Споделена история от Други

Добър психолог във Варна
Здравейте! Жена на 25 г съм от Варна и искам да посетя психолог / психитерапевт от Варана. Моля, ако някой е посещавал и е доволен да сподели координати . Проблемите, за които търся помощ са тревожност, паник атаки, липса на самоувереност - ужасно ми пречат в ежедневието и имам нужда от помощ да ги преодолея :(.

Коментари

1.   Здравей! Препоръчвам психолог Галина Тодорова,но и изгубих телефона предполагам в интернет го има. УСПЕХ!!

2.   Обиколил съм най-добрите психолози, психиатри, хипнотерапевти, хапчета съм пил и от опит ти казвам, че единствения на света, който може да ти помогне, си ти.

3.   До номер 2. Вярно е, че е тя, но без напъдствие от психолог много трудно ще се случат нещата.

А иначе паник атаките и липсата на самочувствие имат много дълбоки корени. Най-вероятно е нещо свързано с родителите ти и детството като цяло. С психолога ще си поговорите за тези неща, но ще отнеме време. Ще изпиташ мнооого различни емоции като гняв, раздразнение после успокоение и лека по лека ще се оправиш. Успех!

4.   От авторката към коментар 2: успя ли в крайна сметка да излезеш от подобни състояния и как ?

5.   4, успях с медитация. Гледах клипове на един монах, който имал паник атаки в детството и затова отишъл в манастир да учи медитация. 1 г. му е отнело да я научи, защото е бил твърде мързелив, но като я е научил, за 3 дни паник атаките изчезнали веднъж завинаги. Аз самия като схванах идеята, също ми трябваха няколко дни и всичко изчезна. Само че моята медитация малко си я видоизмених, за да ми пасва на мен по-добре. То всъщност истинската медитация е да осъзнаеш отношението си към паник атаките. Имаш ли правилното отношение към тях, те изчезват мигновено. В моя случай беше с депресия, но принципа е същия.

6.   4, ключа е в теб, не схвана ли?!

7.   още един глас за Галина Тодорова,потърете в интернет има сайт

8.   Бих препоръчал д-р Райна Мандова. Млада, позитивна и определено си разбира от работата

9.   Дали депресия или паник атаки- батаците си приличат всичките по това, че те представляват един КРЪГ. Едно въртене в кръг. Това означава че когато правиш едно и също ти се въртиш в кръг. И логично- начинът да излезеш от него е да направиш нещо различно.
И аз ги имах тези проблеми, когато бях на 20 и вече няма и следа от тях.
Може и странно да звучи, но ще ти кажа какво ми помогна на мен:
1. Запознавам се с нови хора постоянно, във всеки един удобен момент аз съм отворен за разговори с хората, просто го обичам това!
2. Гледам да стоя повече навън сред хората и по-малко вкъщи.
3. Понякога се изолирам нарочно, отивам на палатка сам в гората и живея докато не ми свърши храната. Когато се стъмни става страшно и когато го преодолееш тоя страх, ставаш по-силен.
4. Пътувам в различни държави и играя ролята на ЛУД по улиците. Никой не ме познава и аз се правя на луд. Хората не ми обръщат внимание и ме смятат за луд, а аз умирам от кеф, че правя някакви супер разчупени неща и не ми пука. Танцувам по улиците, мятам разни шпагати, пея :D:D Мисля, че това е най-голямото щастие, което съм изпитвал.
5. Започнах да посещавам различни сбирки, където има много хора, и започнах да говоря пред много хора.
6. Научих се да импровизирам, когато застана пред хората не ми пука какво ще кажа, просто се отпускам и почвам да блеща някви работи, каквото ми дойде на акъла. Разбрах, че няма как да се забавляваш и в същото време да те е страх. Просто двете неща са несъвместими.

Бъдете луди, хора! Има достатъчно стегнати, сериозни, дисциплинирани идиоти, които се взимат на сериозно! Не е задължително хората да те харесват! Не се страхувай да изразяваш себе си, бъди точно това, което си. Вярвай в твоята истина и бъди готова да умреш за нея!
Защото това си ти! Това е най-важното нещо на този свят, ти самата!
Живота минава и заминава. Той е един танц, танцуваме малко и си заминаваме! Няма време за депресия, няма време за страх, няма време за неувереност.. Има време само за подвизи, за учене, развитие, напредък, постижения, усмивки, смях, пътешествия!!!

10.   Аз бих препоръчал Петър Петров, благодарение на него успявам да се справя с паник атаки и депресия. Не препоръчвам Галина Тодорова. Брат ми се обърна към нея, но помоща й не беше правилна, тя го обърка и му създаде много проблеми