Споделена история от Други

Какъв е животът ви и какво желаете да постигнете?
Би било най-полезно ако започнем с няколко общи думи, които ни представят: Възраст, местоживеене, пол и т.н.

• Какво е ежедневието ви?

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?

• Какви са целите ви?

• Какво е щастието за вас?

• Какво ви мотивира да продължавате?

Коментари

1.   • Какво е ежедневието ви?
Работа всеки ден по 10 часа...

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Искам да съм независим от монетарната система...

• Какви са целите ви?
Да не се налага да работя за пари...

• Какво е щастието за вас?
Повече свободно време за себе си...

• Какво ви мотивира да продължавате?
Продължавам да работя, за да не умра утре от глад на улицата...

2.   Жена на 43 години, София, омъжена.

• Какво е ежедневието ви?
Разнообразно. Работата ми е интересна, грижите за дома са ми приятни и винаги намирам време за хобито си - градинарството.

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Искам да задържа свободата си сама да избирам ангажиментите и работното си време. За нищо на света не си давам и градината! Имам нужда от повече дисциплина, трябва да подобря организацията на деня си - прекалено много време пилея за решаване на чужди проблеми.

• Какви са целите ви?
Да укрепя здравето си, което досега силно подценявах и да разширя професионалната си дейност.

• Какво е щастието за вас?
Да се събудиш здрав, обичан и спокоен за днешния ден.

• Какво ви мотивира да продължавате?
Резултатите от труда ми и щастието на близките ми.

3.   Мъж, на 29 години, от София.
* Какво е ежедневието ми?
Ранообразно - тренировки, хранителен режим, излизания с приятели, обичам фотографията и посвещавам все повече време на разходки и снимки.
* Какво искам да променя?
Нищо.
* Какви са целите ми?
Да съм удовлетворен от резултатите, които постигам.
* Какво е за мен щастието?
Свободата да избираш какъв да бъдеш.
* Какво ме мотивира да продължавам?
Постигнатите резултати и мечтите ми.

4.   Ще отговоря само на единия въпрос - колкото и банално да звучи, щастието е в здравето и семейството. Сега някои ще кажат "този се прави на интересен и говори някакви заучени захаросани клишета". Преди и аз така смятах, обаче когато човек ги загуби, осъзнава всъщност колко са безценни. И не, не ги идеализирам, защото ги нямам. На семейство случих, а здравето слава Богу ми се върна и дори и факта, че мога сутрин да ставам и да сам да се измия и изпикая ми дава неописуемо щастие, а да не говорим колко ме радва, че детето ми расте с баща. Нямате представа какво е да си зависим от някой друг дори за елементарни неща и да си в тежест на близките си, а да не говорим, че не можеш да си полезен на тях и на самия себе си. Чувството е раздиращо. Дано не ви се налага да разбирате. Малко хора осъзнават какво щастие е да си полезен - било на себе си, на семейството, на обществото. Това означава, че има смисъл и принос от твоето съществуване. Нали това е в основата на щастието - смисъла. Депресираните нали за това са такива - защото не виждат смисъл от тяхното съществуване и стигат и до самоубийство само от това чувство. Представете си колко е мъчително. Явно нашият ум е така устроен, че смисълът да го крепи, макар че реално може и да няма смисъл глобално погледнато.

5.   Готин.

Да обиколя света и да опитам всякакви неща, каквито средностатистическият, български неандерталец вижда само по телевизора.

Братан.

6.   Какво е ежедневието ви?
Работя 4 дни от седмицата по 3-4 часа на ден. Ако съм на работа заради тия 4 часа трябва да пътувам с метрото в Лондон общо 8 часа. Ако почивам разцъквам курсове по хакерство.

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Искам да завърша един специфичен за работата ми курс в Стокхолм, който ще ми отнеме година. След което ще работя чисто повече без толкова пътуване, за да печеля двойно.

• Какви са целите ви?
Да се прибера до 2 години в България с подсигурен поминък и ремонтиран дом.

• Какво е щастието за вас?
Спокоен ум. Чисти мисли

• Какво ви мотивира да продължавате?
Спокойствието, което България ми дава и приятелите ми там.

7.   Какво е ежедневието ми?
Всеки ден пия 1 шепа с хапчета и чакам момента, в който ще се излекувам, което ще стане. През останалото време мисля за последните три момичета, с които не ми се получи. Ако остане време си мисля глупости и се депресирам. Тренирам, храня се диетично и чакам момента, в който ще съм отново здрав. Нямам почти никаква социална среда в момента и изперкулясвам. Карам шофьорска книжка, уча знаци и ходя на зъболекар.

Какво искам да променя в него? Искам да общувам с повече хора, да спра да мисля за бившите си и като цяло да оздравея.

Какви са целите ми?
Искам да завърша университета и да стана учител. Искам да намеря човека до себе си и да създам семейство. Да възпитам дете и да намеря истински хора, приятели. Да направя нещо за родината ми. Да се участвам в благотворителни сбирки. Най-вече свързани с природата.

Какво е щастието за мен?

Според мен е отговорността да постигна горе споменатите неща. Живота е труден и понякога гаден. Щастието са определени мигове приятни, постижения, труд, споделеност, любов, социални контакти, добри приятели, излети сред природата, походи, палатки. Свободно време и пари все пак. Защото парите имат способността да решават проблеми, а когато ги нямаш, проблемите се трупат.

