Споделена история от Други

Преди години
Здрасти. И преди съм пускал тема за мафията в България тук, но сега ми е интересно нещо друго. Има ли някой тук от четящите, който по какъвто и да е начин се е забърквал с ВИС и СИК, какво по-точно помните всички години на тези групировки и реагирахте ли с учудване, когато чухте новините за масовите очиствания-на Димата Руснака, Нарциса, Илиеви и т. н. Ще се радвам да бъде публикувана темата.

Коментари

1.   Аз не.

2.   За мой късмет никога не съм имала нищо общо с тези господа.
А иначе 90-те години си бяха като в Дивия запад и просто си бяхме свикнали, че през месец през два пак са се гърмели. Само се надявахме да няма невинни жертви. Ти си изброил само малка част от гръмнатите. А бай Миле, а Васил Илиев, а Иво Карамански и куп други знайни и незнайни "герои"! Някои дори оживяха и сега сигурно са видни бизнесмени. Например Митьо Очите и Киро Японеца.
Абе въобще страшничко си беше. Не знаеш кога ще идеш на разходка или на бар с приятели и някои ще реши, че сега е моментът да си разчиства сметките с конкуренцията. И ти да се озовеш на грешното място в грешното време. Надявам се това време никога да не се върне!

3.   И да има някой от тук четящите, дето се е забърквал с такива, едва ли ще посмее да си каже, че и да разкаже каквото и да било.
А защо тези хора изобщо те интересуват?

4.   Oт автора до 3: Интересувам се,защото макар да съм роден едва края на 1999 г.,след четене на книги,гледане на документални филми и т.н,ми е интересно за това как ги виждат хората НАИСТИНА(не някакви лапета или слабоумни комплексари,надяващи се да бъдат мафиоти),а и през онези години е нямало политик,вкл. и Президентът,или Премиерът,с когото да не са били на ''ти''.Няма как и в спорта да остане незабелязано присъствието им.Почвам да мисля,че всяка една титла,спечелена от ЦСКА,Локо,Славия или Левски,е била по договорка между собствениците на тия отбори-Маджо,Илиев,Илия Павлов(Зъбчето) и така..