Споделена история от Други

Мога ли да съм на предната седалка в колата?
Здравейте! Аз съм момиче на 10г., 152см. висока и 36кг. Возя се на задната седалка на колата без столче, обаче отпред имам ли право да се возя? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не. За да се возиш отпред трябва да си на 14 и не помня над колко килограма.

3.   Какво столче, столчета са за бебето до 3 год. Що за спам тема?!

4.   Аз като чета номер2 имам чувството, че при възможност и шамар би ударил на това дете...

Хора, моля ви пишете поне на децата някакви по-споко изказвания. Е вижте номер1 например колко нормално е коментирал...
Нека бъдем цивилизовани поне към малките.

5.   Не заблуждавайте момичето с 14 г., килограми и глупости. В чл. 133 (2) ЗДвП си го пише:

Превозването на деца до 12-годишна възраст е забранено на задната седалка на мотоциклет или мотопед и на предната седалка на лек автомобил, освен ако за детето е поставена допълнителна специална седалка.

Т.е. или трябва да навършиш 12, за да се возиш отпред, или може и сега, но само ако си сложиш специална за целта седалка. Подчертавам седалка, а не столче (последното е за съвсем малки деца). Доколкото знам, те просто се поставят на седалката на колата и се затягат с коланите през специални за целта отвори, т.е. не е необходим някакъв по-специален монтаж.

6.   Не, не може.

Братан