Споделена история от Други

НАТО бомбардира Сърбия, бомби падат върху България???
Здравейте. Наскоро разбрах нещо, което ме уплаши. Аз съм роден 2002-ра и не ме засяга много, но ме хвана страх. Не е това, че през 1999-та НАТО са бомбардирали Сърбия. Това си го знам и моето мнение за това е следното. Сърбите цяло десетилетие са предизвиквали войни, убивали са обикновени хора без пеичина и по страхливи начини и когато разбрах, че по време на Косовоската война са убивали деца, жени, възрастни хора, бебета, горели са къщи с огнехвъргачки и тем подобни извращения разбрах, че явно е имало причина НАТО да се намеси. Мъчно ми е за това, което са направили натовските самолети в Сърбия, но мисля, че това е трябвало на сърбите, за да се озаптят и се страхувам, че ако не са се били случили бомбардировките сърбите са щели да продължат с войните и най-много ме плаши мисълта, че е можело да нападнат дори и нас. :( Тогава щеше да ми е по-мъчно. Но бомбите, които са се изсипали над Сърбия са съдържали опасни химикали и радиация. Сега заради тези бомби, които са пуснали там Сърбия, Косово и Черна Гора са едни от държавите с най-висока заболеваемост на рак в Европа. Бомбите над Белград са унишожили химически завод, който е пуснал огромен облак от отровен дим над града. Радиацията от тези бомби доколкото знам ще се изчиства около 20 000 години. Също е бил бомбардиран и сръбският Димитровград, в който живеят българи. Димитровград е на няма и 20 километра от границата на Сърбия с България. А нещото, което най-много ме уплаши, е че 3 бомби са паднали върху България. Две в едни села близки до Сърбия и едно в София. Как са паднали в България и как изобщо са сригнали до София? Явно тези над селата са били изпуснати неволно, но не вярвам пилот на НАТО да е толкова прост, че да изпуска бомбите по пътя. И как по дяволите бомба пада в София? Нима са я пуснали над Сърбия, тя се е отклонила малко и е паднала на повече от 50 километра на изток? И защо са пуснали бомби и върху нас? Какво общо сме имали ние с войната в Косово? Ние даже сме съдействали на НАТО, като сме отворили въздушното си пространство за изпразнениетв натовски бомбардировачи. Защо тогава и ние сме платили? Може би е защото е имало протести в София, където протестиращите са искали НАТО да остави Сърбия и да спре да я бомбардире, но такива е имало и в Северна Македония и може би и в други държави. Защо само за нас е имало бомби? Или пък защото може би е имало останали от комунизма връзки между бившите социалистически републики? Или просто ей така да си направят кефа и да се изгаврят на наш гръб. Или пък всичко е било планирано и се е снаело, че след две години ще има оше една война на Западните Балкани, а при нас няма да има нищо и понеже ние не участваме във войни да ни метнат и на нас нещо, да не останем без нищо. Страх ме е какво точно е имало в онези три бомби. Дали са били същите химикали, които са паднали в Сърбия или просто обикновени експлозиви? Какво знаете вие? Споделете. Също да не си помисли някой, че съм сърбоман или нещо. Не съм, знам какви неща са вършели сърбите срещу нас в миналото и продължават да вършат, също и среду другите. Не ги харесвам, даже ги мразя, а подобни случаи направо ме карат да съжалявам, че изобщо граничим с тях. :(

Коментари

1.   Много малко си чел и все грешните истории. Научи защо има НАТО както какво върши и кога и дали верно всичко е за добро? !? Относно бомбите и до ден днешен не винаги падат в целите си. Навигационните системи едва след 2000 година почнаха значително да се подобряват, а това е водещото за точноста на ракетите. Образовай се повече за събитията в България през деветдесетте и преди това.

2.   Доста по-голяма съм от теб, бях в гимназията по това време и да ти кажа драматизираш излишно. Разбира се, помня я тази история, но не беше нищо особено. От София съм, но ако не бяха новините дори нямаше да разберем за тези бомби.
Колкото до рака, повярвай ми Чернобил ни нанесе доста повече вреди.

3.   Американците упукаха доста англичани по погрешка в Ирак. Във война стават такива работи. А тая заблудена ракета мисля че беше ударила покривът на една селска къща. Нямаше пострадали и особени щети. Иначе за радиоактивни неща става дума за снаряди с обеднен уран. Той е слаборадиоактивен, даже бронята на най-високият клас американски танк-Ейбрамс е от обеднен уран, така че не е толкова страшен. Обаче ако се вдишва е опасен. Но би трябвало до сега да е потънал в почвата и да не се вее свободно. На фона на това което се е изсипало от Чернобил, и на рибата която може да е папала край Фукошима и се продава на пазара, това няма база за сравнение. В Германия дивечът е още радиоактивен от Чернобил, защото яде в горите. Би следвало и в България да е така.

4.   Но нищо не може да оправдае САЩ, че използваха бомби с обеднен уран. Ама ще ги съдят ли за престъпления срещу човечеството - не. Правят каквото си искат, без последствия

Също имаше зверства и от страна на мюсюлманите, а за награда САЩ създадоха Косово и си направиха най-голямата база в Европа там

А начело на Косово са откровени военнопрестъпници - съд за тях кога

5.   А Сърбия! Тръгнаха срещу Словения през 1991-загубиха, тръгнаха срещу Хърватия загубиха. Те и нас мразят. Албанците са лоши знам, НАТО през 1999 също лошо постъпиха чак през 2013 разбрах, че са падали бомби на българска територия, преди това бях чувал от новините. Сърбите уж са добри православни християни, а са извършвали зверства те настроиха макетата срещу нас.

6.   Нищо не знаете, ама ще научите един ден. Американците са империалисти! Окупират територии, с мирни опити и намеси във вътрешната политика на страните. Колкото до албанците, това са провокатори и престъпници. Тормозят хора в Македония, провокират в Сърбия, имат жестока мафия. Не са жертва тези. Те са оръжие на САЩ, което беше използвано да се появи тая глупост Косово. Знаеш ли, че в мирни райони се палят бунтове и избухват конфликти, а ззнеш ли причината? САЩ!!! Сърбите са точни пичове с нас, хърватите са смешници. Може ли да си славянин и да се правиш на австриец? Сърбия се държи на ниво, приятелство с Русия и достойно защитава интересите си. А ние? Гъзолизци на НАТО.

7.   Македония е измислена държава.А сърбетата са си виновни за тогава

8.   На НАТО не им пука за България, приеха ни само заради територията, искат да се приближат до Русия, но ние ще си платим за това, първо тук ще паднат руски ракети!Ако утре се сдърпаме с Турция, НАТО ще си направи пас, както стана с Кипър.

9.   Абе най-добре си е нито с НАТО, нито с никой. Като Швейцария например.

14.   НАТО е пълна измишльотина.
Има една много интересно име в началото на НАТО, което излиза Adolf Bruno Heinrich Ernst Heusinger.
Тоя е минал през немската империя, Ваймарската република, нацистка Германия, Западна Германия и накрая НАТО.

15.   За мене Маделин Олбрайт и Хашим Тачи и косовската освободелна армия са символ за това какво представлява НАТО.