Споделена история от Други

Живот без приятели не е живот
Имам доста приятелки и познати, но нито една от тях не е при мен. Ще започна от там, че когато бях на 13 се преместихме в чужбина. Фактически приятелките ми си останаха в България и трябваше да се разделя от тях. Сега съм на 21 и все още си поддържаме връзка, но те вече не са до мен... Намерих си нови приятелки в чужбина. Всичко беше супер, минаха се няколко месеца и вече бях свикнала с промяната. Родителите ми се разделиха и майка ми замина да живее в друг град. Станах ли на 18 се преместих при нея, защото ми беше писнало от миналия град и исках нещо ново.
И ето пак трябваше да се разделя от приятелките си.

В града, в който живея сега няма университет и трябваше да се запиша в университета в друг град, който се намира на половин час и ходя с автобуса. Намерих си нови приятелки, даже някои от тях бяха от моя град. Пак всичко беше ок. Докато не се появи "той", човекът, с който сме заедно вече 2 години, но за сметка на това нямам нито една приятелка в града, в който живеем.

Още преди да се запозная с него, дружах с едни българки, но прекратихме връзката поради ред причини. След това имах и други приятелки, но те си хванаха гаджета и също се охлади връзката ни. Запознах се с приятеля си в дискотеката. По него време се събирах с едни тъпаци. (тогава не знаех, че са такива. :D). И откакто съм с него винаги си излизаме двамата, навсякъде сме двамата. Той също няма кой знае какви приятели, само познати, но не му пука.

Но аз съм на 21 години и по цял ден съм самичка у нас. (той работи) Понякога излизам, но пак сама. Толкова ми липсва да си имам приятелки, или поне една. Младо, красиво момиче по цял ден самичко, наистина много ми е тъжно. Докато всички купонясват и се кефят на лятото, аз седя и зяпам ТВ и пиша простотии по форумите. :D

Не знам къде мога да си намеря нови приятелки, по улицата ме заговарят само мъже, не идва никое момиче да се запознае. А живея в туристически град и по-голямата част от населението са туристи или бабки и дядки, направо не знам къде да търся. Надявам се да не съм ви отегчила много. ( само малко :D )
Приятен и успешен ден на всички. :)

Коментари

1.   запиши се на някакъв курс или на танци и все пак най-добрия ти приятел е гаджето ти така че имаш поне един приятел в града ;)

2.   мила, познато ми е много, аз без родители и приятел пък щъках по северна европа, където и приятелства не се завързват толкова лено! Сега е и ваканция, нямаш университет, тъпо, но пък е време да се концентрираш върху себе си. Използвай времето за спорт, за активна почивка, за да подредиш дома си, за да обърнеш внимание на приятеля си. Спокойно, скоро ще имаш отново приятелки, но ти знаеш, че те не са константа, ти обаче трябва да си станеш най-добрата приятелка, защото човек е сам, това е истината - сами се раждаме и сами умираме.

3.   Благодаря за отговорите, макар и да са малко. :D :)

4.   добре де авторке, ама честно - защо животът без приятели да не бил живот. Живей за себе си, обичай всеки ден и се възползвай от него. Не чакай другите да ти го направят, бъди ти самата достатачна за себе си, измисляй си хобита и други занимания и да ти кажа, така ставаш и по-интересна и за хората.
Иначе, ако толкова ти трябват приятелки, търси сред българките, те поне бързо те допускат до себе си, но не може да се разчита на тях, това си го знаеш.
Спокойно де, цункай приятеля си и се радвай на това, което имаш. Има много истински самотни и нещастни хора на този свят, погледни своя живот по друг начин - нека чашата да е наполовина пълна, не наполовина празна!

5.   Може би формирах грешно заглавието. Животът без приятели пак си е живот, но приятелите го правят много
пo-приятен. :P