Споделена история от Други

Остана ли вече нещо българско?
Здравейте. Напоследък се чудя дали в България и в българите остана нещо българско. Всичко са променя и ние прогресивно са затриваме от лицето на земята. Преди да бъдеш българин е значело традиции, култура, история, сега какво значи? В собствената си държава ние сме никои. Традициите отдавна са забравени. Културата изчезва. Историята се фалшифицира и подменя или пък просто се подарява. То и половината държава като територия вече я няма. Прахосаха я правителствата от 1887-ма насам. Всъщност България някога е била колкото Турция, но това е друга тема. Като че ли бавно си губим националната идентичност. Всичко живо бяга в чужбина и понеже нямаме национална идентичност до 2 поколения избягалите вече не са българи. Държавата опустява. Българинът от векове е имал силна връзка със земята. Даже в Унгария българските гурбетчии са пренесли така наречената българска напоителна система, която са използва и до ден днешен. И сега във Великобритания един собственик на нива, където работят сезонни работници беше казал, че българите били много по-добри, по-бързи и по-ентусиазирани от англичаните, които вършели работата калпаво. В България земя не се обработва от частни лица. Само от големи фирми. А ръждясал трактор е една много тъжна гледка. Внасяме плодове и зеленчуци от целия свят, пластмасови домати, наилонови краставици, а турските и иранските дини докато стигнат до България вече на нищо не приличат. Българското село е изоставено и къщите, които някога са били пълни с хора пустеят. Много села се циганизират. А толкова история има в българското село. Всяка държава, дори Америка е тръгнала от селата. Българите вече сме едни от многото в държавата си. Измислят се всякакви малцинства тука. В собствената ни държава ни наричат “гаури”, “гявури”, “татари”, “гагаузи”, “кутигури” и разни други измислени грозни думи, а ние си мълчим и търпим. Нямаме национална гордост. Животните ги избиха. Сега разни западни фирми ше идват тука да ни продават ментетата си. Нямаме правителство, то е една марионетка. Закони нямаме. Производството ни е спряно. Все ни се натрапват чужди неща. Езика ни вече е ала-бала. Вкарахме цял куп английски думи, като например левел, чалендж, сатисфайинг(?), ексайтед и какво ли още не, защото уж звучало по-добре. Ами не звучи по-добре. Не може да смесваш тотално различни езици и да очакваш да звучи добре. Турският език да вземем за пример много хора казват, че бил гаден. Той не е гаден, но звучи така, защото е смесица между тюркски език, персийски и арабски. И това е резултата, просто не звучи добре. Най-красивите езици са чистите. Италианския например е един от най-красивите езици на земята, защото е чист език, без много заемки. Най-близък до латинския и звучи супер. Индо-европейския пък е бил най-красивия език някога, защото е бил най-хомогенен. Може да чуете персийския, той също е добър пример. Но смесените езици звучат зле и нашия след време също ше стане един бъркоч. Както и да е, да се върнем на темата. Нашето знаме е едно от най-красивите в света и тва не го казвам, защото съм българин, а защото е така. Знамената си имат правила и основните са да е максимум 3 цвята, които да са поставени равноверно, да няма символи или гербове в тях и да има символика. Нашето знаме спазва тези правила и има приятно цветове. Но то вече не се вее на пилона, а вместо него се вее знамето на ЕвроГЕЙския съюз, което не значи нищо, няма никаква символика. А нашето знаме някъде видях, че може и след време да го сменят заради думите на руския патриарх, който е толкова корумпиран, че краде и докато спи. Ако го сменят кой знае каква простотия ше измислят, а и с тая нелегетимна власт и новото знаме вече няма да е българско. Скоро ше ни махнат и лева и ше ни сложат възможно най-фалшивата валута в света-еврото. То и лева е една куха валута, те го ограбиха и сега не струва дори и метала, от който е направен, но повечето валути са така. Но тва евро при първия по-голям гаф вече няма да струва дори една тоалетна хартия. Красивата българска природа е съсипана от бритална безстопанственост. Изсичат се гори, паркове, по плажовете се строят хотели, а Слънчев бряг вече е по-голям от Несебър. От учебната програма махат Левски, Ботев, български стихотворения, махат цели периоди от българската история и вече се учи за Османската империя, за Тата Тюрк, някакви измислени холокости, гръцка история, която е крадена от къде ли не и какви ли още не глупости. Вече и родолюбие няма. Не патриотизъм, няма родолюбие. Няма и човеколюбие. Хората не си помагат и чуждото страдание е повод за щастие. Да направиш мръсно на някого е признак за гордост. Останаха много малко български неща и скоро и тях няма да ги има. Много тъжна реалност. Жалко за нас и нашата държава.

