Споделена история от Други

Военна защита на България
Тая тема може да потрябва един ден, затова я пускам. Казват, че армията ни била малка и нямало мъже които да защитават България при конфликт. Ами къде спите бе? В 12 клас момчетата вече са на 18 години и на тая възраст ги привикваха в казармата преди като беше наборна. Последната година в училище, вместо часове по безсмисленото физическо възпитание го заменете с часове по военна подготовка. Така и така са доста близки, с разликата, че при военното обучение биват обучавани как да боравят с оръжие, как да управляват военни машини и как да се държат на фронта така, че да не станат на пушечно месо. Иначе да бяга в 5:30 сутринта гол до кръста, да мете двора, да дежури през нощта и да чисти кенефи-нещата които основно запълваха времето на войникът при наборната служба, това всеки го може. Само, че така тоя безсмислен момент ще бъде пропуснат, а подготовката ще е концентрирана изцяло върху това да стават военни, а не чистачи на тоалетни. Тия простотии с дисциплината може да ги твърди само човек който си няма понятие от нещата. Мене наборната казарма не ме научи на дисциплина а ме направи лайно, като първите години след нея дори не бях и много наред психически. Никоя страна няма нужда от повредено психически население. Ясно? И второ, което не всеки може да го проумее. Наборната служба противоречи с вселенски закон за свободната воля на човекът, тъй като при нея има затваряне на хора като в лагери против волята им, без да са извършили престъпление. Това е престъпление срещу личността. А това внася негативна енергия върху съответната страна, която го практикува. Затова няма страна с принудителна казарма, която да не е злощастна. Друго. Защо България не прокопае дълбок и широк ров по дължината на цялата телена ограда с Турция? А отгоре да го покрие и замаскира като почва, като покритието издържа максимум тежестта на лека кола. Но ако започнат да преминават военни машини от там, веднага да пропадат долу, като вълчи капан. Като има и наблюдение с дронове, и ако започнат да строят мостове за да преминат веднага да бъде прекъсвана връзката с единичен удар. А единствената точка от където могат да преминат-натоварени на кораби през черно море ще е лесна за наблюдение и противодействие. Като разбира се всичко това се пази в държавна тайна. А колкото до противовъздушните ракетни системи, не би бил никакъв проблем да бъдат измамени, ако бъдат произведени имитации на изтребители, които да се управляват дистанционно и да летят към установките, като изпускат топлинна следа идентична с F16 примерно. Има ги същите неща като любителски играчки даже, само че са малко по-малки. Така, че не би било никаква трудност да бъдат направени в мащаб 1:1. Става въпрос за дистанционно управлявани пълни копия на изтребители с реактивен двигател. В тях няма да има пилоти, оръжия, сложната електроника и т.н а ще само метален корпус като на изтребител, който да бъде прихващан от ракетите на врагът и така да си изстрелят на вятъра всичките ракети от стотици километри разстояние по тях, а после да дойдат истинските изтребители за които да нямат ракети. Така загубите ще са символични и няма да има загуби на струващата милиони и милиарди военна техника и на човешки жертви. Няма да бъде намалена боеспособността на въздушните сили. Докато при врагът само изстреляна ракета ще струва повече от такава имитация. Има начини и за изкарване от строят на военна техника като изтребители и хелекоптери с високочестотен електромагнитен импулс, който скапва електрониката. Не е сложно за направа. Дори сам човек може да създаде такава установка ако знае всичките подробности, а какво остава за държава. Светът се тресе. Мислете в перспектива.

Чорбаджията на курникът

Коментари

1.   Да речем, че нашите бутафорни самолетчета са някак си по-евтини (не, няма да са), от ракетите им. Според теб, колко такива има Турция? Само от 60-те години насам се запасява със защитни системи против Русия, а отскоро и висчки останали. На нас ще ни свършат самолетчетта. И какво?
Бойко ще прати на Ердоган SMS със
"Ха-хаааа! Излъгахме ви!" ...
Ердогам ще отвърне с до 300 бойни самолета, стотици хеликоптери, хиляди ракети и хляди танкове, както армия, десетократно по-голяма от всичко, което може да съберем.
"Убийствена" стратегия! Нещо дртуго? Да обявим война на Русия междувременно, правителството да капитулира и да ни анексират, че да не ни бият толкова?
Още идеи?

