Споделена история от Други

Ужасно суха и изтущена руса коса.
Не знам дали тука е мястото за тази тема, но наистина съм много отчаяна и знам, че тук пишат интелигентни хорица, пък може да се намери и някой да разбира от тези неща.

Значи естественият ми цвят е тъмно кестеняв, почти черен. Когато бях малка си бях направила някакви руси кичури, след това започнах лека полека да си правя повече и повече, докато накрая не станах изцяло руса. Но винаги се боядисвах сама у нас, с перхидрол. Няколко пъти ходих и на фризьор да ми направи цвета еднакъв, но в крайна сметка не видях разлика. Исках да съм платинено руса, и се боядисвах и боядисвах, без да мисля за последиците. В крайна сметка цветът си остана такъв какъвто беше. (златисто рус) Спрях да се боядисвам от години, само корените си правя. Но макар и вече да не я боядисвам, забелязвах как ставаше все по-суха и изхабена. В момента е ужасна. Когато не е измита мяза на метла. :D Когато я накъдря е супер яка, понеже е дълга и гъста, но на сутринта е толкова сплъстена. Мисля, че няма смисъл да я режа, защото целият косъм е изтущен. По-добре дълга и суха, отколкото къса и суха. :D Бих искала да я направя черна и да не се боядисвам никога повече, но проблемът е че съм леко мургава и с черна коса мисля, че мязам на мангал. :D С руса наистина ми отива. Най-много да я направя кестенява. Но дали има възможност да ми се скъса косата при ново боядисване? Ще спра дотук, май прекалих с описанието. Ако все пак сте издържали да прочетете всичко, ще се радвам да ми дадете някакъв съвет. :)

Коментари

1.   За сегая остави такава каквато е, иди на фризьор да ти я скъси с поне 10см(знам, че каза, че е по-добре да е дълга и суха, обаче, когато косъма е дълъг и изтощен, косата не може да стигне до върха, за да го подхрани, отрязвайки го, ти и даваш възможност, същото количество храна да разпределя на по-малко пространство). След това започни след всяко къпане да мажеш скалпа с масло от жожба, не прекалявай само, че ще изглежда мазна. Просто още докато е влажна втривай маслото в скалпа. Нанасяй препарати, които я защитават от слънцето, ако не го правиш и гледай често да носиш шапка.

Лола

2.   П. П. Ако все пак си решила да я боядисаш в по-тъмен цвят, ползвай безамонячна боя, или кана.

Лола

3.   Може би си права относно подстригването, но как да я одрежа, като толкова съм я чакала да порасне. Просто не мога да се сбогувам ей така с дългата си коса. :((

4.   Знам, че е трудно да се разделиш с дългата коса, но повярвай ми-дълга, изтощена коса никак не е секси! Скъси я и то доста и няма да съжаляваш, косата направо ще живне!
Няма значение, че си мургава! Една здрава и хубава коса, макар и къса е много по хубаво отколкото дълга, спластена и изтощена!
Прави и после разни маски и съм сигурна, че ще си ок!
Ева

5.   и аз бях на кичури 6/7 години... боядисвала съм се със супра един ден ми писна и я боядисах тъмно русо което като цвят ми стана светло кестеняво... обаче като ми падне боята супрата излиза и косата ми седи като метла.. ползвам балсам.. или маска която не се измива.. ползвам кристали или си мажа краищата със масло на икаров от пшеничен зародиш или бадемово.. правя си маска със зехтин, жълтък, коняк, и лимонов сок седя 5 часа с нея... но докато не израсте тая супра положението ще е същото...

6.   Аз съм руса от 20 години всяка неделя и правя маска по 2 часа и нямам проблем. Можеш да я мажеш с бадемово масло или мас за подхранване, тривитаминол от ветеринарната аптека или продават добри маски за коса, "газ за горене"- за блясък, оцет, отвара от коприва.

7.   Ами ако самата ти коса по принцип е суха? Преди да я боядисаш по - добре ли беше? Според мен спри с това русо, вече не е на мода, а и стои адски смешно, особено патешкото...
Остави я да израсте, подстрижи я, дълга изтощена коса, ами няма по - отвратително нещо. Премахни мъртвата коса...

8.   Еми така е като искате да се правите на ****и, и си сгомнясвате косите… Единствено можеш да я пострижеш, ама цялата…. По – хубава няма да стане, сухото го отстраняваш и почваш на ново…
И се пише изтОщена, но все пак си руса...

9.   Аз от скоро направих косата си руса, след като години е била тъмно червена. Естествения ми цвят е кестеняв, но тъй като от много млада имам бели коси я боядисвам постоянно. Прави ми впечатление, че сега косата ми е сякаш по суха, но си купих подходяща маска за коса и я ползвам при всяко къпане. Леко подрязах връхчетата, но и аз като теб не искам да я скъсявам драстично. Съветвам те да не я сушиш често със сушоар, да ползваш кристали за коса след баня и по-рядко да използваш преса или маша. Аз ги използвам, но рядко, примерно само за да оформя бритона или при някакъв повод. Също така ако боядисаш косата си един тон по-тъмна ще изглежда по-плътна. Имай предвид, че и много други неща като хранене, гени, хормони.. могат да окажат влияние на вида на косата. Но не се отчайвай, ако е много плачевно състоянието скъси я малко по-късо колкото и да не ти се иска. Хайде успех.