Коментари

1.   За това допринасят и нашите политици. Не може нашият премиер да ни назовава с думи като "тулупи","БЕЗДЕЛНИЦИ" и тн., а да имаме национална гордост.

3.   Защото ни управляват чужди хора от 6 века насам, които крадът историята ни владеят медиите, за да ни дезимформират. В България има безброй престъпления и посегателства, но никой не знае, какво се случва, защото враговете ни искат така.

4.   Ако няма нищо, то няма за какво да подсмърчаш. Не ти харесва, не стой! Никой не ви гони, никой не ви моли да седите. И пак ревете за какво ли не. Като вече буквално няма нищо, защо въобще ревеш за българското?

Защо пишеш на български, защо ревеш за България, защо хленчиш на кирилица, защо скимтиш за култура, защо си се сопнал на ЕС? А? Мрънкате за българското, а само повтаряте как нямало българско. Тогава за какво сте се разревали? Много е лесно да ревеш на скамейката, да се правиш на интелектуалец, да повтаряш като аутист как нямало култура. Ти какво направи за тази култура, за тази нация, за този народ, за този език, за тази история, за тази природа? Какво ти направи, лично ти, Ганьо? Взе ли поне един бор да засадиш? Един фас от улицата да изхвърлиш? Не, разбира се. Правиш се на философче-лингвистиче-култорологче, говориш за тъпизми, които дори наполовина не разбираш! Защото толкова можеш.

Да те светна ли, че английският прави това с всики езици? И това включва турски, италиански, всички. Не, нямаш мирогеда да го загрееш това. А да ти издам ли тайничката, че и френският вече е омазнил българския език? Ремарке, тротоар, кибрит, мерси, камион, все български думи, нали? Като чао, дередже, чорба, чекмедже, конак, еснаф и др.

Толкова е писнало на младото поколение от псевдоинтелектуалчета като теб. Ревеш, скимтиш, хленчиш, мрънкаш, плачеш, хриптиш, толкова. Повтаряш как нямало нищо, изцеждаш каквото и да е желание на бъдещето поколение да остане тук, а после като ретардче се чудиш къде са младите българи? Далеч от такива като теб, Ганьо! Боко, Бойко, Бочко, Бокчо, Бухчо, Боба, Бъба, все тези са ви виновни. А вие, които не млъквате колко безнадеждно било всичко, вие и грам вина нямате, нали? Вашите наизустени, тъпи, грамофонни слова, повтаряни с папагалски аутизъм всеки ден, те въобще не подпомагат решението на младите хора, нали? Мрън-мрън е лесно, направи нещо реазлично веднъж в живота си!

За справка: нито мразя България, нито езика, ни българите, напротив. Ама толкова ми е до гуша от мрънкалца като Авторчо, пишещи "тва" без ирония, правещи се на много образовани. Ако някой с поне грам мозък е изчел дотук, замислете се: докога ще се повтаря колко зле е всичко и ще се очаква оправия? Или млъкваш, спираш омагьосания кръг на българоомразата и помагаш, или си завираш селския морков отзад и си затваряш плювалника! Ако не си направил и грам усилие за България, ти нямаш моралната могила, която да изкачиш и да се правиш на патриотче. Аман от клавиатурни патрЕотчета.

