Споделена история от Други

Не съм българин!
Абе чета тука из сайта как обсъждате помаци, македонци - защо не искали да са българи.
Аз не съм нито помак, нито македонец, но също не се чувствам българин, нито имам желание да съм българин. Всички вие много добре знаете какво представлява България и какви са българите, еми защо ми е тогава да се правя на голям патриот??? Това значи да съм луд и побъркан, само бай Ганьо може да е патриот на тази държава. Политиците нека си бъдат българи, те имат парите, те имат властта, те са над закона, те имат всичко. От какъв зор да се правя на голям българин след като откакто съм роден в тази държава съм видял само мизерия, беднотия, дупки по пътищата, ниски заплати, корумпирани съдии и полицаи, всякакви задължения, данъци, ограничения, а политиците през това време правят каквото си искат, ами нека те си бъдат българи тогава, аз нямам нищо общо. За да имат хората българско самосъзнание, трябва да се работи за това, но в България е обратното - държавата по всякакъв начин те отвращава от всичко българско. Разгледайте обявите в jobs.bg и вижте, че за всяка хубава работа обявата е написана на английски език, в собствената ви държава никой не признава тъпия ви български, хахаха. Нормално е тогава на хора като мен да им писне. Къде са младите хора??? Защо избягаха, мислите ли че те ще бъдат българи след 10-20-30 години живот в чужбина??? Ще бъдат друг път. Честито на политиците, ликвидирахте си държавата и народа, ще останете в историята, но на мен не ми пука, защото не съм българин, това е обидно и не искам никой никога да не ме нарича с това гнусно вулгарно име.
Един съвет ще ви дам - учете си децата на английски, немски, френски, турски или дори руски защото тъпия български никой за нищо не го признава, а като гледам колко много циганчета се раждат, скоро дори родените тук няма да го говорят този умиращ език. Смотани тъпи българи, най-лошия късмет който имам в този живот - че се родих в Булгаристан!

Коментари

1.   Аууууууууууууу ти много си им сипал. Сега гледай какво става, като се активизират тези ми ти и "патриоти".

Моето мнение е, че така наречените патриоти са такива, защото нещо са се надъхали, ама са ми супер смешни отстрани. Трябвало да протестираме, па да се обединяваме, па да убедим македонците, че са българи. И какво ще стане, като ги убедим? И с кого да се обединявам, със злобни и егоистични ганьовци, които мислят само къде да си го вкарат ли? Ами не, мерси.

Тук всички теми са или какви курви били българките, или колко лоши били циганите, турците, или какви предатели са емигрантите, или кой го турил на майка си, кой на баба си, кой на балдъзата си и задължително отдолу му обясняват как всеки може да си слага и да го поема на когото си иска и си е свободен. Моите представи за читаво общество са много далеч от този образ.

Извинявам се, ако съм обдил някого. Просто констатирам.

2.   Никой не те държи на сила бе приятел, събирай си парцалките и хващай по света. И на нас останалите в България ни е писнало и нямаме нужда от такива като теб, мрънкалници дето всичко им е криво.

REB

3.   Аз пък съм рускиня!

4.   Всеки ден се обръщам към Бога..

5.   1-во: Явно много, ама наистина много уважаваш политиците, щом заради тях, в тяхна чест, се отказваш от българската си принадлежност.
2-ро: Патриотите обикновено не са бай-Ганьовци и бай-Ганьовците не са патриоти. Точно бай-Ганьовците живеят за собствения си задник и не им пука за народа, към който принадлежат. Те са тарикати и принадлежат там, където са най "на сметка". Да ти е хрумвало, че България е в това състояние точно заради "не-патриоти" и разсъждаващи като теб хора? Всеки сам за себе си - работодателите сами за себе си > ниски заплати. Държавните служители сами за себе си > данъците потъват в джобовете им, не си вършат работата > мизерия, дупки, корупция, неуредици. Учители, лекари - сами за себе си ('щото "системата" била еди-каква си) > лошо образование / здравеопазване.
Европейци, американци, турци, руснаци и други ни се смеят, че сме продажници и се възползват от това постоянно > прецакват/ограбват ни > зле сме > оплакваме се, плюем по самите себе си > (връщаме се в началото и правим кръг) Европейци, американци, турци, руснаци и други ни се смеят, че сме продажници и се възползват от това.
Не те съдя / нападам / скачам / агитирам... Просто се замисли.