2.   Детски фантазии. Смяташ, че даваш много акъл, а? С какво точно оръжие ще се запознават по физическо - с танкове, самолети или камиони? Или като арабите и негрите - има ли автомати, има войска.

3.   ШШ, ало, много философстваш, а не мислиш с главния! От кого, как и защо ще ни напада? Защо Турция да ни нападне? Заради измисленото злато ли? Какви окопи, какво конопи и какви огради? Това не е 1939, да кажем, че Турция ни нападне, няма да атакуват 50 000 турци. Генералите им натискат 2 копчета еднвоременно и гърмят цяла София.

4.   Авторът до 2-ри

Идеята ми беше на основание това, че от патриотите се прокрадват идеи за връщане на наборната казарма, понеже сме нямали войска. Та затова казвам вместо идиотщината наборна служба да използват часовете по физическо в училище за да обучават младите, че ако стане нещо да имаме подготвена армия за която толкова реват. Във Франция процедират така, но там военното обучение е само няколко часа, докато тук може да се използват часовете по физическо в училище и така ще имаме доста подготвена войска, а не момченца които не знаят нищо. На Тюркието проблемни са руските ракети С400, които прихващат и удрят самолети в радиус от стотици километри, но тия ракети не са им кой знае колко много, защото не ги произвеждат. Затова това е идея да бъдат неутрализирани, понеже турчето се мисли за недосегаем от НАТО сега заради тях. А Туркието, ако пусне самолети тук, ние разпръскваме из цялото небе свръхчестотен електроматнитен импулс с установките за които споменах и електрониката на самолетите им отказва и падат. Не ни трябват изтребители толкова даже. Важното е да сме подготвени. А тия варианти са направо без пари и без да създават проблеми на българите.

5.   Война в 21-ви век се води с високи технологии, не с ровове, телени огради и Х на брой млади войничета с калашници, които пращаш курбан.

Като по-възрастен ще ти кажа, че ракетите които имахме, но нарязахме, бяха сериозен възпиращ фактор за Турция. Дали можехме да спечелим война с тях - не, но можехме да нанесем непоправими щети. Град като Истанбул попадаше под обсега им и никой не би го жертвал за някакви кърджалийски полета...

Разбира се, би било добре да се сдобием с подобни ракети, но това е скъпо удоволствие, а и дали ще ни разрешат...иначе нищо не би спряло Турция, ако реши да къса парчета от земята ни днес. За съжаление големи територии до границата се обезлюдиха, това че раждаме малко, умираме и емигрираме е по-голяма заплаха, от самата Турция...

6.   Момче, много филми гледаш...Проблем е че след 30г. на тази територия ще има много малко българи, и затова не е виновна Турция, която увеличи населението си с 2 Българии за последните 15г. Щом тук няма българи, какви ровове ще копаеш и мислиш ли че ще ти помогнат? Територия се пази предимно с население, а в природата няма празни пространства.

7.   "Мене наборната казарма не ме научи на дисциплина а ме направи лайно, като първите години след нея дори не бях и много наред психически."!? Хитлерчо, ти си си бил такова л... и преди казармата, или си служил в кеча при братята. Ако си служил в бойно поделение като Грудово и Звездец, нямаше днес да пишеш глупости. За съжаление, не само в първите ти години след службата си бил в състоянието което описваш, ти още си в това положение. Потърси помощ от специалист да те вкара в ред, все още имаш шанс да станеш нормален!