5.   Куп глупости и номер 1 Борисов не е нито първият нито последният, който обижда народа. Еврогейския съюз вика веднага ми стана ясно що за селянин е автора. Знамената не трябвало да имат символи вземи търси преди да говориш тъпотии веднага ти давам и пример Китай един цвят и символ знаме ли е, знаме е. Не знам за каква култура говориш след като България е било под робство едва ли не постоянно сега се кланяте на Путин, че ви спасил смешни сте. След управлението на цар Симеон никога е нямало и няма да има такъв статут държавата. Взема си направи една партийка виждам, че си много навътре в нещата

6.   Еми където е минал комунизъм така е. Знаеш във формула едно, една кола спука ли гума, докато я сменят вече абсурд да догони останалите и дефакто за нея нещата са приключени. А ние не спукахме гумата случайно дори, а беше нагло и брутално пробита от съветският щик-окупаторски. Нещата за нас са приключени още 89-та година, когато се върнахме на пистата след 45 години кома. Просто до сега се сблъскваме с последствията. Дано по-бързо дойде краят на този народ и държава за да не се мъчи, като надеждата ми е в бодливата телена ограда с Турция и че сме вътре в ЕС. И така да не се насели с мюсюлмани и цигани, а празното място да се запълни от други европейски народи. Ние сме повредени и сме на изчезване. Добре, че тук-там европейци си купиха имоти в селата ни. Ако бяха някакви от Азия това щеше да е падение за целият свят с размери 111 хил квадратни километра. Жалко, хубав народ бяхме преди 1945-та. На снимките от тогава българите изглеждат много по-изискани и интелигентни от сега. А и ние като цяло сме повече народ евреи-християни. Не сме никакви славяни. Визуално нямаме нищо общо с руснаците които са славяни, а сме едно към едно с евреите. Еврейката която Шиндлер целуна по устата във филмът представлява образът на типичната българска жена със всичките и характерни черти и уникална структура. Втората най-интелигентна нация сме след евреите, и химна ни малко хора знаят, че всъщност е еврейска песен. Една от най-уважаваните нации от Хитлер бяхме, но евреите не му дадохме. Такъв древен и умен народ бяхме, създал кирилицата, компютърът, пътническият самолет и куп други изобретения променили светът, с космонафт и учени участващи в ЦЕРН, с архитектура като в Германия(преди 45-та), при това само колкото един голям град население. Държави с десетки и стотици пъти повече население от нас ни дишаха прахът в това отношение отвсякъде. А сега тук останаха предимно унтери и прикове. Явно всяко нещо си има край. Територията ни е почти празна. Външната политика от тук нататък трябва да е насочена чрез различни мощни стимули към силно насърчаване на западноевропейците да се заселват тук. Да спасим поне земята, а покрай нея може да се запази и още някое друго нещо характерно за България. Лека нощ.

7.   Тричането беше хубав български празник, който събираше цялото ни село, ама ни го забраниха политиците. Днес това, утре онова и вече няма да има България.

8.   Защото сме най-древният народ(колкото и да не ви се вярва глупендери) и живеем на изключително важни териториално земи, на всичкото отгоре и богати на ресурси та всички гледат да ни унищожат и да ни завземат.
Защото турците са решили, че тези земи са техни и те ги управляват и сега (за малоумниците, които не знаят го казвам). Те са вълци, а ние сме овце. Те лъжат, а ние сме честни. Докато вярваме в чуждата доброта и, че някой щял да ни пази от враговете вместо нас винаги ще сме си роби.
Толерантни да сме били към убийци, крадци и изнасилвачи. Е ние сме толеранти и послушни, а те си ни бият, трепят и е*ът когато и както си искат.

