Споделена история от Други

Мисля,че се издъних..а толкова труд хвърлих...
Явих се на изпит в ПУ И МИ СЕ НАЛОЖИ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ДА НАУЧА ПОНЕ 1000 ДУМИ изписани правилно. То беше безсънни нощи и часове прекарани в писане, от колкото в компанията на приятелите ми И в това което бях най добра се изложих, така както никога. Да напишеш Есе беше най оценяваното, а точно том бях, ката в небрано лозе. Ако някой знае нещо за оценяването по Езикова култура ще се радвам да ми даде ясен отговор относно реда на оценяване....

Коментари

1.   Езикова култура? Как можеш да смяташ, че си добра там? Нека започнем с това, че:
1. "от колкото" се пише слято;
2. "най добра" - след по и най в случая следва тире;
3. "най оценяваното" - същата забележка.
Както и куп неправилно сложени запетаи... Според мен няма да вземеш този изпит. Съжалявам. Страшно много грешки допускаш, а виж - написала си само няколко реда.

2.   Към номер1. Здравей, някой букви от клавиатурата не могат да се изпишат, а след по чертичката пък хич я нямам. И се спри малко ти да не си някой отчаян професор, с голям апетит и вълчи глад да критикуваш. Що не си намериш другаде поле за изява...

3.   ей авторката, не се пали толкова... нормално е да ти се правят такива забелешки при положение, че питаш за такъв изпит... грешките са груби, а от къде да знаят хората за проблемите в клавиатуата. Колкото до въпроса ти-влизаш в сайта на университета и там си пише всичко.
Те0

4.   Ами прав е номер 1, за твое сведение! Не само че си неграмотна, ами не търпиш критика! Аман от тези клавиатури, винаги те са виновни. Обърни внимание на правописа. Есето е много важно, защото се оценява не само граматиката , а и способността ти да се изразяваш правилно, логическата връзка в изреченията, речника ти. Не се притеснявай, ще влезнеш в ПУ, там влизат всички, които са се явили на изпит.

5.   виж малко, авторке - всяко зло за добро!
продължавай напред. Едно ще ти кажа - ако не си взела кандидат-студентския изпит, как искаш да вземеш следването? Чакай да видиш, какво е станало, но когато не те примат, виж в себе си вината и, за да промениш следващия път нещо и не търси вината в другите, обстоятелствата и т. н. Сега се наслади на лятото, всичко е минало и ВЕЧЕ не зависи от теб, за какво трябва да се тормозиш?
Не мисля и, че ПУ си заслужава тези тревоги, не познавам хора, които да не са влезнали там - спокойно!
Ако не те приемат все пак, догодина кандидатствай във филиаллчето на ПУ в Смолян - там приемат куцо и сакато и дипломата е същата. Специалностите са много хубави също на звучене - маркетинг, какво ли не.
Но честно, за какво ти е такава диплома? Учи си, висшето е една заблуда. Ако нищо не знаеш, дипломата с нищо не може да ти помогне в живота.
Успех все пак!

6.   От номер 1: Нито съм професор, нито съм отчаян, а просто знам да пиша, за разлика от теб. А ти като не искаш да те критикуват, недей да пишеш тук. Но няма как да не се забележи неграмотността ти. И ми е много интересно, как тепърва в 12 клас си седнала да учиш как се изписват правилно думите? Това е трябвало отдавна да го знаеш.

7.   До номер 1, май ми се струва, че леко си мръднала от темата. Имах зададен ясен въпрос, относно оценяването, а не от рода, що не видиш грешките ми пък ми ги нарисувай ако искаш. Критика за твое сведение я приемам съвсем нормално, заобиколена съм от такива като теб, няма как.. Абе такива като теб много се навъдиха в последно време. Знаещи можещи готови винаги да изразяват негативизма си. И ако обичаш ако не си запозната с оценяването на изпита не ми отговаряй, чак толкова не държа... Благодаря на номер5, който май е схванал по бързо от теб. Поне е добронамерен добре е, да се учим от по добрите. Не мислиш ли? А и човек се учи докато е жив, толкова ли е трудно да си помагаме!?

8.   Не знам как оценяват в посоченото учебно заведение, но никъде не поощряват неграмотността - със сигурност! Номер 1 е абсолютно прав. Стягай се и чети повечко, упражнявай се, бъди подготвена, пък оценяването ти е най-малкият проблем, ако си се потрудила преди това.

9.   Като си толкова начетена, що не погледнеш неграмотния ми изписан текст, и да ми обясниш като на малоумна, къде съм написала на колко години съм!? И какъв ти 12клас те гони... Не знам дали си запозната, но мога да те светна. Може и да съм на 40години и пак мога да кандидатствам, така, че ето и една полезна за теб информация.... ха ха ха

10.   Не се става умен за няколко седмици! Езиковата култура се учи от началните класове-закъсняла си! По-добре, че са те скъсали, защото в БГ е пълно с некадърни висшисти, които изяждат хляба на кадърните! Пробвай нещо в производството-не за всеки е висшето образование!

11.   Номер10 и ти май си от бавно згряващите, що не прочетеш пък... Какво скъсване! Та резултатите не са излезнали.!!! Още един заблуден читател, ама да критикуваш май е забавно...

12.   На 40 години и с такъв правопис... Още по-зле. ( Еврика, намерих къде се е криело тирето ) По-добре да не беше казала на колко си години. А относно номер 1, е наистина си е прав човека, стига си се палила.

13.   Ти пък и ти, до номер12, наистина май открих Еврика. Що не прочетеш пак за годинките ми, написала съм го четливо, за умни хора, като теб. Цитирам:може и да съм на 40години, а не че съм...

14.   Като гледам правописа ти... еми, с право си се издънила....

15.   Хахаха, откри ли " Еврика "? Изключително се радвам за теб, дано откриеш и по-подходящи четива, за да се образоваш малко.

16.   Здравей, по принцип не пиша в този сайт, но много ме подразни надменността ти. Имаш доста недопустими пунктуационни грешчици, които се набиват на очи. С право си се издънила. Поздрави!

17.   Благодаря на всички за коментарите ви! Към номер1 и всички останала към, които бях малко саркастична. Наистина исках да взема този изпит, поради причини.. , държанието ми не беше добро. И съжалявам за това, не съм такава направих си малък експеримент, и видях, че когато си по прям макар и крайно не се получава добрия диалог, а точно от него имах нужда. Номер1 ще се взема забележка наистина, и ще се потрудя малко повечко върху правописа си, извинявам за дръзкото си поведение. Видях, че твоя правопис е безупречен, а забележките основателни. За което ще е глупаво от моя страна, да си затварям очите. Благодаря още веднъж на всички за коментарите ви. Желая ви прекрасно лято!!!