Споделена история от Други

Варна, Русе или в чужбина?
Къде да отиде един софиянец, на който София не му е на късмет? НЕ искам вече да работя в голяма аутсорсинг фирма, предпочитам в някоя рекламна агенция или да се занимавам с изкуство, но в БГ всички актьори, модели и певци са в София.

В България най-хубави като градове ми идват Варна и Русе, в чужбина харесвам няколко града във Великобритания извън Лондон (Глазгоу, Лийдс, Ливърпул), в Швеция най-много ми допаднаха малките Lulea и Skelleftea, в Полша - Гдиния/Гданск, Люблин, а имах предложение за работа в Жешов, в Германия ми харесва Бавария, но по-скоро малките градчета, а за екскурзия ми харесва Мадейра. Във Франция ми допада Париж, но не харесвам езика и културата на французите. :D

Не знам къде да отида ако искам да се развивам като певец и рекламно лице/модел?

Коментари

1.   Език знаеш ли? Образование имаш ли? Защото той и Пешо завършил едвам 8 клас има мечти, ама...
Да не говорим, че май в повечето от изброените от теб градове не си и стъпвал или ако си ходил е било като турист за 3-4 дни.
Първо иди и виж РЕАЛНИЯ живот, научи езика на съответната държава на ДОБРО ниво и тогава си прави планове за кариера.
Те хора със стаж по желаните от теб професии като заминат работят нещо съвсем различно, а ти си представяш, че ще идеш ей така някъде си без познания по езика и още на летището ще ти предложат работа и то като певец или модел или в рекламна агенции. Понеже там си нямат местни специалисти завършили реклама, та точно теб ще назначат.
Извинявай, но звучиш като 12 годишен, които идея си няма как стават нещата.

2.   Бягай от България и не се връщай! Животът ти ще е по добър повярвай ми!

3.   Не знам как ти харесва нашия град, сериозно. Само центърът е красив, иначе си е гето. Да не говорим и че икономиката му е нула. Много малко хора познавам, които вземат над 700 лв заплата, просто няма такива. За Русе говоря. Бягай в чужбина, не се замисляй.
Ж21

4.   Русе е хубав град, но работа не се намира много лесно. Не е пренаселен, лятото обаче е много горещо, ама много. Живея тук, засега нямам намерения да се местя, спокоен град е.

5.   Русе е майка плаче,цигания и закрити магазини,празни заведения,работа на местни феодали за мизерна заплата,а за гербаджиско-циганската мафия мога да ти напиша книга.

6.   В България освен изброените от теб Варна и Русе забравяш Стара Загора,Пловдив,Търново и Бургас.В тези три града има огромен икономически разстеж и възможности за реализация.Момче съм на 27 от Зарата.

7.   Чужбина!

8.   Разбира се, че чужбина.

9.   1 да, висше от Холандия. Като опит, снимал съм се в ТВ реклами и много ми хареса, въпреки че снимките бяха дълги, 12 часа минаха толкова бързо като 8 часа в офис. Не че се хваля, но текстът на един хит на Криско е краден от мое стихотворение, което бях пуснал в блога си доста преди Криско да изгрее като рапър (2008-ма).

10.   Всички успели българи в чужбина с такава кариера имат образование по нея, завършено там. Обаче ми е чудно Азис как е минал, като няма и основно. Разбирам те че не ти е приятно в София. Тя като цяло е единственият град по-гаден от Бг градовете които споменаваш, обаче те също са гадни и то доста. София просто е по-гадна. Според мен първо виж дали не може да завършиш нещо задочно по тази специалности към чуждестранен университет. И после ако имаш наистина добри умения не виждам причина да не се получи. Обаче и езика трябва да владееш на съответната страна. И то доста добре. А език се учи много бавно и трудно, така че най-добре се ориентирай на там където отсега може да говориш добре езикът. Тръгнеш ли да учиш нов чужд език в България ще загубиш само време и пари, а нищо особено няма да научиш защото тук не може да бъде научен чужд език на високо ниво. На връзки от българи не разчитай. Всеки ще се прави на ощипан. Гаранция от Франция.

11.   1, знам английски, B1 френски, малко испански. Иначе ми допада звученето на шведския и има лесна граматика.

