Споделена история от Други

Youtube (смартфон) зависимост?!
Историята ми е реална. На 24 г. съм и за последната седмица прекарах над 50 часа в гледане на видео. Пиша тук да видя дали съм единствен, или има и други.

Безброй видеа по всякаква тема, на много езици. Безброй абонаменти. Видеа за личностно развитие, за фитнес, за бизнес, за храна, за образование. Смешни. Fails/ have a bad days? Катастрофи, любима музика, сериали, филми, предавания, гримове и мода за дамите, и за кифлите, и за децата, и за всеки по много със всякакви интереси влогъри, игри, ънбоксове и какви ли още не други видеа. То си е свързана тази потенциална зависимост и със смартфона и с другите "полезни" социални мрежи, които присъстват. Аз живея в телефона си. С него ставам, с него лягам. Гледам клипчета, докато се храня. И в тоалетната. Дори докато се къпя върви нещо. Телевизия не гледам от много време - то всичко си е в ръката ти. И докато гледам чуждият живот моят ми се изплъзва!

Та, това лошо ли е? Днешният свят! Вече загубих идея дали това е грешно. Все по-малко общуваме един с друг извън мрежата. Има ли и други инвалиди на 21 век, като мен? Благодаря!

П. п. до дни изтрифам фб профила и си сменям телефона с подобен на Нокиа с фенерче - утре го взимам от куриер и затварям в шкафа големия смартфон изключен и ще го взимам сравнително рядко за навигация. На компютър или само ще работя или ще си пускам музика вече изтеглена. Как мислите.

Коментари

1.   Здравей, авторе! Аз пък също имам зависимост, но тях като твоята! Когато съм навън, освен да заснема нещо, телефона го използвам най-много ако реша да снимам нещо интересно, иначе го ползвам да гледам колко е часа, а "самолетчето" си е винаги "пуснато"-няма кой да ме търси, освен майка ми, но тя знае, че ще се прибера скоро, в началото на октомври започнах работа в една фирма за електроизграждане, но след една седмица ме освободиха-шефа каза, че работата е тежка и не е за мен, и сега съм си си у нас! Повечето време записвам предавания от телевизията, а по Коледа ще съм дежурен-имам 3 ДВД-рекордера-всеки с вграден твърд диск, вече и програмата съм си си извадил-по-точно най-интересното от нея, защото концертите и предаванията не се намират в интернет и затова викаш Неволята! Сам си организираш нещата, защото няма кой друг да го стори! Интернета го ползвам основно да чета нещата тук, в сайта, You Tube го ползвам основно колкото да гледам родните железници-интересно е, особено ако не всеки ден пътуваш с влак, а и искаш да видиш местата, през които преминават влаковете-било пътнически или товарни, някой и друг роден филм, някоя и друга стара песен и толкова! Иначе не съм като теб, а и те са толкова много и различни, че няма смисъл да ги изброявам, но все пак-става дума за концертите във Варна! Имам камера, с която ги заснемам-концертите са за класическа, духова, фолклорна и българска музика! Така се разтоварвам, не ми трябва да гледам какво правят онези-те няма да ми напълнят душата, както се казва, а и съм вдигнал ръце от тях-вземам си камерата и там-на концерта! И телефона си не вадя-на визьора на камерата има брояч, който показва колко време е минало, така че мога да се ориентирам колко е часа! А като свърши концерта, се прибирам с чудесно настроение!