9.   Този прост народ се самозаличава и след време окончателно ще изчезне. И не парите са ни проблема, а тиквата дето ни стои на раменете. Само и единствено българина е издигнал в култ телевизора и алкохола. Наслушал съм се колко хубаво било, че в българският нямало падежи, колко лесен и красив език бил. Аха, искани се. Звучи недодялано и грубо. Има и ред други причини разбира се. Още Вазов се опита да се опълчи на тази тенденция да се хули езика ни в творбата му "българският език", но тогава той е бил далеч по-красив, колко много букви, звуци се махнаха след това. Непрекъснато опростяват граматиката, даже сега следва до няколко години да махнат пълният и краткият член, това едва ли ще се случи, но самият факт, че се обсъжда е фрапиращо. Я вижте другите близки до българският езици как красиво звучат - украински, руски и полски дори.
Българинът е ама много просто същество. Не коментирам, как са другите народи. Просто си казвам фактите. Не го мислете, това се нарича естествен подбор. Слабите и глупави изчезват, така е било винаги. Случва се и с нас в момента.

10.   тази словесна помия, която се е изляла може да предизвика стомашно разстройство, поне.
така нарачените факти са далеч от обективната истина а звучат все едно слушам проповедите на вожда ви сидеров.
нямало човеколюбие а в цялата писмена смрад се чете омраза към всички и всичко, което унищожава "българското". С такива като теб България няма нужда от врагове, абсолютно достатъчен си.
кутигур такъв. първоначално ми стана смешно, обаче се замислих, че наистина има хора, които разсъждават така и е доста обезпокоително, да не кажа тъжно.

11.   Абе малко преувеличаваш... Левски и Ботев още са в учебниците. Вярно, че сме имали периоди с по-голяма територия, но реално сме имали и с по-малка (както дори и без) територия. Това с "чистите" езици пък няма да го коментирам, защото явно ти липсват достатъчно знания :)

Искам да кажа - по-малко драма, повече реализъм. Не сме много добре, не сме много зле. Общо-взето ни остава да си работим за развитие - както личностно, така и групово.

12.   Номер 4 заслужава пълна подкрепа, надявам се да има достатъчно българи, които да разберът какво е написал.

13.   Измислен холокост ама разбира се, ти си бил там и знаеш всичко Хитлер е бил голям пич нали така? Гръцки преди е било задължително и престижно да се учи във висшите учебни заведения, както и английският сега. Гръцката митология също се учи навсякъде, нарича се обща култура, английският е универсален затова и е навсякъде и трябва да свикваш с това. Никой няма да премахнат Левски от учебниците това е само в главата. Така като те гледам с тези приказки и един ден няма да изкараш като политик, имаш нулева политическа коректност, същото може да се каже и за общата ти култура, а това, че си фен на конспирациите също бие на очи.

14.   Прави ми впечатление, че действително само се мрънка. Всеки трябва да започне от себе си. И то от най-малките неща. Гледаш куче? Ми окей, събирай му лайната. Двама приятели си взема, свестни момчета, уж събираха и айде, вече си им серат по полянките, както на останалите. Изхвърляй си боклука разделно, опитвай поне, за напред за поколенията ще трябва. Не давай подкупи като те спрат. Дръж се учтиво и прилично с останалите. И ей такива малки неща, които значат много. Обаче на хората не им пука, гледат си само собствения гъз(и не само в България), затова и ще страдаме като общества.

15.   Виж света се променя, където и да отидеш виждаш същите вериги, фаст фууд и т.н. светът е тръгнал в тази посока и това са необратими процеси. Същото е и с образованието, да тези произведения са национална ценност и ако за мен са били интиресни дори, за новото поколение са бреме и неразбираеми. Образоватието също трябва да се развива, по света децата учат много съвременна литература, защото това създава желание за четене и е интересно. Не мога да се сетя кое произведение учеха в училище в началните класове, моето дете гледаше с празен поглед и просто ми каза, какви са тия тъпотии, беше свързано с първите телевизори нещо и някаква актуална за времето си шега. Просто е неадекватно на времето в което живеем. Образоватието ни е достатъчно скучно и архаично, каго добавим и разни критици и това, че трябва да разсъжданаш, като гях и така да пишеш есета и разни разкази с елементи на разсъждение. И сега чета с удоволствие Елин Пелин, разказите за селото, за хората, за мен е някак вдъхноняващо и интересно. Факт е, че се учат никому ненужни неща, а това което е важно, го няма. Младите хора нямат елементарни социални умения, трудно биха се справили с елементарни дейности. Някога гледах всеки ден Новините, днес колко от 15-18 г. гледат и се информират за Новините. Погледни какви теми се пускат тук от млади хора, във време когато в Интирнет с един клик излиза огромно количество информация. И все пак не забравяй, че в България все още нещата са по-консервативни и затворени, в Западна Европа времето е много по-напред. Еднополовите бракове с деца стават все повече, по улиците виждаш хора, и се чудиш какъв пол са, облекло, стил всичко е различно. Така че, в България все още нещата са забавени, никой не се вълнува от патриотични теми и идентичност. В Германия селата също се променят, малките магазинчета, пекарни са погълнати от големите вериги такива. Китните хотели затварят врати, но поне има живот.

