заобичам или да се запозня с някой който ще е винаги до мен, а не всеки да е егоист и да си гледа интересите само и неговият кеф и да не му пука за другите... Имал съм 1 връзка с 1 момиче 4 години и тя беше като мен, но просто беше ученичка аз студент и тя след това се промени коренно и нищо не стана видя че този живот, котйто е водила скромен не е за нея....

Коментари

1.   Като чета темата ти, все едно е писана за мен. Абсолютно 1 към 1, само дето аз не съм имал приятелка досега и не съм отчаян и депресиран. Може би малко, но не ги мисля тези неща. Наскоро си взех лежанка за да тренирам, слаб съм доста и искам да променя това. Може би ще ми повдигне самочувствието. Не знам какъв съвет да ти дам, защото както казах положението ми е на 90% същото. От работа в вкъщи и обратното. Имам кола, имам спестени пари колкото да ми е спокойно, действам по оправянето на къщата.... Но ако не излизаме и не сме сред хората, никоя жена няма да ни дойде на вратата. Ти поне имаш някакъв опит вече с жените, мисля че трябва да поработиш върху себе си малко.

2.   На 25 е още рано, жените ще почнат да те ценят по-късно, ще видиш. Пробвай в сайтове за запознанства, намери си хоби и така ще срещнеш хора, не се отчайвай, помни ми думите - ще те ценят по-късно

3.   Лесно ще намериш жена. Просто поразпитай хора, които биха ти помогнали според теб и си намали критериите след това. Искам да каже, че сигурно няма да ти предложат красавици.

4.   Много добре си идентифицирал проблемите си. Всички тези неща, които си изброил, трябва да работиш за да промениш. При теб изобщо не става въпрос за скромен живот със скромно момиче, това което описваш е патология. Не си търси друг със същите проблеми, за да създадете семейство и да ги прехвърлите на децата си, а се бори да ги превъзмогнеш и да водиш здравословен и щастлив живот. Млад си, имаш време, но трябва да излезеш от измамния комфорт на познатото.

Намери си социални хобита, общувай с хората, разкривай им се, но не ги преследвай, почни да спортуваш, грижи се за външния си вид, научи се да си искаш своето. Това са добри неща за начало. И аз съм домашарка, но с такъв като теб не бих се хванала.

5.   Има много като теб. Това е над национален проблем в Европа. Просто една голяма част от населението си се топи с липса на създаване на поколения и здрави семейства, защото ценностите са мащабно изменени. Това влияе на биологичния режим на човека, следствие, което се изпада в повече депресии и психологически проблеми.

6.   Здрасти 5, виждам, че много си ги мислил нещата, даже и депресиите и психологическите проблеми са ти ясни. Би ли ни споделил какво мислиш за хората като тази: Детето ме побърка
Следвайки твоята 'логика', те защо не са станали психически здрави и стабилни след като са създали, цитарам те: 'поколения и здрави семейства'?
И защо има огромна маса хора като тях, хора създали деца и въпреки това обзети от нещо като бяс? Дори и да са в успешни бракове, както казва въпросната от темата, която посочвам.

пп: Не си прав за този автор. Той ценностите за задомяване си ги има. Просто е социално неадекватен. Подозирам, че го осъзнаваш това, но просто много те досърбя да вкараш популизъм.

7.   За съжаление има такива самотни души, а и с тенденция да стават все повече за съжаление...

И аз като автора, с малки разлики, на 31 съм, никога не съм имал приятелка, запознавал съм се в интернет и на жените им е било приятно да си говорим и т. н, до виртуален "секс" дори се е стигало, но тя живеешe в сащ и нещата приключиха... с друга преди това съм излизал веднъж но тя беше с компания и видя че на външен вид не ставам и ме отряза тактично, омъжи се за някакъв немец....

Просто се влиза в един омагьосан кръг от който няма излизане, провал след провал - ниско самочувствие, жените виждат когато мъжът няма самочувствие и дори не ти дават шанс да покажеш някакви други човешки качества.

Отделно се усложняват нещата ако имаш и някакви принципи и морал... закъсали сме я, а женските хубави или не толкова в подсъзнанието им е да търсят някого с когото биха могли да отгледат поколение и който да им даде стабилност, ако не е красив то поне да има пари....

Аз и не работя защото не намирам смисъл в живота повече след като няма с кого да го споделиш, живеем на територия в която мафиата си има държава и няма никаква справедливост и равенство, но на жените не им пука, те винаги търсят красивият мъж или красивият и със възможности, останалите да се оправят както искат....

а и като видиш 4. какво е написала.... " И аз съм домошарка, но с такъв като теб не бих се хванала. "

4. с какви хора да общува го съветваш.... то хора няма вече... пълно с използвачи, нагаждачи, цинични, високомерни, материалисти и т. н

А да създадеш деца в такова общество си е престъпление, образованието е унищожено, здравеопазването също, икономика никаква....

Моя съвет към автора е да търси възможност и да емигрира, в друга държава където хората са различни, в България от 30г. се провежда икономически и социален геноцид.

8.   Постави си цел извън това да се "задомиш". Намери нещо, което да правиш със страст.

9.   Престани съм самоомразата. Или се приеми какъвто си, или се промени.

10.   Хубаво описание на ситуацията ти... знаеш ли защо? Защото си достигнал сам до причините за проблемната ти ситуация. Знаеш, че не изглеждаш добре, това ти срива самочувствието и те кара да се чувстваш зле. Но не правиш нищо по въпроса? Защо!? ! Вида е първото нещо, което хваща окото у някого. Колкото и да си грозен в лице, тялото за разлика от лицето ти, може да го промениш. Тренирай, изглеждай добре, направи физика, мускули... не само ментално здраве ще ти донесе това и увереност, ами и мацки. Вярвай ми.

11.   Като бивша приятелка на такъв човек, с когото връзката ни продължи 4 години, ще ти кажа, че домошарството писва в един момент. Разбира се, оставяме настрана факта, че той не искаше да работи и не работеше. Не е лошо човек да си седи у тях, но за да не се случва това обсебване трябва да има и други човешки същества около него. Това, че общуваш с хора на работа е хубаво, все се започва от някъде.
Има една сентенция "Здрав дух в здраво тяло". Звучи банално, но спорта, фитнес ли е, кик бокс ли е, карате ли е, е най- добрия антидепресант. Започваш да имаш самочуствие в един момент, отделно общуваш с хора, като например треньора ти, ако пожелаеш такъв. Нуждаеш се от разнообразие и тук съвсем не говорим за дискотеки и барове, съвсем не, аз и до днес не ги харесвам. Говорим за кино, за театър, за разходка сред природата, защото това влияе изключително добре на психиката, успокояващо е. Ако започнеш и да спортуваш, ще обръщаш повече внимание на това което ядеш, което също е важно. Хранителният ти режим ще се промени, ще натрупаш маса и оттук ще дойде самочувствието.
Успех!