Споделена история от Други

Проблем със съседи
Здравейте! Преместих се от предното си жилище, защото съседа ми беше шизофреник и направо ни стъжняваше живота. След едно негово избухване, явно беше спрял да си пие лекарствата и доста игра на котка и мишка с полицията и други институции, го прибраха за лечение. Излезе след месец, беше се поочовечил, но такава злоба таеше, че решихме да се махнем, че току- виж го отнесем. Купихме си по- голямо жилище, стегнахме го и се нанесохме. Още в началото някой от съседите подметнаха, че няма да е лошо да сложим някаква преграда между терасата и тази на съседния блок, който е долепен. Съседката била агресивна и други подобни, но не бяхме я виждали, решихме да не действаме предубедено. Е, Бога ми, излязоха прави. Този с шизофренията направо е китка. Тази вика по нас, разкарва се без гащи, хвърля топки с косми, фасове, пуска жалби, викаха ме в общината, да й се дивя на измислиците. Имаме две коли, всеки ден имат драно и удряно, пак се съмняваме в нея. Един ден беше изпаднала пак в настроение да се заяжда и й казах, че ще заградя, за да не се дразни щом сме й толкова антипатични. Иначе ми цитира закони как на калканна стена нямам право да заграждам. Ходих до общината да питам, мудна работа, щели да дойдат да видят, мина един месец, а не се трае, ще прескоча и ще й извия врата, ще ме вкара в беля. Разбрах, че мога да поставя нещо, което се води лека конструкция, без тухли или Итонг, но тя се кани да събаря. Възможно ли е такъв късмет... От Трън, че на глог!

Коментари

1.   Купуват се съседи, а не апартамент. То съседите се менят и нищо не е постоянно, но в случая е трябвало да разпитате за съседите преди да купите.