Споделена история от Други

Хазяйка
От 4 г живея под наем с възрастна хазяйка.
Апартаментът е мизерен. Тя самата е доста мизерна жена. Не чисти след като си сготви, както след като използва банята и тоалетната. Виждала съм изпражнения по тоалетната чиния, които не чисти. Мивките всяка сутрин са мръсни с паста за зъби, кал и някакви гнусотии, от които може да повърнеш. Търпях толкова време гадостите й, защото стаята беше евтина, но онзи ден ми каза, че ми вдига наема.
Бясна съм. Толкова съм й помагала. Като пусках прахосмукачка в стаята си чистех и другите стаи. За мен е една нагла използвачка. По цял ден лежи, яде и спи. Нито е болна, нито трудно подвижна. Не ми даде нито веднъж да видя фактурите за сметките, които плащам. Зимата сметките ми са стигали до 120 лв. само моите. Не пускам телевизор и др уреди. Оолзвам една лампа и зареждам телефон. Питах познати и ми казват, че плащам много. Те самите ползват големи апартаменти и са повече хора, а разходите им са по -малко.
Питах я защо вдига наема,? Какви подобрения е направила за стаята? Нямала да ми дава обяснения, това ми отговори с надменен тон. Имала нужда. Пенсията й увеличиха този. Месец. 600 лв за храна на месец не й стигат??? Аз ям ориз, картови и макарони, а тя се тъпче с готова храна.
А болният ми баща няма ли нужда от пари? Аз нямам ли нужда да отида на почивка? Тъпкана е с пари. Цял живот от наеми се издържа. Има семейство, което също дава апартаменти под наем на морето. Не е опряла до моя наем.
Яд ме е, че помагах на такова зло същество, което се възползваше от мен само и само да не си изрине мръсотията след себе си. От лежане на дивана как не се срасна с този диван. Депозитът няма да ми го върне. Защо? Данъци не плаща. За 30 г данък не плаща от наеми? Болните и безработните мигат да плащат, но тази -Не. Честно ли е?
И в други градове съм живяла, но такава мизерница не съм срещала.
Не искам съвети, просто исках някъде да си излея яда.

Коментари

1.   Изнеси се. Какво правиш още при тази жена.

2.   Махнах се от там. Бабичката стана брутална и всяка вечер увеличаваше звука на телвизора и от нея не можех да спя. Скарахме се жестоко. Каза че ще ми изхвърли багажа и ме заплаши.
Мисля да подам сигнал е НАП за укриване на данъци. Взимат 30'г наеми и данъци не внася. Не ми даваше бележки нито зс наем, нито за сметки.
Като чета млади момичета работят за 500'ле а товс дъртото взимаше доходи над минималната работна заплата. И не й стигат дори. И депозити има, не си знае парите.
Как не я срам да живее като клошарка . Мързелът й е потресаващ.
Сдващият наемател ще бере ядове с хитрата „столичанка”.