6.   2,викаш в бг-то всичко е 6 точки и той си мрънка ей така от нищото.

7.   Прав си е човека, това е истината. Имаше времена когато хората бяха различни, честни и работливи. Имаше времена когато винаги се намираше човек да ти помогне, приюти. И тогава се наричахме българи и сега сме българи. Нека се замислим и вярваме, че един ден ще съумеем да излезем от това положение. Едва ли турци, руснаци и т. н ще ни помогнат и ако всеки се отказваше от род и родина тогава сме загубени.

8.   Идиотът, където и да го посадиш, все си е идиот - в България не е българин, в Щатите няма да е американец, в Испания няма да е испанец...
Все космосът ще му е крив.
Ами аре у лево и стани марсианец, като си такъв пич!
И гледай все треската в чуждите очи, вместо да видиш гредата в своите.

9.   И. иот! Ама от кръвта си никой не е избягал....

11.   Според мен няма проблем за това, че не се чувстваш българин. Странно е защо изобщо отваряш тема за това? Какво очакваш да ти кажат? Ако се чувстваш добре в кожата си изобщо не би трябвало да те интересува кой какво мисли. Или просто си провокатор и искаш да видиш как така наречените "патриоти" те обезкостяват с безумните си тиради?

12.   Събирай си багажа, замини на другия край на света и забрави изобщо, че си роден тук. Ама да ми твърдиш, че не си българин, а в същото време да пишеш тук е меко казано обидно. ОК, не си българин, но кой ти дава право да обиждаш?!

13.   Съгласна съм с теб. Както викат "съсипаха я тая държава". Вече даже циганите бягат от тук. Туркиня съм, но съм родена и израстнала в България. Повечето ми приятели са българи и говоря турски само с родители и роднини. Та, малко се отклоних от темата. Наистина политиците имат голяма вина във всичкото това нещо, а и не само те. Преди изборите кметовете обещават, обещават, обещават... и на края к'во? Толкова много пари за винетки, а пътищата на всеки втори метър- дупка. Навсякъде бездомни животни, а "големите" постоянно мислят как да крадат пари от държавата, за да си купуват все по- нови и по- нови къщи/ апартаменти. 5 хил. лв глоба за Слави, който е направил нещо хубаво, толковя много хора са видели красотата на страната ни... И в замяна какво получи момчето, а? Всички са толкова алчни, че не може да бъде. Сигурна съм, че ще получа като отговор "ами иди си в Турция(или друга държава) щом не ти харесва тук" от тези, които много обичат хората с власт, но аз изразявам своето мнение, ако и на това нямам право, то не знам на какво. Всяка година нови закони, свързани с училището. Децата родени през 2003г, трябва да купуват нови учебници, докато завършат (не че им остават много години, де), набори 2005 също. Наистина познавам хора, които едвам намират пари за изхраната си.Бог знае какво друго ще измислат, за да "обират" хората, а после паричките в джоба. Пенсиите- 200 лв. Къде другаде са толкова ниски? Да речем човек всеки ден харчи по 5 лв., за да си купи храна, защото не мисля че старите са в състояние да си готват по 3 вида манджи всеки ден. И какво става- около 150лв. само за храна. А с останалите 50 лв. тока ли да си плати, водата ли? Спирам до тук, защото наистина се изнервих, мислейки за тези неща. Ако ние, младото поколение не направим промяна, никой нама да я направи вместо нас.

Ж25

14.   Разбирам те напълно. Тази държава нищо не дава, освен бедност и мизерия. Работещи бедни сме. Като отидох в Англия ми се искаше да съм англичанка, съжалявах че съм родена в Булгаристан.

16.   Хора, ако не знаете има една процедура "отказ от гражданство". Като толкова много не ви понася и чак толкова ви е срам, че сте българи, вървете, върнете си личните документи и да се свърши в цялата драма.

17.   И аз вече ненавиждам България.
За тази държава съм дала много повече от средностатистическия българин - печелила съм от нейно име десетки олимпиади и конкурси.
Заради мен България беше в челни класации и с висок престиж.
И какво от това?
Скоро може да нямам къде да живея, защото 300 лв. не са ми достатъчни, за да плащам сметки, наем и за насъщния.
Току виж сме се срещнали някъде по подлезите, докато прося за хляб.
Неблагодарна мащеха е България, не майка и родина.
Бягайте от тука, ако можете.
Скоро ще останат само пенсионери без възможности да заминат, глупаци,селски тарикати (като повечето ни политици) и цигани.

