Споделена история от Други

Има ли предпочитащи пролетта, зимата и есента?
Струва ли ми се или през лятото хората са сякаш по-агресивни и карат по-агресивно? Видях статистика, че в Чикаго зимата има много по-малко престъпления, а всички знаем как южните народи лесно палят и кипват от една дума. Май и инфаркти има повече през лятото. И дори заради топлата земя дъждът лятото задължително идва с гръм и мълнии, а есента, зимата и ранната пролет си вали кротко. Въобще предпочитам пролетта (стига да не вали) и есента, че и зимата ако е мека. Но все по-кратки са пролетите и есените. Лятото ми харрсва само и единствено на плажа под чадъра на бриза и със сладолед или бира. Но да ходиш из града с горещия бетон и асфалт е ад. Иронията е че имам рожден ден тези дни. Дори на 28 градуса не издържам и се потя, над 30 вече ми е ад, не знам как други носят костюми в такова време. Има ли други които предпочитат другите три сезона?

Коментари

1.   При мен зависи от личните неща, които ми се случват през сезоните. На мен любим ми е лятото - навярно защото съм ученичка и имаме ваканцийка. Но съм имала и ужасни лета, за които не искам и да си спомням...

2.   Има, предпочитам есенно-зимния период.

"в пролетта като в есен аз крея,
в есента като в пролет цъфтя."

4.   Аз харесвам най-много есента. Приятно ми е, като вали. Мразя да ми е горещо, затова и не понасям лятото.

5.   Харесвам лятото, защото е топло, не се носят дълги дрехи и заради морето. След това харесвам пролетта, тогава пък поне яке не нося. След това есента. И мразя зимата, защото е най-студено.

6.   Аз не обичам лятото вече, преди не ми пречеше, но сега май остарявам и ми става лошо на жегата. Седя си вътре на климатик и излизам чак вечерта. Но определено предпочитам другите сезони.

7.   Да, има и други, които предпочитат всеки друг сезон, но не и лятото. Поне специално при мен поносимостта ми към горещина е по-ниска в сравнение с тази към студ. На мен лятото ми дава усещане за някакъв мъртвешки, по-скоро застинал период, който ти изсмуква силите (чисто физически заради горещината).

8.   Честит рожден ден. По темата. Причината зимата да има по-малко престъпления е защото хората са потиснати от студът и преспите и виелиците. Просто не им е до нищо освен да се приберат в къщи на топло. Най-рисковите месеци откъм конфликти и избухване на войни са септември, февруари и март. През септември идва краят на лятото и навлиза рязка депресия в човек, а през февруари и март след изкараната дълга и тежка зима, която поне е покривала всичко със сняг, тогава снегът се разтапя и се оголват черните клони на дърветата също като скелети на нещо мъртво, оголват се дупките, натрупаната мръсотия в най-гадният и вид и вместо облекчение от краят на зимата човек получава още по-голяма депресия тогава. Става черноглед и склонен към конфликти, като и времето го позволява защото ги няма виелиците и преспите. Като това се оправя с разцъфването и раззеленяването през април и май. Златните месеци от годината са два-Януари и Юни. Януари покрива всичката кочина с дебел сняг, всичко е толкова чисто и спокойно. Хората са по домовете и не си досаждат един друг. А Юни няма равен. Светло от 5.30 сутринта и тъмно чак в 21.30 вечерта. Невероятен аромат във въздухът. Нито неприятно топло нито студено. Често има облачност и не те пече слънцето. Страхотни зрелища с мълнии. Просто не знам как може да не го харесвате. Аз цялата година чакам този месец. От лятото е неприятен е само Юли заради жегите иначе всичко си е супер. На второ място са месеците декември и май, а най-скапаното време от годината е октомври и ноември. Нито да се облечеш както трябва защото сутринта и вечерта едно, а през деня друго, плъзват бацили, мирише на загнили листа, мъгли, пожълтяване, смаляване на денят, връщане с час назад, абе отврат.

9.   На мен в голяма жега не ми достига въздух. Предполагам на почти всеки действа така малко или много.

10.   Мисля че това се определя от възрастта. Децата харесват всички сезони, но най-много лятото, защото са във ваканция и могат да тичат и играят по цял ден. Аз от скоро харесвам хладните летни дни, пролетта и ранната есен. Мразя студа и зимата и никога няма да ги обикна, но и жегата не я обичам.