8.   Мъж, 23, София

• Какво е ежедневието ви?
Понякога еднообразно, понякога доста щуро, понякога направо откачено - в зависимост от настроението и обстоятелствата. Включва срещи с различни хора, излизания по заведения, пътувания из България, но често и усамотяване с книга у дома.

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Бих искал да си намеря доходоносна и перспективна работа, която да ме мотивира за нови постижения, а от друга страна - да ми подсигури нормален стандарт, без лишения. За нищо на света не бих пожертвал приятелствата си, свободата си, времето за усамотяване.

• Какви са целите ви?
Да заживея в чужбина, някъде далеч от зимата и гадния студ. Да намеря мястото, което ме прави истински щастлив, да се ангажирам с нещо сериозно там, да си закупя жилище и на определен етап от живота си - да направя околосветско пътешествие.

• Какво е щастието за вас?
Всички на пръв поглед дребни неща от живота. Да поспя до 12 наобяд и да се събудя бодър и отпочинал. Да отида на ресторант с приятели и да се насладя на вкусната храна. Да посетя родителите си след месеци отсъствие у дома и да им разказвам цяла нощ всичко, което ми се е случило през това време. Да отида на ново място, на което никога не съм бил, да снимам, да се любувам на разнообразието. Да прекарам цяла седмица на плажа. Да се запознавам с нови хора, с които да се съветваме за различни неща и да чувам различни гледни точки. Да правя секс - много секс. Да чета по цял роман за един ден. Да съм благодарен за здравето и енергията, с които съм надарен. Но най-вече - да съм себе си, винаги и навсякъде.

• Какво ви мотивира да продължавате?
Мисълта, че живеем веднъж. Че сме господари на съдбата си и заслужаваме най-доброто.

9.   • Какво е ежедневието ви?
от 9 до 18 ч. работя, понякога с дни започвам в 8:30 и свършвам в 19:30 за 1300 бруто 4000 лв. бонуси на година, в 20 ч. съм в нас и до 23ч. стоя на компютъра... после ставам в 6:40 и всичко започва отначало, 5 дни в седмицата

нямам приятели, имам приятелка, на която не смятам да предлагам съвместен живот

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
по-малко работа, повече личен живот

• Какви са целите ви?
намиране на приятели, по-добра приятелка, по-нормална работа, след която да разполагам с личния си живот - парите може да са по-малко...

• Какво е щастието за вас?
да общувам с разбрани и себеподобни хора, да си почивам достатъчно

• Какво ви мотивира да продължавате?
мислите че искам да се отърва от всички кредити, че ще си намеря нормална работа и приятелка, с която ще си обзаведем етажа и ще заживеем, пътуваме и т. н

предпочитам спокойния живот

мъж на около 32

10.   - Какво е ежедневието ви?
Изпълнено с много премеждия. Работа, учене, плануване, срещи, още работа, още учене.

- Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Почти всичко, но пределено имам нужа от поне 6-7x по-високи доходи.

- Какви са целите ви?
Да изследвам далчни планети.
Биологично безмсъртие, но по-скоро като в Altered Carbon, с правото да си избирам различни тела.... Какво?
Евентаулен трансхуманизъм

- Какво е щастието за вас?
Изкусвто, учене, бурни купони, секс, семейство, приятели, веселба. Няма ред Просот всичко заедно.

-Какво ви мотивира да продължавате?
Понякога е просто инстинк за уцеляване, друг път е любов, но се случва и да е прост инат.

11.   Нищо няма да постигам... на години, нито реализация, нито пари, здраве разклатено, вече обработвам себе си че ще се мре... не знам какво е там горе... но може и по добре са е.
Истината е в младите. Радвам ви се от душа тук и желая от сърце на вас и децата си да НЕ живеят моя живот...
Аз видях само една единствена страна в живота си-Унгария. Днес децата ни летят навсякъде и са видяли красотите на света. Браво!

12.   Да мина на 4 часа, през останалото време да се снимам като актьор или поне модел и да продавам графичен дизайн.

Мотивира ме любовта към изкуството, не мога да работя 8 часа в голяма фирма.

13.   Какво е ежедневието ви?
Монотонно скучно работа вкъщи т. н.
• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите?
Нямам проблем с ежедневието ми освен това че не намирам време за спорт и това оказва влияние на здравето ми. Който не спортува да отиде да си направи ренгеннови снимки и да иде на доктор за всеки случай!
• Какви са целите ви?
Някой ден да имам пари. Не искам милиардер да ставам но искам да съм upper middle class
• Какво е щастието за вас?
Пълно щастие няма затова работя по въпроса да махна нещата който ме правят нещастен.
• Какво ви мотивира да продължавате?
Честно казано и аз не знам. Някой дни имам чуството, че мога всичко, а други просто не мога да стана от леглото. Мисля че просто на подсъзнанието ми или му харесва какво правя или не и от това зависи настроението ми.

14.   • Какво е ежедневието ви? Ходя на работа и в останалото време се занимавам с битовизми, ходя и на спорт редовно. Понякога ходя на екскурзии в страната или по-рядко в чужбина (в ЕС).

• Кое искате да промените в него и кое искате да задържите? В идеалния случай искам да разполагам с много пари и да си взема една-две години отпуск, за да пътувам по света и просто да си почивам.

• Какви са целите ви? Нямам никакви цели.

• Какво е щастието за вас? Нямам визия за щастие, нищо не ме радва или натъжава.

• Какво ви мотивира да продължавате? За работа ме мотивира нуждата от доходи. В общи линии, всичко останало, с което се занимавам, е начин да избягам от еднообразното ежедневие.