Споделена история от Други

Произход на българите??? Кои сме ние по дяволите!
Защо никой не може да определи какви сме по произход ние българите? Едни казват, че сме южни славяни, втори казват че сме били азиатско племе, трети утвърждават че сме тракийци.
Ако трябва да съм честен, срам и позор че няма отговор на този въпрос.
Именно поради липсата на консенсус, се стига до извода че сме смесица между славяни- прабългари- траки.
Най- логично звучи това, все пак сме на древна земя, на кръстопът. Каквито и да сме били сме се претопили и смесили.
Много важен индикатор освен цветът на очите и косата е езикът.
Ако ще се водим по него, то ние сме славяни.
Ако ще се водим по археологическите открития, то ние сме траки.
Ако ще се водим по названието на държавата си, то ние сме прабългари.

В действителност при основаването на България по устието на Дунава вече са живели славяни, но не само по българският участък, но и до Белград, Нови Сад... а тези територии дълго време са били в състава на България. Тоест има много общо между нас и сърбите, така излиза, та те може би дори са българи.
Теорията за това че сме прабългари казват че възниква през соца, но истината е че се протиква още в навечерието на втората световна именно поради факта че Фашистка Германия принижава славяните расово до народ който трябва да бъде заличен. А през соца се протикват най- различни версии и се омешват още повече нещата. Но реално погледнато прабългарите са били управленците които създават държавата, те са били върхушката, управленчески грамотната, за това създават много други държави като Волжска България.
Що се отнася до траките, то това е най- интересното.
Тя най- вероятно е била велика цивилизация, но под елиническо влияние и разбирасе римско. Все пак Римската Империя контролира дълги години нашите земи. Бих сравнил траките с даките. Питайте румънец, ще ви каже че са наследници на Римската Империя и че са цивилизация на 4000 години и това е цинично. Явно сме наследили културата на траките, а те самите са били клон на елините или нещо подобно.

Имам въпрос, защо няма правдоподобни генетически изследвания, в интернет има един милион различни резултати.
Става нещо странно. Няма и исторически документи.
Казват че думата славяни се е появила едва в 18 век, но това няма много логика, намирисва ми на комунистическа история.
Ако трябва да се придържаме по пътя на логиката, то защо няма исторически летописи. Единствените запазели се артефакти са тези на траките, само защото са били дълбоко в земята.
Тоест става въпрос за съзнателно унищожаване на древни документи, с цел пренаписване на историята.
Имам чувството че умишлено са били унищожавани древни писания, така както е било претопено златото на майте.
Някой явно не иска да знаем колко сме велики.
Или бъркам...

Какво мислите? Славяни ли, траки ли, тюрки ли... с примеси на гърци или роми.... споделете

Коментари

51-51 от 51

61.   58, прочети биографията на авторката, тя не ползва псевдоним. Иначе съм съгласна, че книгата е уникална.

51-51 от 51