16.   Първо - с две ръце подкрепям номер4.
От ранна детска възраст съм се наслушала на душевните диарии на разни ПРОСТИ и комплексирани като автора хора. Сега съм на 32.

Второ - авторе, като те вълнува дейтствително толкова много темата за чистотата на българския език, защо самият ти използваш чужди думи? И защо не си с изряден правопис?
Знаеш ли например, че 'фалшифицира' също не е българска дума? Знаеш ли откъде идва - от falsification
А сега потърси в google търсачката falsification word origin
Или постави falsification в google translate
Не можеш ли да кажеш 'подправя', 'изопачава'? Еми разбира се, че не можеш, защото толкова са ти познания...
Ето и с 'корумпиран' същото (или както бих казала аз SAME SHIT).
корумпиран - corrupted

'Чалъндж', 'левъл', както и много други и аз ги използвам, но СЪЗНАТЕЛНО И ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ, а не като теб - напълно неосъзнато... Такива като теб просто избивате адски комплекси, когато някой използва думи, които не знаете и/или не са били част от младостта ви.
Ах как ми е писнало от дърти посредствени комплексари без покритие, но с претенции до Луната.
Повече няма да пиша, номер4 каза достатъчно.

17.   Не остана нищо българско !
Аз съм от Смолян и мога да кажа, че в предприятията и администрацията се наемат главно помаци. Делят се от единиците българи.
Когато им кажеш "Христос воскресе" 95 % от хората мълчат - после разбрах защо...
И аз се чувствам сам съм в пустиня, опитват се да ме изгонят от работа, НО не се давам !!! Май шефовете ги е страх и толерират само такива, а ние сме малцинство - даже единиците ни е страх да си признаем, че сме християни и сме длъжни да се подмазваме, за да останем на работа...

19.   С хленчене по форуми не става. Който е недоволен - на площада! Престъпниците от герб нямат морал и разбират само от сила. Без бой няма да сдадат властта. Ако си стоим на масата с ракийката, гора няма да остане неизсечена, градинк в София няма да остане незастроена.

20.   Хахаха, Но.5 На китайците знамето е изцяло взаимствано от руското. Заради сталинското влияние върху Мао. Те от край време умеят да копират запада , защото в главите им нищо оригинално не се ражда. На днешен ден можеш да видиш целия Китай орисуван със "сърпове и чукове".

21.   Номер 5 и не само Китай, Япония, Турция, Канада, Австралия, Америка, Южна Корея, Индия, Швейцария, Великобритания, Бразилия, Мексико. Наистина потресваща липса на информация

22.   Кошмарно е, че такива хора като автора населяват българските земи. Нагли, необразовани, отричащи световната история.

23.   Останало е да. Терминал 2.

24.   Ако вместо по площадите, всеки един българин не падне на колене пред Господ и ако не се отвърне от нечестивите си пътища след като е изповядал в скришната си стаичка греховете си, едва ли можем да разчитаме на Божията милост....

И да не бъдем като фарисеина, който благодари на Бога, че не е като този бирник, защото бирника си отиде в къщи оправдан от Бога.