8.   Авторът до 3-ти
Не разсъждаваш правилно. Турция ни смята за своя изконна територия. Ето ти причина да ни нападне в един момент. Мога да изброя и други, ако ти се вижда малка тази. Само най-голям наивник би взел "турската дружелюбност" за чиста монета. А колкото до двете копчета отново бъркаш. Те нямат такава ракетна технология. Ако имаха нямаше да ги правят на маймуни в Сирия. Кюрдите отдавна да са изтрити. Никога, ама никога не вярвайте на турчин. Обобщавам. Това със фалшивите изтребители е начин НАТО да неутрализира крайно опасните руски системи С400 без да претърпи загуби на техника и човешки жертви. Ако се наложи. Това с вълчият капан по цялата дължина на границата ни е гаранция Турция да не може да припари с военна сухопътна техника на Българска земя и да я пусне в действие. Особено ако е съпроводено и с наблюдение и отстрел на опитите за прокарване на мост. Което е изключително важно. Отбраната по брега на морето е много по-ефективна. За справка Ламаншът през втората световна война. Няколко бункера на немците на брегът попиляха половината американска армия при десанта и. Така се влиза страшно трудно. Ако се стигне до беля тогава ще кажа как да правят електроипулсни системи с които да йонизират цялото небе и който самолет се навре там да му изгаря електрониката. Засега ще си трая защото най-много някой да ги използва за терористични цели. Темата писах най-вече за това за войската ни. Защото ми писна да се тюхкат и да мислят за глупости от сорта на връщане на казармата, понеже ни била малка войската. Швейцария е една от най-благоденстващите страни първо защото подобно на останалият развит свят няма принудителна казарма която да трови държавата с негативна енергия и второ защото военното обучение там е за всеки годен да носи оръжие, а оръжието му се дава от държавата и той си го държи в гардероба в тях, за да е винаги готов. Е ние сме по-диви и само това с оръжието може да прескочим, като то се раздава на хората само при война.

9.   "Защо България не прокопае дълбок и широк ров по дължината на цялата телена ограда с Турция? А отгоре да го покрие и замаскира като почва, като покритието издържа максимум тежестта на лека кола. Но ако започнат да преминават военни машини от там, веднага да пропадат долу, като вълчи капан. Като има и наблюдение с дронове, и ако започнат да строят мостове за да преминат веднага да бъде прекъсвана връзката с единичен удар. "

1. А с ТИР-овете докато е все още мирно времето какво правим?
2. Как предлагаш да се изкопае това без огромни машини и огромна работна сила, демек нещо което ще може да се види ЕЛЕМЕНТАРНО с бинокли, кво остава със сателит?
3. Как гарантираш, че този план ще остане пълна тайна и няма да бъде издаден чрез турското разузнаване в България така или иначе? Ако турците разберат, могат да изчакат да го направят тъпите българи, после тайно да напълнят даден участък. После си минават през него без проблеми. Пари на вятъра.
4. Колко според теб ще струва? Или ще наемеш бай Гошо и бай Иван да кОпат с кирки и лопати?
5. К'ви мостове те гонят. Засилват 50 фадромки пълни с чакъл и камънаци и просто ги изсипват в т. нар. "вълчи капан". Ей ти мост направен за няколко часа. Аре да видим как може да се организира контраудар за толкова време.

"Докато при врагът само изстреляна ракета ще струва повече от такава имитация. "

Трябва ракетата да струва минимум 10 пъти повече отколкото имитацията на самолет, защото такава е разликата между БВП-то на България и Турция. Дори тогава ми се струва глупаво. Колко самолета българите имат е пределно ясно и без разузнаване, защото такива сделки обикновено са публично достояние. От друга страна самата им поддръжка изисква определени средства. България да извади изведнъж, от нищото, стотици изстребители, че и да ги хвърля в самоубийствени атаки без да постигат нищо, звучи меко казано съмнително. Такъв план няма да проработи никога. Да изхабят най-много 10 ракети преди да се усетят.

"Има начини и за изкарване от строят на военна техника като изтребители и хелекоптери с високочестотен електромагнитен импулс, който скапва електрониката. Не е сложно за направа. Дори сам човек може да създаде такава установка ако знае всичките подробности, а какво остава за държава. "

Какви са тия начини и от кой научно-фантастичен роман разбра за тях? Ако е толкова свръх-ефективно за сваляне на въздушни сили, сто процента биха съществували конкретни военни установки, къде са? Дай примери. И я ми обясни защо талибаните и ИДИЛ що не ги ползваха, ако са толкова елементарни за правене.

Ако има нещо което да ни спаси от турска инвазия, то е или да им лижем задниците в дипломатически план, или ЕС да реализира проекта "Европейска армия". Иначе стигне ли се до директен военен сблъсък, ще ни размажат като биче в дувар. Това е положението.

