Споделена история от Други

Брутален терор над протестиращи!
АЗ СЪМ ЕДИН ОТ ПРОСНАТИТЕ ЗАД КОЛОНИТЕ НА ЦУМ! ЕТО КАКВО НАПРАВИХА С НАС ПОЛИЦАИТЕ! НИТО ЕДИН ОТ НАС НЕ Е ПОСЯГАЛ НА УНИФОРМЕН! Нямам думи… Само чувства, които ще спестя. Като един от лежащите зад колоните на ЦУМ мога да потвърдя всичко, което родителите на Евгени разказват, както и разказите на очевидци и видеоклипове. Има още неща които се случиха, но не стават ясни от кадрите на очевидци. Това са имената и щетите/подигравките, поднесени им от органите на „реда“ (извинявам се ако объркам нечие име/фамилия). Тони Костадинов – пукната скула и разрязана подмишница до такава степен, че имаше нужда от многобройни шефове – най-вероятно влачен през счупени стъкла. Беше поставен извън редицата на задържани и беше накаран да се намести сам, лазейки по лице с белезници на ръце зад гърба. Евгени Марчев – беше в безсъзнание, когато ме задържаха и сложиха до него. В последствие когато се събуди се оплакваше от ужасни болки в гърдите и цяла нощ не можеше да диша или да лежи. Беше откаран в Пирогов 10-11 часа след нанесеният му побой. Жоро Георгиев – бит по цялото тяло и напръскан със лютив спрей в лицето СЛЕД като беше неутрализиран (сложени белезници и лежейки по очи). Цветелина Цветкова – Дърпана по адски груб начин, хвърлена на пода с белезници и ръце зад гърба, посрещайки цимента по глава, което довежда до цицина и рана на челото й + разбит нос. Нанесени са й няколко удара в тила в следствие на което имаше хематом зад лявото ухо. Беше снимана с личния телефон на един от служителите на „реда“, тъй като беше облечена спортно (спортно бюстие и клин). Кой не обича гърди? Кристиан – беше в такова състояние, че едвам ходеше. Беше хвърлен като чувал върху мен при ареста му. Нито един от нас не се съпротивлявал при арест и не е посягал на униформен!! Пребиват гражданите, които им плащат заплатите с техните данъци, след което се опитват да им лепнат обвинения.

Коментари

1.   То комунистите от друго неразбират...

2.   Сами си търсите белята с тези протести. Всеки човек знае какво прави полицията на такива мероприятия и ако е нормален, не се навира между шамарите. Има и други по-ефективни и безопасни начини да се свали едно правителство.

3.   ИЗРОДИ!!! КАК, КАК ДА ГИ УВАЖАВАМ??? Ясно е, че има свестни, но свинете са брутални..... как пагона и оръжието и белезниците дават надмощие.... Скорошно оздравяване желая на всички пострадали, а на куките да си получат заслуженото.....

4.   Веднага споделям разказа ти в социалните мрежи!! Трябва да му се даде гласност, силно се надявам да нямаш нищо против, ако го видиш някъде свържи се с мен.

5.   Съжалявам и те подкрепям в протестите. Дано си получат заслуженото от Бог!

А по отношение на номер 2

"Има и други по-ефективни и безопасни начини да се свали едно правителство"

Целият съм в слух. Дано има по-малко такива граждани като номер 2. Точно такива са мнозинството и си търпят 30 г.

7.   № 2 - и какви са тези начини нека чуем! Аз не се сещам за други начини освен протести до дупка.
Към малтретираните - бягайте към чужбина, аз скоро ще го направя. От днес протестите бяха занулени, така че и последната илюзия за положителна развръзка в тази държава умря.
Полицаите няма какво да ги коментирам - само им вижте шкембетата! Това ако са полицаи, аз съм трамвай. Има и качествени сред тях, но са малцинство.

14.   Вие какво очаквате - с перо ли да ви галят - НЕ Е това начина, като се ерчите пред полицията !
Има протести - има и бой... Логично е !

15.   За всички е ясно, че полицията бие. Полицията бие по цял свят. За това имат и палки. Това им е работата. А протестиращите ги видяхме що за стока са, катерят се по фасадата, хвърлят камъни, боя. Изобщо не ми е ясно освен провокация, какво друго търсите на тоя протест. Скоро има избори, вървете да си упражноте правото на глас там. Като има избори, никой не гладува, но за бой и протести много хора са на линия.

16.   Пише ти един Варненец! Не знам защо само в тази ваша София, уважаеми авторе, стават тези мелета! Иначе казано-аз си гледам в своята паничка, както се казва! Всяка вечер има протест пред Общината! Има служители на ОД-МВР-Варна, но никога не съм чул или видял за такъв случай в нашия любим град! Никога не е имало такива унижения спрямо протестиращите! Всичко минава спокойно и без проблеми! За другите градове също не се чува нищо-и там хората протестират! Нещо да знаеш по въпроса?

18.   Ще ми се катерите по сградите, и ще хвърлят бомбички по полицаите посред нощите. Какво искате вие, да ви ръкопляскат ли? Видяхме ви какви сте повечето от селата, необразовани и криминално проявени. Жал ми е за хората, които бяха там, в действителност да променят нещо, вие привлякохте цялото внимание върху себе си с вашата байганьовщина. И дали има нещо вярно в историята ти или е поредната провокация, можем само да гадам. Не пиши тук отиди в някоя медия, глупости са, че няма да те отразят, те винаги търсят шоу.

19.   Троловете на Бойко веднага взеха да защитават милиционерите! Дрънкате пълни глупости, защото не познавате закона! ПОЛИЦИЯТА НЯМА ПРАВО ДА БИЕ! ОСОБЕНО ВЪРЗАН С БЕЛЕЗНИЦИ ЧОВЕК! Има право да употреби сила, за да задържи някой и то до момента, в който той е укротен. Бой не е употреба на физическа сила, ако не знаете. Това е злоупотреба с права. И в този смисъл - защо не са задържани онези полицаи, които с действията си съсипват труда н анормалнат аполиция, а само протестиращите са в съда ? Точно тези неща вбесяват хората - двойните стандарти.

20.   Абе номер 2 ти роб ли си? ! Сигурно преди 100 години дядо ти е тичал до конака да докладва, че един рус мъж е дошъл в селото и е събрал хората, да накара раята да се буни!!

21.   до номер 18
Ако преди 30 години хората не бяха атакували институциите - партийния дом, за да се усетят ония, че ножът е опрял до кокала, сега да си на работа в някое АПК или Кремиковци. Тогава именно гневът на хората ги стресна управляващите и те дадоха заден. Говоря от първо лице, защото бях там. Ама тогава никой не казваше, че атакуващите били лумпени, били хора готови на всичко за демокрация. И тогава и сега лумпените са в парламента.

23.   Протестиращите не са нищо повече от едни жалки смешнинци, които чакат да стане нещо, ама на кукувото лято. Вече даже новини не гледам, само с тях ли ще ни занимават, и то по време на пандемия. Сега им е времето да се изявяват с простията си, само като ги гледам и ми иде да си върна обяда обратно. Чии интереси защитава тези невежи, не искали Бойко, не искали Коренелия. Невежи без ясна представа какво искат, не бива да им се дава гласност. Това което наблюдавате по телевизията е ясен пример за психология на тълпите тръгнат ли няколко и другите и те да не останат по назад. Ама защо са там, няма как да ви обяснят с бедния си речник, безсмислено е да ги отразявате.