Споделена история от Други

Студентски права
Здравейте,момиче съм на 22 ако всъщност това е от значение :) преди няколко години всъщност веднага след като завърших си подадох документите съответно явих се на изпит и ме приеха в шуменски университет Константин Преславски... Всичко вървеше добре взех няколко изпита от 1 семестър може би само 1 ми остана, но тогава се случи така че ми се отвори възможност за работа в чужбина и аз сглупих и заминах...

Естествено след това дойде и 2 семестър и учих за изпитите и си казах че го взема и тогава ще замина, но уви времето на заминаването съвпадна със следващите изпити... и така до ден днешен кръговрат заминавам за да си изкарам по бързи пари връщам се и вместо да уча аз си почивам от работата и така пак идва време за заминаване...

Вижте може би са глупави обяснения, но вече ми писна да виждам как мои колеги се дипломират, а аз заминавам и се връщам и пак и пак и до никъде не стигат тези пари... НИКОГА та затова сега съм се решила да направя нещо тази зима може би да се стегна да поуча за изпитите и да се явя.. наистина не искам да остана без образование, но истината е че не знам какво да направя от къде да тръгна и как... Защото както казах имам само един тоест първия семестър взет (без 1 изпит) и това е, а мина много време от 2008 не знам всъщност вероятно съм изгубила правата си.. и се чудя какво да правя.. възможно ли е да започна от там където спрях. Зачитат ли ми се изпитите въобще или ще трябва отново от начало да кандидатствам...

Както казах университета е в шумен, а специалността ми е химия... до колкото видях сега гледам че има и свободни места именно за нея, но пък аз не съм подготвена не съм докосвала скоро никакъв учебник... Не знам какво да кажа объркана съм малко, но знам със сигурност че искам да си продължа и не искам да остана без образование...

А ако има възможност да завърша там първата си година и да се прехвърля в русе, защото аз съм от русе ще е най добре понеже разходите никак не са малко в друг град.. И да знаех и това преди когато се записвах, но в русе нямаше тази специалност задочно, а най близкото място беше в шумен...
Та нека не ви занимавам повече, ако някой е преминал нещо подобно нека ми сподели ще съм много благодарна.. Просто се нуждая от малко насоки преди да направя каквото и да е... Е благодаря предварително на тези които оставят мнение..

Коментари

1.   Доколкото знам студентските права се запазват до 2 години!