Споделена история от Други

Дъхът ми мирише!Нямам нюх .И не пия вода.
Всяка божа сутрин се събуждам и ми мирише дъхът!
Само не ми казвайте да взимам ментови бонбони.
Според мен е от храносмилането ми и за това че рядко пия вода. Обаче аз и да пия вечерта, сутринта пак. Дъхът ми мирише на ацетон. Знсчи следователно е от обвзводняване.
Събуждаш съм се рано, пил съм вода и пак съм заспивал и пак дъхът на сутринта ми е като воня на гробище.
Просто е дразнещо? !
Освен това имам слаб нюх и ми е тъпо все да се притеснявам за това, когато съм сред хора. Разбрах за проблема ми от семейството.
На близо 18 съм. Да пия вода през час или какво??
Моля за съвети и помощ.

Коментари

1.   Когато бъбреците не функционират правилно, се губи усета за миризма.
Често се среща при възрастни хора, а ти си млад.
Миризмата на дъха може да е от стомаха.
Заеми се със спорт, за да ти се препие вода и да се усвоява, но иди и си направи изследвания за бъбреците.
А най-добре е изкачване на планина, въздухът е друг, при изкачване се раздвижват всички мускули, диафрагмата става подвижна.
Липсва ти движение.

2.   На всеки сутринта му е така.

3.   Пакетче английска сол в 200мл вода ще ти пречисти храносмилателния тракт и дъхът ти ще се оправи,ако това е проблема

4.   <Да пия вода през час или какво??>

Нормално е да пиеш вода през час, задаваш въпроса като че е нещо абсурдно :)
За млад мъж поне 2.5 литра дневно. Ако ти е трудно да следиш количествата, приготвяй си бутилките от сутринта. Каквото и да ти отговорим тука, накрая се свежда всичко до това, колко и какви течности си погълнал и доколко водата се усвоява на клетъчно ниво при теб. 2.5 литра са ти като минимум необходими, ако основното ти занимание е да лежиш на дивана - при физическа активност нуждите на тялото от вода са по-високи. Организмът ти е затлачен и вътре е като бунище - затова ти мирише дъха. Тялото се мие не само отвън. Добре е и сутрин на гладно поне няколко чаши топла вода да приемаш, за да ускориш обмяната на веществата и очистването от токсините. Можеш да изцеждал лимони или портокали във водата - тъкмо ще е по-вкусно и ще имаш и прием на витамини:) Резултат ще имаш след седмици прилагане на горното и прием на достатъчно вода, не става да се събудиш две сутрини рано и изпиеш по чаша на гладно и да оправиш от раз пораженията от години обезводняване и погрешни навици...

5.   Иди на лекар. Ацетонът силно уврежда бъбреците. Млад мъж с ацетон? Колко вода пиеш си пресметни. На килограм живо тегло е необходимо поне 20-25 мл вода. Знам от личен опит, не пиех достатъчно вода, около литър на ден и развих ацидоза. Тежа 80 кг активно тегло, нямам сланини, но спрях да тренирам и не пиех достатъчно вода. Едвам си възстанових бъбреците с много вода 3-4 л прецедена във филтърна кана брита и 1,5 л минерална хисарска и билкови препарати.
От вечерта си приготви бутилка с вода и през деня пий само от нея. Накрая премери с мерителна кана колко е останало. Така ще разбереш колко пиеш. Предварително си приготви водата за деня и пий колкото пъти се сетиш по чаша.

6.   Английската сол има брутално отвратителен вкус, чак да имаш позиви да повърнеш. Не говори глупости, номер 3.

7.   Аз на всеки час пия по 250 мл вода и ти казвам не съм се чувствал по-добре.