10.   Не разбирам защо всички мислят, че само Турция би ни нападала? Ей в България един много цивилизован етнос вече няколко пъти пряко ни заплаши с война. Западняците от чиста злоба се опитват да ни унищожат. А Сърбия само преди няколко месеца трупаше руски ракетни системи и китайски дронове на границата. Освен това Турция е в НАТО. Ако реши да напада нас или някой друг член на НАТО ще ги изгонят и ще ги бомбардират. Плюс тва нападнат ли нас по същата логика ще нападнат още 1 куп други държави, а това който го е направил, успех не е пожънал. Най-голям проблем за България в момента би била ислямизацията на Европа и циганизацията в България. А по-голям проблем е, че нямаме национален интерес. През 2023-та година изтича Лозанския договор, подписан след края на войната между Гърция и Турция. В него са утвърдени границите между България и Турция, въпреки, че ние изобщо не сме участвали във войната. След като договора изтече турците ше грабнат част от България, защо ме и половината или направо цялата. Позволили сме на франсетата допълнително да се подиграват с нас, като са ни вкарвали в договор, който няма нищо общо с нас. Не сме имали представител, защото нямаме национален интерес. А и не забравяй авторе, че нас ни превземат и унищожават без войни. Но и това ще мине. САЩ ще се разпадне, еврогейците ще бъдат превзети от мюсюлманите. Ние трябва само да овладеем безразборната рабдаемост на циганите. Остава само Турция като заплаха за нас, но турците пък си имат 100 по-големи врагове, за които трябва да мислят по-напред. Например кюрдите. Сърбия би могла да бъде заплаха за нас, но по тази логика Сърбия ще нападне и Унгария, Хърватия, Босна и Херцеговина и Албания. Не е 1885-та да граничат с две империи, които имат армии колкото сърбите население и само с една обикновена държава, с която да се заяждат. Румънците доста се поевропейчиха, а нападнат ли ни, това не е Балканската война. Лесно ще изстреляме една ракета до близката им столица Букурещ и веднага ще се откажат. Така че бъдещето за България изглежда мирно. Трябва просто да си върнем националния интерес и да спрем космическата раждаемост на навлеците си, да увеличим нашата и да спрем да прогонваме българите в чужбина. Единственото, което е спасило България през тези 1300 години, през византийско и турско робство, монголско нашествие и безброй войни е била раждаемостта. И в най-големия глад, и в най-кървавата война ако се раждат бебета нищо не е загубено. А после като си вдигнем малко бройката ще има повече работници, повече войници и повече пари, с които да се купува и поддържа военна техника, с която тази държава да се пази. Не е невъзможно. След Освобождението България е била едно нищо, а сме имали военна авиация преди Великобритания и САЩ и сме нанесли втората бомбардировка със самолет в света и първа в Европа. Само да се освободим от веригата на НАТО и ще можем за едва няколко милиарда долара, които ние определено ще имаме, да си купим руски изтребители 5-то поколение. БВП-то на Сърбия е с 15 милиарда долара по-ниско от това на България и расте по-бавно, а успяха да купят ракетни системи, дронове и други играчки. Представете си какво бихме могли да купим ние ако нашите “партньори” не ни ограничаваха. Руската и китайската техника са много по-евтини от западната. Турците бяха в програмата на свръх скъпия американски изтребител Ф-35 Светкавица, купиха си руския му еквивалент, май неше Су-37 на много по-ниски цени. България пак ще бъде силна държава един ден, трябва просто да устоим на трудностите.

11.   "Не разсъждаваш правилно. Турция ни смята за своя изконна територия. Ето ти причина да ни нападне в един момент."

Олеле майкооо ... пияндурник философ. Млъкни моля те, че нервиш.

12.   "Ако имаха нямаше да ги правят на маймуни в Сирия. Кюрдите отдавна да са изтрити."

По тая логика, САЩ трябваше да са затрили мексико, Канада и Калифорния (Тея последните - най-вече!!!).

13.   Авторът до 11
Ти не си ли виждал по новините картата на Турция със изобразени като завладени български територии на нея? Последно преди около месец-два Турция я размахва по повод напрежението си с Гърция, тъй като освен български земи в червено, на нея имаше и гръцки в червено.