10.   От авторката:
Мерси много за съветите. Относно грешката в заглавието ми, извинявам се, наистина е с О. Знаех си, че все някой ще ме напсува, защото съм РУСА.

Към 7: Не, преди не ми беше такава, много ясно. Имах огромна здрава коса. :( И също така не се водя от тъпи чалгарски песни, в които се пее, че русото не е модерно. ;)

Към 8: Като се има предвид, че в България съм завършила само 7ми клас, мисля че пиша достатъчно грамотно.

Не живея в Бг и не знам какви са тези перли, триватиминоли и така нататък.
:( Аз се мажа с бадемово масло, слагам маски, серуми за накъсани краища и така нататък, но нищо няма ефект. Нито си я изправям с пресата, нито ползвам пяна за коса. :S Бих искала да ми дадете мнението си, дали има вероятност косъмът ми да се скъса при ново боядисване. (в случай, че се направя кестенява). Забелязала съм, че косъмът е станал супер еластичен. Като го хвана за двата краища и го опъна, се разтяга... :S:S

11.   аз се оттървах от русия цвят с няколко боядисвания кестеняво, което пада бързо и най-накрая отидох на фризьор направи ми руси и кестеняви кичури и се оправи

12.   мисля че ще е по добре фризиор да те боядиса стига вече експерименти с косата ти за да не останеш и без нея

13.   И аз бях руса няколко години, в следствие на което се простих с половината си коса. Докато не разбрах за витамин ад3е, по веднъж на седмица се намазва на косата, стои се няколко часа, после косата ми става уникална. От изтощена и окапала метла, стана гъста, лъскава и мека. А тези въпросни витамини се продават във вет. аптеки и струват не повече от 5-6 лв. Пробвайте, няма да съжалявате!

14.   .... момичета бъдете с руси, а не с жълти коси.... няма нищо по-секси от това дори да си на 36 като мен, но разбира се не правете това вкъщи сами, а при добър фризьор.... цената е висока, но си струва.... да си руса мадама е скъпо удоволствие... и да си с руса.... също.... поздрави на всички готини, тоест руси мадами....

15.   14 е права и не е права.
Аз сама се изрусявам от 17 годишна, имам светло кестенява коса (скука) и никога не съм се обезцветявала.
Много е проста логиката ми - взимам най-хубавата и скъпа боя, но се правя сама. В началото имах проблеми (съшарвах се, избирах някакви жълти тонове), но сега ми е такава рутина, че ми отнема никакво усилие, дори ми е приятно, после косата става жива и красива...

Лично аз препоръчвам на дамите със естествена кестенява коса (до тъмнокестенява) да не се обезцветяват и да ползват само един цвят, ако трябва по-добре да повторят боята за нужния резултат, но никакво обезцветяване (точно фризьорите все гледат да те обезцветят, защото им е по-лесно така, затова не ходя!!! )

Моят е на L'oreal Excellence номер 10, 10 11... (естествено русо и пепеляво някакво се води)
препоръчвам авторката да си вземе от тази боя двечки и да се направи веднъж цялата (няма да се изгори косата, само ще затвори отворените люспи), после само корените.
Предимството на русото е, че се правят само корените, червеното пада например и трябва цялата коса да се гори.
Авторке, вземи си веднъж един цвят и действай с него, ЗАБРАВИ ЗА ОБЕЗЦВЕТИТЕЛИТЕ.

Моята коса вече си намери цвета, хората отдавна са забравили какъв е естественият ми цвят и са сигурни, че съм естествена блондинка (боядисвам се вече 10 г., имам дълга, права и руса коса)

П. П. ползвай винаги хубави шампоан и балсам, не си мий косата твърде често, преси и т. н. в краен случай, прави си маска за коса (купена за боядисана коса!!! ) почти при всяко къпане

16.   опитай с маска от коприва. Моята също е руса и доста изтощена и много пада, но отскоро започнах да се изплаквам с отвара от коприва (варя корените докато заврат, оставям да истине и се обливам). Наистина косата става по-мека. Също съм много доволна и от маската на Глист Кюр срещу накъсване.

17.   Аз от близо година и половина съм руса. Бях платинено руса което смея да кажа е един наистина луксозен и хубав цвят. Използвала съм винаги най- добрите продукти. Фризъора ми ме изрусяваше със деколорант на Лореал. Въпреки всичките грижи, дадени пари, хубави продукти косата ми се накъса много. А винаги съм имала дебел косъм и много гъста коса. В момнта лявата странична част над ухото имам накъсан кичури. които са с дължина около 3 см. Поради тази причина спрях обез?цветяването и сега съм само с Иноа N9 а понеже естествената ми коса е кестенява, цвета който получавам с Иноа е тъмно русо, пясъчно и по- тъмни корени. Сега и аз ще пробвам това измиване с коприва. Моя съвет е много да внимавате с русото. Колкото и да си потдържате косите със скъпи продукти накъсването на косата е неизбежно.