Споделена история от Други

Защо всички мразят българите?
Здравейте, аз съм на 17 години и питам от чисто любопитство.
Забелязах че нас българите, от Португалия до Урал, никой не ни харесва.
От малък съм чувал как на запад има магазини с табелки, забранено за българи. Даже аз съм се шегувал и съм спрягал от bulgar~burlgar.
Също напоследък започнах да влизам под руски видеа в интернет, и горе долу разбрах какво говорят и ако влезеш във видео свързано с България, всички руснаци почват да пишат какви "предатели" били братушките или "знаем ги ние братушките" общо взето отрицателно отношение.
Също така останах с впечатлението, че има негативно отношение към нас и в другите балкански страни. Дори някакъв сърб май ми писа, че на западните балкани българин се е превърнал в нарицателно за циганин. Нещо подобно. А пък да не говорим за македонците, те направо ни мразят. Само май че гърци и румънци ни харесват доста.
Общо взето или сме крадци, или сме предатели, или почват да ми обясняват как сме били тюрки-монголци.
А в същото време другите народи много се обичат. Руснаците примерно много обичат сърбите и обратното. Същото се отнася и за други страни.
Мисля че ме разбрахте, надявам се да не изпускам нещо.
Сега ще ме попитате шеговито колко езика говоря, но ми е лесно ако се съсредоточа да разбера какво ми говорят, ако е славянски език разбира се, а плюс това много хора пишат на английски, а аз него го знам много добре.

От лошо познание на фактите ли е всичко това? Предполагам че да. Но възможно ли е и ние да имаме вина? Наистина ли сме толкова лоши?

Коментари

51-53 от 53

55.   Ами, аз съм против слагането под общ знаменател, но няма какво да се лъжем, в голямата си част не сме читави хора. Масово гледаме да излъжем и да прецакаме отсрещния човек. Не се стараем да си изкараме парите с честен труд, а с някоя "далаверка", с донос, клевета и т. н. Отиваш в магазин - продават ти стоки с изтекъл срок, викаш си майстор у вас - оставя си ръцете и иска двойно повече пари, започваш работа - работодателят ти те мами от ден 1. И всичко това е масово, не са някакви случки от време на време, случили се някъде си. Особено след като уж най-добрите ми "приятели", на които съм помагал толкова много през годините, в момента, в който разбраха, че вече няма какво да смучат, моментално спряха да ме познават, осъзнах че не напразно са всичките тия приказки. Особено тъпо ми стана като разбрах, че докато съм им помагал и то за доста сериозни неща, те целенасочено са се опитвали да ми правят мръстоии и да ме манипулират.

56.   Майка ми е украинка, баща ми е българин с норвежки корени. Аз съм си родена и си живея в България. Пътувала съм много по света и към мен лично никога не е имало лошо отношение, но и аз не изглеждам като типичната българка - висока съм, руса, с ярко сини очи и малко по-"норвежко" лице. Откъм маниери и възпитание - по същия начин не се вписвам особено в масовата представа.
Както при мен не е имало лошо отношение в чужбина, така съм виждала много странно и неуважително отношение към други българи. И винаги съм правила забележка, макар и хората да са имали право. Не ми харесва просто да виждам човек унизен, ако ще и да си го заслужава.

Та в този ред на мисли - ще ви опиша един случай от многото.
Влизаме в кафене в Париж. Там има наредени много красиви подложки за чаши с логото на заведението. В кафенето пристигна малко след нас българско семейство с деца. Персоналът веднага ги изгледа брутално. Децата мрънкаха, майката говореше дръпнато и т.н. Типичната гледка. Въпреки това, обслужиха ги много любезно, аз следях за това. След като приключиха с кафето и кроасаните, жената стана и тръгна да слага подложката за чаши в чантата. Обра всичките. После взе и тези от празната съседна маса и ги сложи в раницата на детето. Служител от заведението я видя и я помоли учтиво да ги върне. Тя се развика , мъжа ѝ по нея и в крайна сметка се видя в чудо и просто ги помоли да напуснат. Страшен цирк. Чак се изчервих тогава. И не, не бяха цигани - чисти българи си бяха, дори видимо с възможности.

Скорошният случай с дебила, сложил българското знаме на мястото на гръцкото в Кавала как ти изглежда?

С цялото ми уважение - повечето българи са много невъзпитани, прости, крадливи, мразещи и много, много мързеливи и ограничени...независимо от финансовия си статус.

57.   До 56

"Аз съм украинка, не пропускам да кажа, че не съм много българка ами норвежка. Бяла и руса съм. И българите са неуважителни, ограничени, мразещи и тн.. "

" защо ли това ми бие малко на изказванията на един крещящ германец от преди 80ина години

А сега най учтиво те моля да напуснеш форума и да не четеш глупостите на българите, щом очевидно не ги понасяш. Погрижи се и български повече да не говориш
Пожелавам ти всичко най хубаво в живота!

51-53 от 53