12.   От Русе съм и мога да ти кажа, че градът е много хубав, но няма кой знае какво за правене. Живееш ли там месец и ти е скучно, защото има само центъра, кея, парка и тва е. Относно заплати - много са ниски, а квартирите скъпи.

13.   Номер 1, не знам на колко години звучи Автора, но пък ти звучиш като пълен тъпанар

14.   Ако си неудачник в София и на Луната ще бъдеш същия. Абе хора, не се ли научихте, че не можете да избягате от себе си, като си смените местожителството? По-добре поработи върху личностното си изграждане: ново образование, смяна на приятели, половинка, намери си нова работа в друга сфера, но няма нужда да ходиш в друг град, още по-малко чужбина.

15.   Как ще се забуташ в Русе или Варна? Ти в София не можеш да пробиеш, а в тези градове хептен. Русе е дълбока провинция, а Варна само през лятото живва. Най-добре се огледай за реализация в София. Тук е по-вероятно да ти излезе късмета.

16.   Аз съм от Русе.
Според мен понеже си живял в София дълго време, русенският въздух няма да е нищо ново за тебе.
Трябва да имаш предвид че в Русе въздуха е много зле. Аз съм от центъра на града и не мога вечер да си отваря прозореца.
Също така трябва да знаеш че пътищата водещи за Русе са много зле. Особено пътя Русе- София. Напиши в интернет Русе- Бяла, ние я наричаме отсечката на смъртта.
Имаме два парка, един кей, най- високата сграда/кула е в Русе, телевизионната кула (никога не съм се качвал защото е затворена от както се помня). Градът ни е красив, доходното здание, пантеона на възрожденците, операта, вазата, альоша...
Имаме един мол, на половина празен. Другите фалираха. Няма вериги за бързо хранене, те също фалираха :D но за сметка на това имаме Тирола ;) дори ГЕРБ вдигнаха ръце от Русе :)
у нас Белот се играе с кертици. Имаме шоурум.
В мола не съм ходил от около година! Сериозно, не съм ходил и на киното. Просто не е интересно там, защото е празен. А като малък много често ходих защото не бях виждал как е на други места.
Не знам още какво да кажа. Чакам с нетърпение да завърша и да се махна от този град.
Много други хора ще последват моя пример (около 80% пт класа ми заминават от Русе). Едва ли ще си намериш жена в Русе, мацките заминаха.
Мислил съм за Варна, там ми харесва. Много пъти съм бил там. Всяка година на море, защото е на 100 километра. А Бойко Тиквата построи магистралата до Шумен. Излъга ни че ще стигне до Русе.
Мислих след като завърша да замина за Варна ама май ще е в чужбина. Ама имаме много готин кмет, Пенчо Милков се казва.
Докато варненския Портних е голям шмекер.
Нивото дори в най- елитното училище в Русе е паднало. МГ-ето е много зле. Смятай колко е зле в русенския университет.
Един съвет. Ако си цениш живота и бъдещето не идвай в Русе. Всички бягаме а пък ти идваш.
Няма нито СтарБъкс, нито МакДоналдс, нито каквото и да е било друго. Има дискотеки пълни с цигъни.
За работа в града не знам, сметки не плащам. Знам само че няма много работа.

17.   Категорично ИЗВЪН България.

Оле този/тази 1, "назначат" вика, 100 процента е някой възрастен комуняга в стрес, че няма да остане кой да му работи в миризливата му фирмица...

19.   Русе, НЕ!
Аз съм от Русе и харесвам Варна.

20.   А коя чужбина - Швеция, Германия, Англия, или Полша и Унгария?

п.п. Ясно е че сега покрай короната няма да се ходи никъде.

21.   6, ама извън старите градове/центровете им са грозни.

22.   14, прав си за личностното развитие, средата, но всеки сам решава дали и къде "има нужда" да ходи :)
А и без това софиянци постоянно се оплакват, че им е пренаселено и тясно ;-)

23.   До момче на 27 от Зарата.

Искам да знаеш, че се планува, да се затварят рудници и ТЕЦ-ове. Ще е добра идея, да имаш план Б.

24.   Е то щото в чужбина ще го чакат с червеното килимче. Аман от недочули и недовидели.

