Споделена история от Други

Лудия съсед и постоянният тормоз.
Здравейте аз съм от София. Живея в малък блок в централен квартал през целият си живот който е 20г.
Проблемът е, че над нас се нанесе някакъв страшно прост и див селяндур, който със игурност не е наред с главата. От северозападна България в някакво село, на около 30г. напомпан като маймуна и с татуировки и гола глава. Описвам го, за да си представите за какво става въпрос.
Та от тея 5 години откакто се нанесе(той е заврян зед) не е спрял да ни заплашва с побой убийство и тн., защото му правим забележка за това, че по цяла нощ разбива над нас и пуска басове та не сме спали от тия 5 години нито една вечер. И нито полиция, нито жалби, нищо не помогна. Не знам дали сте преживяли такова нещо, но да не си спал 5 години и да се събуждаш в ужас е побъркващо.
Просто се чудя какво подяволите да направя???

Коментари

1.   Търси законен начин. Гонори с адвокат. Нова недосегаеми. Търси решение а не пржблемът. Съберете се потърпевшите. Водете протокол кога и в колко часа. Родена съм в София, но това ме някой е роден някъде не е от значение. Простият човек си е прост човек.

2.   Не ти трябва само полиция. Заведи дело, направи си медицинско от психиатър да пише, че те е побъркал и т. н. После на съд, ограничителни заповеди. Но най-умното е да продадеш имота и да си купиш друг. Новият собственик може да се окаже по-ербап и да го научи. Успех!

3.   Прати ми GPS-координати и някакво описание кой му е прозореца, и ще го взривя! При това - напълно безплатно.
Щом полицията и скапаната държава не ѝ пука за гражданите 5 години, взимаме нещата в свои ръце.

4.   Номер 3: братле и аз бих го взривил тоя ама съм под него и ще пострадаме и ние.
№2-ти сериозно ли каза да си продадем апартамента?

5.   Пък и тея се правят на хитри и само лъжат полицаите, дори веднъж викнаха полиция за нас при положение, че те тропаха и им казали, че ние сме разбивали под тях и имаме круша с която им пречим. Преди това пък жената пуснала жалба срещу баща ми, че той я бил раплашвал. Абе цигански работи. Тя тая е циганка.

6.   Това е меко казано неморално ...

7.   Съдете го за системен тормоз и увреждане на здравето - липсата на сън е увреждане на нервната система. Подгответе искова молба, медицински документи, намерете добър адвокат да ви съдейства и да ви спечели делото. Претендирайте за нанесени нематериални щети. В наказателното отделение на Софийски районен съд, не се дължат такси. В гражданското отделение има 4% такса, разходи за експертизи и вещи лица. Първо му заведете дело за заплаха за убийство - за подобни закани, въпросният татуиран мутрю ще полежи доста дълго зад решетките.
Смяната на жилището не е гаранция че новите ви съседи няма да са същите като този.

8.   №7 благодаря ви за коментара. Мислите ли, че можем да го осъдим наистина.

9.   Бих си продала апартамента и купила нещо друго, например къща. Който не се е занимавал със съд, само той не е наясно колко време се проточва едно дело. Сещам се и за друг вариант, пускаш апартамента под наем и отиваш под наем в друг апартамент.

10.   Не просто не е истина, че някоя се опитва да ме уведоми, че е по-добре да се изнеса. Не няма да го направя.
И междодругато вече наистина ми е писнало и ще направя, така че тоя да се изнесе заедно с цялата му рода.
Просто търсех мирен начин досега ама явно няма да стане с добро.

11.   Ми мрънкай си тогава или направи някоя глупост и си късай нервите с идиоти.