Споделена история от Други

Големи заплати извън София
Здравейте, само на мен ли ми се струва, или заплатите в аутсорсинг сектора започват да се изрявняват. Гледам заплати в Пловдив, Русе, Варна и Бургас на нива като софийските. Реално май вече няма смисъл да се живее в София. Аз сериозно се замислям дали да не я напусна, защото въздухът тук е много мръсен и ми е прекалено хаотична и забързана.

Коментари

1.   Пробвай в Челопеч - там Дънди копат злато, а градчето е станало едно малко бижу с млади хора, нови къщи и кипи от живот. Въздух - чист балкански колкото искаш. Вода - студена, планинска нехлорирана.

2.   1, това в Западна България ли е? Трябва да ти кажа, че в Източна България е много по-добре. Най-вече заради хората. В Западна България и на север (Резервато), и по средата (шопите) и на юг (македонците) са си особени, колоритни хората, като в Гераците на Елин Пелин. Не всеки може да живее с такива, а повярвай ми, опитвах цял живот - от как съм се родил живея в София, освен това в моя роден квартал е пълно с хора от Враца, Монтана, Видин. Познавам и много хора от Перник за съжаление... ами какво да ти кажа, хората от Източна България са много по-дружелюбни и земни. За живот мисля, че Русе, Велико Търново, Стара Загора, Ямбол, Варна, Хасково, Добрич и Бургас биха били хубави, но като че ли най-много възможности има във Варна, Бургас, Русе и Търново.

3.   Ами да ти кажа, аз съм от Русе и никога не съм харесвал София като град. От любопитство съм гледал обявите за работа в София. Няма да споменавам каква ми е професията и каква заплата получавам, но когато прегледах софийските обяви, разбрах, че да, заплащането е малко по-високо в София, но като си сложиш наема и по-високите цени на някои стоки и услуги, сякаш стандарта е горе-долу същия, но все пак зависи кой какво търси. Всеки град си има плюсове и минуси, зависи какво предпочиташ, а и каква професия имаш, защото не всяка професия се цени във всеки град. Може би е добре предварително да проучиш пазара на труда в съответния град.

4.   В Русе въздухът е в пъти по-мръсен от София. Казвам ти го като човек, живял 20 години там. От малко над година съм в София и все едно дишам планински въздух. В Русе има най-много заболели от рак на белия дроб на глава от населението. Иначе за заплатите донякъде е така.

6.   4, а Търново, Добрич, Варна?

7.   Не идвай в Русе! Въздухът е... това не е въздух! Всяка вечер сме със затворени прозорци. Забрави за цяла северна България. Знам само че Велико Търново са дръпнали, Варна си е все същата мафиотска каша. Това е от мен.

8.   От номер 3

В Дружбите и Чародейките не е чак толкова лош въздуха, понеже е по-нависоко, даже отгоре виждам как долу е покрито със смог, но и аз забелязвам, че като цяло Северна България не е много добре. Южна сякаш е една идея по-добре. И наистина Бургас и Варна са мутренски градове.

Аз лично бих избрал Родопите, стига да си намеря работа. Родопчаните са най-свестните хора, които съм срещал.

9.   Ейй, всеки гледа в чуждото канче :)

10.   Първо, заплата Х може да е равна на заплата У, ама колко точно такива заплати се предлагат в Русе и колко в София.

Русе е като квартал, бе братче...

Братан.

11.   И дума да не става за Русе... Имам собствен апартамент там, взимах софийска заплата, но въпреки това ззбягах от там преди година заради мръсния въздух.

М 35

12.   В Челопеч не копаят злато, а меден концентрат, в който има злато около 5гр на тон руда. При капацитет 2, 2 млн. тона годишно сметнете колко е златото, да ви светне лампата за милиардите и трилионите, които пишат хибридчиците на една велика сила, която ни смята за нейна губерния.
Това както и да е. Средната заплата в Челопеч е 2180лв и безработица почти няма. Чак бижу селото не е, но е много по-добро от Пирдоп и Златица. Виж Чавдар е много по-уредено село и скоро ще започне програма за продажба на парцели с осигурено електро и водоснабдяване на смешни цени - около 5000лв.

13.   Попринцим има много възможности и извън София, но в столицата има и повече работни места. В по-малките градове конкуренцията изглежда по-голяма, заради малката бройка престижни длъжности.

14.   Номер 3, харесвах навремето Русе. Идвала съм в командировки. Това лято ходихме на разходка до Букурещ. Минахме през Русе. Направо не познах града. Много занемарен и провинциален. Пътят от Велико Търново до Русе е най-неудобния в държавата. Като прибавим и мръсния въздух, направо се чудя как живеете там. Несравнима е модерна София с този град. Ти си свикнал с града, затова го харесваш, друга причина няма.

15.   Бухаха модерна София. Ще речеш, че е Ню Йорк, Пловдив или Краков. София е ад за живеене.