До 6-ти. Това което говориш се урежда много лесно и е въпрос на външна политика на България. Първо вакуум има. Финландия например е с по-малко население от България, а като площ е някъде 5 пъти по голяма от България. Населението като цяло е само етнически финландци, а огромните площи са празни откъм население. Щом те могат да съществуват така, значи и ние можем. Стига да искаме. Кого пускаме тук, решаваме ние. И второ. Нещата се оправят много лесно. България само пуска супер силни стимули и преференции да идват тук и да се заселват хора от западна Европа и проблемът е решен. Купуват си имоти в селата ни и след някоя друга година ги напълват и разширяват, след което се побългаряват. Християни и културни хора, като нас с които сме близки като култура и ценности и така запазват България. Така вакуум не остава за нашествие от Азия. Така помагаме не само на България, но и на Европа. Аз ако бях управник на България това е първото нещо което бих направил сега.

До 10-ти
Доста истини си казал. Но не мога да се съглася да зарежем НАТО и Запада и да сме с Русия. Вече сме яли това дърво. А и мисля, че повечето от модерните и оръжия са пропаганда с която плаши САЩ. Доста се смях на Путин като каза, че най-новият изтребител на Русия - Авангард се движел 27 пъти по-бързо от звукът. Само дето му е убягнал моментът, че при тази скорост всяко тяло изгаря в атмосферата от триенето с въздухът, както става с метеоритите. Само тази представителна извадка изчерпва всичко за новите супер оръжия на Русия. Иначе циганите могат да бъдат контролирани по колко да раждат, ако примерно държавата каже - при второ дете помощите спират и започва да се прилага законът от който досега си затваряхме очите за вас. Важно е да има добра информираност. Така Китай си контролира раждаемостта. Може да се сключи и сделка с Индия, да приема циганите ни примерно срещу някакви пари като им даваме за да отиват там и приемат гражданството и супер изгодни инвестиции за Индия тук или търговски преференции. Така и те ще са сред свои навсякъде там и ние проблеми няма да имаме с тях.

А колкото до изкопът по границата. Ами чака се да падне порой за да е мокра и мека земята. После събират колона от трактори и всичките заедно теглят специален огромен плуг който изхвърля пръстта настрани. Така няколко курса по дължината на границата докато се получи ров 5 метра широк и около 3 метра дълбок. Никакви багери и сума ти пари. На работниците се казва че правят напоителна система за вода от Черно море. Важно е само да под 90 градуса ъгъл стената за да не може да излезе пропадналата военна техника там. Държавата изсича една трета от Пирин и застила ровът с тънки дървета, а над тях найлони от боклукът който внасяме да горим, а отгоре малко пръст, върху която засява трева. А после слага скрито видеонаблюдение по цялата дължина и чрез дежурство готовност за моментално действие при опит за изграждане на мост някъде. Дефакто изкопът е на българска територия и всяка чужда фандрома срязала първо телената оградата и наближаваща го бива отстрелвана тъй като е преминала границата. Окопани и замаскирани танкове. Може да се заложат и скрити бутони по земята, които като мине техника в него район те да сигнализират къде става това и веднага се насочва вниманието на там. Пирин изгоря половината преди няколко години и сега се възстановява, така, че не е проблем да се поизсече в интерес на националната сигурност.После ще се оправи гората. Не е трудно и реално погледнато е доста по-лесно от профилактична смяна на траверсите на влакова линия. Важно е да се спи една идея по-спокойно, като се осигури периметърът.
А Чичо Сам може и евтини стелтове да продава. Важно е дали страната и народът ритат активно и силно срещу диктатурата и свинщините , както и срещу комунизмът по света. За справка Полша. Румъния също(затрупана с Пейтриът). Мисля, че ако това е налице, България е твърде уважавана страна и може да ни продадат не Ф35 за смешни пари като при Полша, а В2-Сприт.