18.   Номер 17, никой не е казал, че да емигрираш е нещо лошо, ок не ти харесва тук, замини и си търси щастието другаде. Проблемът не е в това, а в цялото това плюене по България. Авторът не се ли усеща, че в момента плюе по гробовете на собствените си роднини? Иначе, върви, живей където и както искаш, но защо трябва да обиждаш?!

20.   "че за всяка хубава работа обявата е написана на английски език, в собствената ви държава никой не признава тъпия ви български, хахаха"

Тард, слушай ма ся!
Така са описани обяви в страни, като Швеция и Дания, зщаото става въпрос за междонародни компании, където работят хора отвсякъде. Ако не можеш, да комуникираш с хора от цял свят, си морално остарял и нямаш работа, да получаваш хуабва заплата. Прекално малко българия има, за да може, да си позволиш да си свястна компания и да нямаш чуждестранни кадри. Е, сега, ако си в някоя автомивка, нема пробелими. Аре бегай да играеш ... ако имаш с какво!

21.   До 16

работи, ако имаш друго. Не можеш, да се откажеш от гражданстовот си, без гражданство от друга страна ... Така съм чувал де .. не е да съм пробвал, когато бях на 17, защото бях ядосан и исках, да си го върна на пияндурскяи псевдо патриот, който имах за доведен нещастник... а баща.

23.   Ми то още 7 720 120 507 не са българи, ако се вярва на брояча на населението. Голяма работа!

25.   Щом като не се чувстваш българин, махай се от България и спри да влизаш в български сайтове и така всичките ти проблеми ще изчезнат. Обаче, да не стане така, като отидеш в друга държава, да се намериш курдисан на същия ᛡуй, че може и по-голям.
Така успяха да обработят и да накарат най-тъпата част от хората тука, да намразят всичко българско, в това число и майките и бащите си. С две думи ги превърнаха в еничари.

На тези хора им е малко акъла и за това, все България им е виновна че са утайки и не стават за нищо.
Заминавай и отиди и виж как са нещата там.
Ако имах власт, щях да накарам всички българи да заминат и живеят в чужбина за по една-две години. След това да ги видя какво ще говорят.

26.   Добре, де, човек. От години общувам с българи предимно служебно, мъжът ми не е българин, както и някои бивши гаджета. Но и за момент не ми е идвало на ум да не се самоопределям като българка, независимо от селяндурщината и простотията на някои сънародници.

27.   26, не си била пряко потърпевша затова.

30.   Виж сега, авторе. Ти ако искаш емигрирай, нито ще си първият, нито ще си последният напуснал България. Аз самият също го направих преди доста години. Но, това не означава, че трябва да плюеш по родната си страна и да се отричаш от нея. Повярвай ми подобно поведение не се харесва никъде в цивилизования свят. Даже имигранти от най-мизерните страни в света като Бангладеш, Судан, Сомалия и Ел Салвадор хвалят страните си. Да не мислиш, че Украйна и Молдова не са по-мизерни и бедни от България, примерно. Но, забележи с каква любов украинци и молдовци говорят за страните си. С подобно отношение ставаш просто смешен и никой няма да те уважава.

31.   25 точно в чужбина намерих хора НЕ като теб, радвам се че майка ми ме взе с нея и сестра ми, сега и баба ми е тук и нямам намерение да се връщам да търпя бушмени заседнали в каменната ера! Гадните хора сте виновни да се махнем от БГ, тук съм приятел и с китайци и с поляци, и с мароканци които много са ми помагали и са супер готини хора, много различни от подобните на теб, ходили сме в доминиканци които са ни съседи и такова отношение не съм виждал в българи, правите се че сте повече от всички нации, докажете го! С хейт ли? За вас всички не стават за нищо, вие сте най-великите с какво? С омраза? ПО това даа ненадминати сте! Затова и се стопявате като нация, жените вече не ви искат, това е факт! Развитието ви е спряло някъде точно в последното ти изречение "ако имах власт... ай да видя ся кво ше напрайте"! Отврат!

32.   Не разбирам, защо влизаш в бългаски сайтове, след като не се смяташ за българин и мразиш всичко българско? Заминавай за някое западно-европейско гето и съм сигурен, че си щастлив там, заобиколен от новите "европейци", които ще са с твоя манталитет и живота с тях, много ще ти допадне. Пък току виж, скоро може да приемеш исляма и да ти подкастрят жалкото пикало.