25.   Абсолютно подкрепям плюещите шибаното Русе, дето вече грам за нищо не става!...Елементарна инфраструктура няма тоз "град", и транспортна и всякаква, няма директни автобуси до Пловдив да речем, директни влакове, само тролейбусния транспорт дето леко се поосвежи миналата година, ама и него бърже го загрозиха с тия тъпи и ненужни реклами на Еконт, вече почти няма тролей в града, дето да не е изрисуван с тия реклами!...Па за автобусните линии изобщо няма смисъл да говоря, за тез кутийки, в които пътуват русенци и се придвижват из града(който е от Русе, ще ме разбере, включително и писалите тука преди мене, все пак не може абсолютно всеки да е с кола и книжка, а па и аман вече с тез коли и тоз трафик, те колите 2 пъти повече от вече доста обезлюдения град)...и ше продължава да се обезлюдява все повече де,просто защото само липсата на добра инфраструктура и транспорт смятам, че са достатъчно красноречиви за това с какъв град си има работа човек, особено пък ако евентуално тръгне да се заселва у него, лично аз не съветвам никой нормален да го прави!...Да не говорим, че всичко до 17ч следобед работи-и банки, и бюрото по труда, социално подпомагане, пощи, всичко!...А, и от бюрото по труда абсурд да ти намерят работа, или поне не такава, каквато на тебе би ти се искало!...Изобщо, Русенския край е...чувай Гергино! Ако Врачанско, Видинско, Монтанско там са много зле, смятай па тука кво трябва да е!...И у Варна със сигурност има доста проблеми, то ГЕРБ съсипа България направо, искрено се надявам, че 4-ти мандат няма да има, но...това зависи от хората!...И все пак-между Варна и Русе, разлика от Земята до небето!...У Варна поне има какво да се види, не знам за тамошния въздух, но поне е доста по-интересна, и сякаш мааалко по-удобна и приятна за живеене, макар че да-доста е скъпа, и като храни и като всичко!...Ма Русе е още по-зле, аз лично си мечтая за деня, в който вече няма да пребивавам на територията му, ма ай да видим!...А па за Макдоналдс, да-там долу на часовника на центъра, Лайното както му викат, един-единствен път съм ходил,докато не го махнаха и него, кога беше то, 2002-2003г някъде, ше ви излъжа!...Абе запомнете едно от мене бе- Русе е град на старци, дърти вече и досадни хора, цигани и наркомани, ей това е то прехваленото от някои Русе, това е положението!...И хората в него са наистина супер зле, досадни, заядливи и старомодни, и даже смятам, че у Варна все пак са малко по-културни и пр., поне такива впечатления са ми останали отпреди!...

26.   Да, но в Русенския театър сигурно има липса на кадри - всички са в София! По-добре в малък град от колкото малка риба в голям град с многото жестока конкуренция. :)

27.   25-ти. Пропуснал си състезателите без гърнета които събуждат половината град късно през ноща през лятото, всяка нощ, и това продължава от години наред. Не съм видял патрулка един път на булевардите. Това нещо го има само в Русе.

28.   А, и още нещо, да-лятно време града е супер горещ, ужас направо, едвам се диша от горещина, пък зимно време обратното-студ, макар че таз година почти не видяхме сняг де, ама... Абе отвратителен град бе, кво да ви обяснявам просто! ... И водата за нищо не става, хубаво е човек да разполага с кана и филтър вкъщи, и периодично да си купува през 2-3 месеца нови филтри, за да заменя досегашният, че иначе от чешмата да се пие-ние поне от 2017г насам вкъщи само филтрирана вода пием, тъй че не е проблем само мръсния въздух в града, моля ви се... И е супер застаряващ, другото което е-поне от големите градове, само Русе е с преобладаващо застаряло население, и с отрицателен прираст, докато у Варна точно обратното-там е положителен прираста доколкото знам, че май че и във Велико Търново също... не знам, за някой може и да преувеличавам, но тука Северна, Североизточна България е наистина супер зле положението! ... То и в градове като Плевен, Силистра, Добрич също не бих живял, ама... айде, спирам дотук. И не се заяждам, просто казвам нещата такива, каквито са... Много тежки думи, но са верни, кой нормален ше ги оспори...

29.   Североизточна България е истинската България. Исторически факт.