14.   На бас че автора е играл прекалено много компютърни игри.
Идеята на патриотите е не да създават армия, а да обучат населението глезльовци да бъдат смели човеци, независимо от кой пол са. Защото в момента младото население на бг не би направило за бг почти нищо, в момента в който ги заплашиш и ислям биха приели само за да не би да ги одраскат, камо ли да дадът живота си за кауза като нация. Погледни само колко лесно забравят български когато идат да работят в чужбина, как не учат децата си на български. Точно както ти приемаш че е под нивото ти да ставаш в 5 сутринта, да метеш, да даваш наряд и да миеш тоалетна която и ти ползваш, така и повечето млади българи е под нивото им да държат на българското и за пари или за собственото си удобство биха продали и майките и децата си.
Да сравняваш пък войните преди 21 век с възможните днес е глупаво. Защото една война се води с цел, а целите днес са много по различни от целите преди 1 или 2 или 5 века. Днес нито християните са толкова християни, нито мюсюлманите толкова мюсюлмани. Преди 5 века турците са навлезли в Европа като отговор на нападенията на европейци към азия. Пътя на нападащите ги европейци минавал през бг територия /нямало самолети/, просто сме се оказали на пътя им и както днес сме били лесна плячка, тогава по нашите и околните земи върлувала чума с огромна смъртност. Днес целите не са религьозни, а по скоро икономиески, а на нас няма какво да ни вземат, нито имаме кой знае какви богатства, нито имаме население което да си заслужава да го превземаш. За какво да влагат пари в една война с нас? Какво ще е печалбата им, при война с нас е ясно, че ще спечелят войната, но ще имат финансова загуба която не си струва. За да се тупат в гърдите с завзета площ ли? По лесно и евтино от война е просто да изкупят имотите. На коя държава им е нужна най-застаряващата нация с най високата смъртност? Половината в пенсионна и предпенсионна възраст, 42% от бг гражданите са над 50г възраст, а половината от младите са се изнесли по Европа? За която и да е държава местно население от 2 милиона под 50г възраст млади/ от които над 50% цигани в гета не би представлявало никакъв интерес. На кой са му нужни старци и цигани? На кой му е нужно населението с най-висока смъртност в света? Ние така или иначе изчезваме, защо да е нужно да влагат пари във война с нас, когато е нужно да изчакат 10-тина години, за да намалее бг населението наполовина? Та ние нямаме и един милион деца, за 10 години да народим най много още половин милион, от които 70-75% ще са цигани. Кой ще пазиш с рова си, с изтребителите си? По добре се заеми с правенето и отглеждането на българчета, от колкото да пазиш онзи който ще го няма!

15.   Да, в главата на Ердоган се върти идеята, че Кърджали и областта е "културна част от Турция" или нещо подобно беше казал. Така че заплаха наистина има. Но сме членове на НАТО и очакваме те да ни подкрепят. Иначе си напълно прав, че младите мъже би било добре да минават поне някаква военна подготовка. Вместо от 15 годишни някаква част от тях да взимат наркотици. Какви ли войници биха станали?

16.   " Преди 5 века турците са навлезли в Европа като отговор на нападенията на европейци към азия. Пътя на нападащите ги европейци минавал през бг територия /нямало самолети/, просто сме се оказали на пътя им и както днес сме били лесна плячка,"

По-голяма простотия не бях виждал, откакто чух историята на ВСВ, според филма Идиокрация, където Чарли Чоплин бил Хитлер, който бил "nazi", ама ОН, демек UN, "UNnazi"-нали света от Хитлер.

Кажи ми честно! Ти така ли се роди, кон ли те ритна в главата, натровиха те като малък ли ... какво ти се е случило?

17.   Номер 10, поинтересувай се за ролята на Турция в конфликта в Кипър /разделянето на страната на две части/ и ми кажи защо още тогава не са ги изгонили от НАТО! Тия глупости кой ви ги казва - че ще ги изгонят, ако ни нападнат? Както предният път ще кажат, че няма да се месят в конфликтите помежду двете страни и готово. НАТО не ни пази от такива конфликти и щяхте да го знаете, ако се бяхте поинтересували качествено вместо да вярвате на политически коректни опорки!

18.   Кажи на какви наркотици си? Вече на мъжете ако им се каже Горе ръцете те ще изпуснат телефоните си на земята. Вече мъжете са повече "жени" от жените. С инстаграм и игрички на компютъра не се става мъж. И спокойно нас никой няма да ни напада.

19.   Така е! Мъж се сгтава с пистолет в ръка!

20.   Идеята е България да не я пази никой, а и днес масово се води пропаганда, че в тези времена няма война. Няма, ама американците трошат ебахти парите за оръжия, понеже е мирно. Леят кръв по Африка, Азия и Южна Америка. В Европа се бъркат във вътрешната политика на страните. Тук границите са отворени за Турция, няма защита. Либералите масово тролят навсякъде, котират се глупави офисни професии ИТ и нз си какво. Мъжете са като някакви льохмани от тия след 93-та година родените.