Споделена история от Други

Политика?
Здравейте на 24 съм. Завърших миналата година висшето си образование и ми е интересно каква и процедурата и как се получава номинация за народен представител от някоя партия. Благодаря за мненията предварително.

Коментари

1.   Просто трябва да си член (на партия) и да лапаш правилните членове. Другият вариант е да носиш гласове на партията или да кешиш. С две думи трябва партията или в частност този, който определя листите да има далавера от теб. От там нататък ако той реши, слага те на първите позиции в листите и ако партията мине 4%-вата бариера си депутат.

2.   Искаш мнения или искаш някой, да ти обясни процедурата?

3.   За номинация от партия - обикновено трябва да си член на партията, но понякога и безпартийни могат да бъдат включени в листите, ако са популярни личности, или имат силни контакти в партията.
Като начало - стани член на партия. Там се оглеждай кой какво прави, преценявай с кой как да се държиш, опитай се да разбереш кой взима истинските решения при нареждането на кандидат-депутатските листи. И вече е важно за този някой какво е важно - дали да си известен, дали просто лоялен, дали да му дадеш пари. Но ако не си известен или нямаш силни връзки в партията трудно може да очакваш като съвсем нов партиен член да те включат в листа за депутат. Трябва да мине известно време да те забележат.
След като партията нареди листите, внася ги в районните избирателни комисии. Ако партията спечели повече от четири процента вкарва съответен брой депутати в парламента. И е важно в кой избирателен район си и на кое място си в листата, тоест дали ще са достатъчни гласовете да стигнат и за теб.
Всъщност не са важни формалните правила. Важно е в самата партия какви контакти и позиции имаш, кой познаваш, каква полза ще имат от теб. Но като начало стани член на партия.

4.   Трябва да си го купиш мястото, или пък друг вариант е да си му близък! В България депутат, евродепутат не се става ей така!

5.   Трябва да си подмазвач без собствено мнение, безгранично послушен на партията и вожда.

6.   Как така някоя партия? Ти принципи ли следваш или лични интереси? По добре не се занимавай с това, ясна си още от сега. Ако действително искаш да напарвиш нещо полезно за страната не се гласи за политик, а просто гласувай за Billy the puppet. Или пък го потърси да видиш дали може да те сложи в партията си. Той не е надувка като другите и отговаря на най-обикновени хора.

7.   Защо си учил, а искаш да ставаш паразит в някоя партия? Ако имаш умствен капацитет, намери си съмишленици и си направете партия, ако програмата ви допадне на хората, ще имате подкрепа на изборите, влизате в парламента и осъществявате програмата си. Но ако се учиш от политици като Боко, и с мошеничество искаш да си играеш игрите, не се знае до къде ще стигнеш!? На народа му писна от мизерия и ще започне да трепе такива като шайката на Боко!

8.   Няма лошо, да станеш политик, но все още си на 24 години. Първо трябва да поработиш нещо или да създадеш собствен бизнес и тогава мисли за политиката. Много е вероятно, ако една партия те включи на 24 години в листата си, да обере такъв негатив, че не вярвам някой да го направи!

9.   Номер 4 го каза! Депутатското място ти осигурява нещо безценно - имунитет! И като допълнение - 5 бона заплата, частен шофьор и автомобил, безплатно гориво, хапване и аз даже вече забравих какво още. Мислиш ли, че просто ей така се става дУпЕтат?

В буквалният смисъл трябва да си купиш мястото и става думи за големи пари. Дори обществен съветник трудно се става.

11.   Да, затова използваха Жан Виденов през 1997, за да откраднат парите на народа тези червени мръсни комунисти.

12.   Номер 8 не е прав. Изобщо не е рано за човек на 24 години да е в партия. Почти всички партии имат младежко крило. Вероятно ще попадне там. Но това, че е младежко не значи, че е несериозно. Там е голям шанс да го забележат и да се издигне. Каквото да прави в други области на живота - бизнес или каквото и да е, не пречи да се развива и в партия.