Споделена история от Други

Струва ли си да опитам?
Здравейте! И благодаря, че ще отделите от времето си, за да прочетете моята история. Знам, че в този сайт се споделят доста по-сериозни проблеми от моят, но наистина не знам на кой да споделя, а всеки ден мисълта за това нещо ме побърква. Става въпрос за влогърството. От около година гледам адски много влогъри и адски много искам да опитам да пробия в тази сфера. И не, не съм някое момиченце на 15-16 години, което не знае какво иска от живота - на 21 съм, преди месец ги направих, работя като консултант в козметичен магазин, изкарвам сравнително добри доходи, не ми е целта да изкарвам още пари, ако стане много ще се радвам, но определено не ми е приоритет. Адски много се вълнувам от мода и козметика и бих искала да създам канал в Ютуб, в който говоря именно за това и не само, влогове от концерти, предизвикателства и още куп идеи, които ми се въртят в главата. Но имам няколко проблема - нямам много самочувствие и не се харесвам как излизам на снимки, какво остава всеки да може да ми пусне видеото и да ме гледа. Нямам нито камера, нито хубав телефон, за микрофон и друга техника да не говорим, компютърът ми също не е мощен, но за обработки би станал. Другият проблем е - хубаво, мога да ползвам телефона на приятеля ми или неговата камера - той има една мъничка, която не е много професионална, но ще свърши работа. Ами обработката, интрото на канала? Гледах адски много програми и абсолютно всичко е платено, а за момента не смятам да отделям пари докато наистина не ми провърви с тоя канал. Не знам какво да правя, адски ми е тъпо, искам да съм известна, мечта ми е от малка да ме спират по улиците, но просто не знам откъде да започна. Имате ли някакви идеи поне за програма за обработка, която да е безплатна и да няма водни знаци (името на програмата да е върху клипа), не е нужно да е някаква професионална, просто колкото да се изрязва видеото в отделни части, да се създаде едно хубаво интро и като цяло да става за гледане. Как мога и да си развия канала? Имам адски много въпроси, но не знам дали ще получа отговор. Ще се радвам да ми помогнете, важно ми е. Благодаря!

Коментари

1.   Ми то всеки втори вече е влогър и инстаграм звезда, кого по-напред да гледаме. А и инвестиция си трябва. Ако нямаш хубав микрофон и хубава камера, както и оветление няма да се чува и вижда добре и никой няма да се занимава да се напъва да слуша боботене и да гледа размазани клипове, след като има още 100 такива влогъра с по-добро качество на видеата и със същото, ако не и по-добро съдържание.

2.   Не ти трябва. Първо хората ще те гледат за да ти се подиграват, да те одумват, влез в онзи мамешкия форум и виж как пишат за БГ влогъри да ги обсъдим темата и ще разбереш... разни чавки отегчени от живота ще те спрягат и ще ти търсят кусури. Второ не си струва, не се вадят пари, освен ако нямаш нужда от внимание... те повечето за това го правят...

3.   Нормалните хора на твоята възраст мислят за качествено образование и работа /защото като продавачка нямаш много шанс в живота, ако ще и 2000 лв да ти плащат/, за мъж и дете евентуално. Няма да си винаги на 21.

5.   Жал ми е за хора с мислене, като на номер 3...

Братан.

6.   Търси си друга платформа - в Ютюб ще те разкатаят с това авторско право! Освен това видеата ти ще попадат в девета глуха, заради някакви си там алгоритми, които обслужват само шепа хора!
Преди 5-6 години може би щеше да имаш късмет, НО си изпуснала влака! Доста години съм проучвал - имам реален опит в тази сфера!!!
М31

7.   Аз също имах такива идеи. Записах фотография онлайн курс за Фотошоп онлайн курс обработка в Premiere Pro купих си мощен компютър купих си два dslr пет обектива и до ден днешен след като са набил над 10000 лв в Техника, все още не съм се престрашил да направя тази крачка. Това за алгоритъмът на ютуб е съвсем вярно. Но лично аз бих те посъветвал да се престрашиш да си направиш един канал и да действаш. При мен е истината е че докато събирах пари за цялата тази техника, идеите които имах в главата си вече ги няма, сега в главата ми е само качество но идеи за съдържание никакво така че дори с един обикновен телефон ако излезеш навън задължително снимаш хоризонтално положение гледаш да няма вятър и да не си много далеко от телефона за да може да те хваща микрофона ти е абсолютно достатъчно . доколкото разбирам ти искаш да говориш някакви неща там направо няма. Има авторски права Ако искаш да подложиш някаква музика под гласът си . Стига идеята ти бе наистина полярна а не да изкарваш пари защото пари да изкарваш от Ютуб наистина Адски трудно. За интро и такива неща не е нужно да се притесняваш на кой му е приятно да гледа едно и също нещо във всяко едно видео . просто слагаш камерата започваш да записваш започваш да говориш на своята аудитория а качеството вдигай след като видиш че има смисъл. Аз лично мога да помогна с видео обработка в най-основно степен мога да събера отделни клипове в един мога да изчистя шумът от аудиото и да ти го форматирам за ютуб. Това съвсем безплатно защото не ми струва абсолютно никакво усилие да го направя . Доста харесвам да гледам бг ютубъри които искат да кажат нещо на по-голяма част от хора. Темата е интересна ще продължавам да следя. Хубав ден и късмет с новия канал.3

8.   Първото, което трябваше вече да знаеш е, че можеш да попиташ ю-тюб всички въпроси, които те интересуват по темата.

9.   Хей, докато ти се чудиш дали си струва, някой вече записва видеата си и ги качва в ютуб.

Ако нямаш истинска страст и идеи обаче, ще бъдеш поредната, която само си играе на влогър. Трябва наистина да го искаш, да имаш въображение, да четеш ден и нощ за техниките за набиране на последователи, да имаш харизма, стил, идеи, да имаш какво да кажеш на хората, да вриш и кипиш за това хоби, за да го превърнеш в работа.

Не бива просто да седиш и да се питаш дали е практично (а то не е). Това е като да се чудиш дали си струва да бъдеш рок звезда или скиорка. Ако те бива, в един момент ще го разбереш, ако не - също.

Гришо едва ли си е задавал някога въпроса "Струва ли си да бъда тенисист? Ама дали няма да остана учител по физкултура накрая?", Mykie (от Glam'n'Gore) едва ли се е питала дали има смисъл да прави видеа с гримове или е по-добре да учи психология например... И затова е станала топ бюти влогър, вместо да работи в някой мол. Това са хора, които са обичали на 100 процента това, което правят, и не са си задавали въпроси, а просто са действали. Защото не са могли да си представят да правят нещо друго. Или даваш всичко от себе си и се питаш КАК да стана по-добра и КАК да започна, или просто не се захващаш. Успех!