Споделена история от Други

Градски транспорт във Варна, ПОМОЩ!
Здравейте от малък град съм, та във Варна работното ми място е около 20мин с кола или повече... моля ви не се еб*вайте, искам да знам плащането как става само с карта или може и с монети и пише ли горе всичките адреси, (и като се качим казваме адреса където искам да отидем ли?) които автобуса ще отиде,
моля модераторите да публикуват колкото се може по бързо :)

Мш1.

Коментари

1.   Има сайт varnatraffic там са разписанията на всичките автобуси. Билета е 1 лев, кондукторът идва при тебе и му даваш лев. За картите незнам по колко струват в сайта може да пише

2.   Стига с това помощ за такива елементарни проблеми. Просто ПИТАШ толкова е просто.

3.   Добре де, чушки и домати от село ако продаваш няма ли да си изкарваш, ами си дошла в град да се мъчиш.

5.   Ела в София за да луднеш, будките за билети затворени, качваш се, натискат те по 3-4ма да те глобяват 30 лева на следващата спирка докато слизаш. Казваш им да си гледат работата, хващат те и те дърпат- викат патрулка, ченгетата ти искат лична карта, нямаш право да им отказваш защото те водят в районното да ти изясняват личността, съставят ти акт за адм нарушение- пари да плащаш.
Спирките в едната и другата посока се разминават или са направо на различни улици, защото някои улици са еднопосочни, затварят маршрутни линии когато си поискат, сменят маршрути и разписания както им падне според ремонти протести и митинги, шествия или спортни събития. Миналата година идва Меркел и затвориха целия град.

6.   Влез си във Varnatraffic и отдели малко време да видиш картата на града и спирките къде са, как се казват и съответно коя спирка е най-близо до работното ти място. Можеш да проследиш и автобусните линии и да си избереш удобен номер автобус за теб. По принцип имената на спирките ги пише когато се качиш в автобуса и има един дисплей в средата на автобуса горе, обаче не винаги работят.
Вече мисля, че малко са с кондуктори и има едни автомати в самия автобус, в който пускаш един лев и ти изкарва карта за съответната автобусна линия за 1 час.