Споделена история от Други

Това харесва ли се наистина
Гледам напоследък всеки втори с перфектно подравнена брада, зализан, очертан, всичко перфектно. Толкова перфектно, че чак изглежда като нарусивано. Любопитно ми е, това наистина харесва ли се от жените, че е толкова масово? На мен лично ми е малко странно, а при някои направо смешно.

Коментари

1.   Аз съм плешив и си бръсна главата.
Преди година реших да пусна брада /периодично го правя, ей така за простотията/.
Пусках брада 6 месеца. Брадата ми беше станала една рошава и къдрава, направо бях като пират.
Един ден жена ми реши да ме закара при едни бръснари араби /не живеем в БГ/.
Та, отивам там и като се почна едно оформяне и стригане... мамата си джаса.
Без нищо да им казвам, направиха ми точно такава излъскана перфектно очертана брада за която говориш.
Просто така си работят момчетата. След това се почнаха едни специални мазила, гелове и не знам си какво... И да, наистина стои прекалено напудрено.
Бях с този тип излъскана брада една-две седмици и реших сам да я поддържам. Естествено, нищо не можах да направя, изнервих се и направо се обръснах на нула.
В тоя ред на мисли, хората ходещи при профи бръснари, просто нямат избор. Сам е трудно да си поддържаш брадата а добрият бръснар винаги я прави перфектна и излъскана.
И да ти кажа. На жена ми повече й харесваше поддържаната брада, отколкото рошавата ми такава- преди бръснаря.

2.   Ще ти кажа за моя вкус, но не всички са с еднакъв. Жена на 23 съм. Не го харесвам това. И на мен ми е смешно, та чак противно. :д Разните му зализани и по-дълги коси /дори да не са зализани/, също. Както и онея забавни обувчици нещо между цървули и дамските обувки тип балеринки. :д Странните навити дънки над глезените, също. Сякаш е взел от моите панталони. :д

3.   Мен лично ме отвращава. Харесвам мъже, не кукли.

4.   Това е само в София. Всеки път като съм бил там им се чудя на столичани. Мазни, много мазни хора.

5.   Оф такива "принцове" ми идват в повече.

Мъжът трябва да се подържа, но е добре и да е малко див и небрежен. Секси е.

6.   Просто не се връзва брада с къса и оформена коса. Брадата се комбинира с дълга коса или поне нещо рошаво. Ама къса и оформена коса брада = метро гей, веган или просто кандидат-педераст.

7.   Причината да си пусна брада, беше да не се бръсна всеки ден. Хората казаха, че я харесват и ми ходи. Добре, че им харесва, иначе щеше да се налага, да ме гледат и да не ме харесват.

8.   Не. Това е индикация, че мъжът прекарва толкова време в суета и грижи за външния вид, колкото е типично за жена, така че няма как да ми харесва. На мен ми трябва мъж в крайна сметка. Ако искам жена, ще си хвана истинска.

9.   Да, моят приятел ходи на фризьор на всеки две седмици и му правят такава “напудрена” брада. Изглежда много секси и стилно и на мен ми харесва. Въпрос на вкус! Няма лошо да се поддържа един мъж, дори е задължително. Зле е, ако си маха космите по краката примерно...
И не, номер 4, не е само в София, ние не сме от София.

10.   Дразнещи са перфектно очертаните бради... или прически, които отнемат прекалено много време. Аз ходя късо подстриган със средно голяма брада, оформям я за да не приличам на клошар, но гледам да стои естествено. Ако един мъж отделя прекалено много време за външния си вид едва ли е много продуктивен. Мъжките кифли си са по-страшни от женските.

11.   На мен ми харесва много, друго си е мъжа да е подържан, особено тия тип” немски” прически, като ги видя, се разтапям.

12.   Естетически ми харесва заради симетрията, но само ако го гледам на снимки в интернет. В реалния живот не си падам по такива неща. Харесват ми гладко обръснати мъже или с брада на 1 - 2 дни.

13.   Аз съм на 27. Брада пуснах още на 17, тогава естествено не ми беше като сегашната. Малко след това си обръснах главата с машинка и страшно ме изкефи тоя стил. И така ходя 10 години вече и ми е през обая работа дали ме харесват или не. Най смешно ми става, като кажат, че следвам мода. В кръгс на майтапа им отговорям, че аз я въведох, защото наистина беше рядкост все още да видиш мъж с брада къса прическа. Сега в всеки втори.
Та,аз си взех машинка, взех си и масло за брада и това е.
Нито ходя на фризьор нито на барбер, нито брадата ми е като нарисувана. Точно в момента все едно съм спал 3 седмици на улицата, така изглеждам, обаче ми се кефят бе. Ти само с машинка да я минаваш и тя става много по прибрана, не ти трябват никакви бръснари.

14.   К'во ви интересува какво се харесва, бе, селтаци.

Кой - каквото си иска и както иска ще се "носи".

Братан.

15.   Много мразя такива мъже. За мен не е естествено мъжът да се занимава само с външния си вид. Такива излъскани, напудрени и не знам си какви псевдомъже са или надути комплексари, или педерасти.

16.   Айде комунисти гледайте си работата. Разнообразието все да го задушите. Ти да не смяташ че изглеждаш цвете в очите на хората които не са ти близки? Едни ще те смятат за кон, други ще смятат че си чудесна.

На мен ми харесват.