8.   Пиеш вода на лътщиъи имаш постоянно около теб на масата, в чантата, колата. След всяко ходене до тоалетна по чаша вода бях чела някъде, като препоръка.
За дъха на всички мирише сутрин, но е по-малко ако не просто си миеш зъбите, а ги чистиш ежедневно с конец и има едни малки пластмасови приспособления, като четници. Зъбен камък 2 път и годишно чистене. Така дъха ще е свеж.
Носоглъдката може и от там да ти е проблема. Има едно приспособление душ за нос, ползват го йога последователите, изчиства носа и гърлото основно и така също изчиства миризмата. За стомаха вече са писали. Яж рано, лека храна за да не се задържа храна. Успех!

9.   Смени водата, която пиеш с бутилирана алкална вода, мен всичко освен Девин ме обезводнява, дори когато се наливам. За лошия дъх, трябва детоксикация, възможно е да имаш паразити или други проблеми. Потърси подходящо средство за детокс, което да не убива пробиотичните бактерии. След няколко месеца дъхът ти ще спре да мирише. Направи и консултация със зъболекар за всеки случай.

10.   Авторът е ,и решавам да ви предоставя още информация за себе си.
Имам проблем с носоглътката ,алергия ,за която взимам мерки и вече почти не е грижа .Също тренирал съм плуване ,баскетбол,футбол и лостове. И водя активен начин на живот .Но наистина не пия често вода.
Днес ,особено вечерта пих около 6 чаши вода и вечерях рано.
.Благодаря ви за коментарите

11.   Явно по някаква причина си обездвижен.

Урината може да мирише на ацетон, но дъха, не знаех, по-скоро има един вълчи дъх му викат.
Конктретно.
Отиваш в аптеката и според финансите си купуваш или билката като билка БАБИНИ ЗЪБИ, около 2.40 на Биопрограма и си правиш чай и пиеш или готова тинктура, което е по-скъпо, около 7лв за сто мл, но по-бързо.

Добре е да съчетаеш чая със СЛАДЪК КОРЕН, има и други комбинации, но това като начало.
И задължително спорт на чист въздух, ама задължително!

Да съм на твоите години, ехееееей!
Нямаш проблеми, повярвай!

12.   Забравих да добавя, освен билките бабини зъби и сладкия корен, продават Хидратин Алфа, по 8 пакетчета в кутийка, може и по едно да си купуваш, кутийката е около 3.50 до 4.50, зависи от аптеката.

Вземи си първо две пакетчета само, ако не ти се дават пари и не знаеш дали ще ти допадне.
Не е задължително цялото пакетчр да изпиваш наведнъж, малко вода, малко хидратин и после пак.
Обезводнен си, клетките на тялото ти са гладни, жадни.
А хидратинът е най-бързия вариант да си помогнеш.
Пробвай.

И сподели после.

13.   Отиди на лекар .

14.   Сигурен ли си, че достатъчно добре поддържаш оралната си хигиена? Вечер задължително миене на зъбите поне 3 минути, след като ги изтъркаш, изплезваш езика и го търкаш хубаво с четката нагоре надолу (в повечето случаи причината за лош дъх са бактерии, които остават по езика, затова е нужно да му отделяш внимание при почистването), след това почистваш с конец или орален душ и накрая завършваш с вода за уста, препоръчвам листерин. А редовното пиене на вода е просто задължително и като цяло намалява всички телесни миризми, не само тази на дъха. Това е което правя аз и не съм имала проблеми.

15.   Аз имам лош дъх откакто се помня, а имам най-добра орална хигиена от всичките ми познати и приятелки. Ползвам и вода за уста и конец, имам специална четка за зъби, понеже и от две години съм с брекети. Въпреки че ми се подредиха зъбите, пак имам лош дъх. Езика си мия, също в началото на гърлото си бъркам да почиствам. Пия вода, яла съм мерудия (уж казват, че помагала), нямаше особена промяна. Като цяло не виждам спасение. Купих си от Джъмбо спрей за освежаване на дъха, който си нося в дамската чанта, понякога и дъвки и лукчета ползвам.
Ж21

16.   Само да добавя към горния си коментар, понеже после видях, че сте писали и за бабините зъби, това също го пробвах и пак нямаше ефект! Всеки си има недостатъци, ами това е моят. :)