Споделена история от Други

Яд ме е,че не съм тарикат
От дете досега, стане ли напечено, пътите в които съм отвръщам на мачкащия ме, се броят на пръсти. Тренирал съм 2 бойни ИЗКУСТВА достатъчно дълго, за да се науча поне на елементарна защита. От последната такава случка се спекох, не направих нещо на време и ми разказаха играта, аз съм си виновен. Спрях да бъда оптимистичен спрямо това, защото съм безнадежден случай, едно тъпо, жалко тревопасно. И не, не ме устройва факта, че съм "кротък, добър, спокоен". Когато подраснах малко, си мислех, че вече не съм такава плюнка, но уви. Вече не знам, колко време вече отделих да направя от себе си човек, а не безгръбначно. Всеки път като си пресека погледа с някого на улицата, ми се вдига адреналина, почвам да си мисля все най-лошото. Честно казано вече завиждам на всички мангали, на всички такива кретени с високо самочувствие, толкова искам или да бъда един от тях, или поне като тях. Те излизат спокойно, без да им пука, а аз не мога и да гледам в очите, защото всякакви гадни мисли и картини са ми в главата. Не знам как да се справя просто, просто не знам, иде ми да се затворя в нас и да не излезна, непоносимо е. И нека модераторите да бъдат така добри просто да публикуват това, вместо тъпащините на разни идиоти, търсещи забавление.

Коментари

2.   Чети за синдрома на Асбергер. Може да имаш, но се чудиш изобщо какво става, защо не можеш да се пребориш.
Подобно на твоето състояние може да стане инвалидизиращо. Има подобни теми и коментари в Сподели. Едно момче беше писало, че има ТЕЛК почти 40%.
Бори се, не се отказвай. Чуй мнение на специалист. Има поведенчески терапии и медикаменти.

3.   Отиди на психолог. Може да е нещо пост-травматично, може да е друго, но при всички случаи е явно, че живееш в голямо страдание. Потърси помощ, животът ще се промени.

4.   Вземи си едно желязо, не ти трябва да се биеш. Пък ти къде живееш, в племенно разделение преди 50 000 години ли?

5.   А може някой да търси точно такъв като теб, защо трябва да се променяш! Недей да си толкова жесток към себе си

6.   Абе номер 2. Ти момчето със синдром на Аспергер го направи. Психолог ли си, какъв си. Как можеш да даваш диагнози по интернет. Това че някой човек е срамежлив, не агресивен и тн. не го прави със синдром на Аспергер.
Много хора се разтреперват когато са пред прага на сбиване и агресия. Това не ги прави със синдром на Аспергер.

7.   от 2 до 6
Да ама избягването на очен контакт и трудното му поддържане си е основен симптом. Просто му казвам да прочете и да се замисли, може и да няма леко аутистично разтройство, може и да си блъска главата в стената.
Аутизмът е до %-та на разтройството. Знаеш ли, че на практика всички сме с аутизъм? Въпросът е до каква степен. Човекът иска мнение, съвет - аз му давам точно това. Верно, не звучи никак приятно.