Споделена история от Други

Луд ли съм или са просто случайности
Здравейте на всички.
След това, което ще напиша в следащите редове, най-вероятно ще ме вземете за лъжец търсещ внимание или някой луд, но е самата истина. Споделям анонимно тук защото нямам куража да говоря с никого за това, понеже ще ме вземат за ненормален, а и не искам да разкривам някой мои недостатъци, дори и пред приятели. Ще започна с първият случай.
Ще опита да съм максимално кратък и се извинявам за евентуалните повторения, правописни, граматични и пунктуационни грешки.
Преди около 3 години се озовах в среда, заобиколен изцяло от непознати. Бях нов в колектива и някак трябваше да се приобщя. Срам ме е да го разкривам, но доста послъгвах, като говоря само и само да им се харесвам и да мога да участвам в разговорите. Разбира се в мъжкият колектив, темите за жените винаги са първостепенни и предимно се говореше за това. В този момент обаче бях сам. Всъщност никога не бях имал приятелка, но всички говориха за това, а аз стоях мълчах и се чувствах съвсем като аутсайдер. Заради това си измислих такава. Измислих си името, телесложението, образованието и, работното и място общо взето всичко. Естествено, за да се направя на играч доста вдигнах летвата, а за работното и място измислих бранш, който е предимно локално разпространен и единици хора работят в него, защото ако беше нещо масово, можеше някой от колегите да иска да се консултира с нея и последствие да се разбере, че такъв човек като "приятелката" ми не съществува. Забравих да спомена, че дори и измислих и татуировки......, просто стана на въпрос за тях и аз да не остана по-назад веднага изброих къде и какви има моята, само за да участвам в техният разговор. И така няколко месеца безкрай съчинения....... Прибрах се в България не след дългото и в интерес на истината следващите месеци не ми липсваше женски интерес. Писах си с доста момичета, срещах се с тях, но нищо не се случваше. Просто нещата не се получаваха, поради някакви необичайни причини- технически или незнайно губеха внезапно интерес към мен, случвало се е дори аз ей така от нищото да си казвам, че не ми се излиза и да провалям потенциалната връзка..., както написах нещата просто не се случваха по необясними причини. СЕГА СЛЕДВА НАЙ-ВАЖНАТА ЧАСТ, ОТ КОЯТО МЕ ПОБИВАТ ТРЪПКИ. Искаше ми се да няма толкова писаници до нея, но исках да обясня подробно за да ви онагледя какво се случва. Същото това момиче, което се съчиних ме НАМЕРИ. Намери ме в буквалният смисъл. Името беше същото, професията, телесложението, нрава, дори и двете татуировки бяха на същите места при това долу-горе същите изображения. Тогава не си дадох сметката, понеже бях се влюбил в уши и не мислих за друго освен да се раздвам на времето с нея. Връзката се разви много бързо, виждахме се постоянно и си прекарвахме отлично. Едва в последствие се си дадох сметката, че това момиче е същото, което си бях съчинил половин година по-рано....Тогава не ми направи впечатление и сметнах, че е някаква налудничева случайност, но след като за втори път ми се случи такова нещо 2 години по-късно започнах да се замислям и направо да се плаша какво съм причинил с мислите си или просто са случайности. А как ме намери ? Бях лайкнал една статия на новинарски сайт, същата лайкнала и тя и ей така решила да провери кой друг е харесал и като ми видяла профилната снимка сред стотици други просто се влюбила, след това разгледала профила и пратила покана- това е нейната версия как ме е намерила. Цялата тази версия отново е налудничева. Тогава влизах във фейсбук веднъж седмично, статията ми излезе случайно като препоръчана, а изключително рядко лайквам. Както разбирате, тук също се натрупаха крайно много "случайности", които нямат обяснение..... Някой ще кажат, че вероятно съм срещал момичето преди и е останала в съзнанието ми, но съм убеден, че не е така. Нядявам се да си изкажете мнението. Някой сблъсквам ли се е с подобно нещо ? Луд ли съм ? Въобразявам ли си ? Изобщо възможно ли е подобно нещо, като изключим случайността, която яко вземем всички фактори излиза да е 1 към 1 трилион. Все още съм с това момиче, като връзката не се развива никак добре, не еднократно сме били пред раздяла, но засега винаги сме правили компромиси и сме оставали заедно.

Сега бих искал да онагледя и "случайното" събитие от тази година.
Отново бях в чужбина началото на годината, преди вируса и пак при същите обстоятелства - сред непознат колекетив като аутсайдер отново се опитвах да им се вдигна в очите и да се сприятеля с тях. Правих на играч и лъжех за да им се харесам. Вируса настъпи и на всички беше ясно, че ще се прибираме, кой от където е дошъл. И така няколко седмици преди това предимно говорихме кой какво ще прави като се прибере, какви възможности за работа има, какви връзки и тем подобни. Аз отново големият играч "разправях". как имам диплома от един къде си, какви приятели имам и къде ще ме уредят. Разправях, как прибирам се и започвам във фирма за еди какво си (както с приятелката ми 2 години по-рано отново измислих нещо крайно необичайно и много рядко срещано). Общо взето си съчинявах небивалици, защото просто бях аутсайдер и исках поне малко да гледат на мен като равен. Прибрах се и няколко месеца нищо не се случи. Постепенно обаче по някакво случайно съвпадение без да се усетя се оказах на курс, със същата насоченост, с която лъгах, че имам сертификат няколко месеца по-рано. След това се запознах и дори станахме приятели със влиятелен човек. Коронокризата продължава и предвид, че не мога да замина отново за чужбина започнах работа тук. Напълно непозната за мен и далеч от досегашното професионалното ми направление - нищо общо между двете. Всичко стана отново случайно, направо изгубих нишката. В крайна сметка пак се наредиха хиляди "случайности". След като се случи и това, си дадох реално сметката и за това с приятелката ми. Озадачен съм и не знам какво се случва. Моите мисли предизвиква събитията или просто ги предвиждам по някакъв начин. Не изключвам и случайността, но все пак е доста малко. Но може да съм откачен с развито въображение и аз не знам. Какво мислите вие ?

Коментари

1.   Мисля, че трябва внимаваш какво лъжеш.

2.   Не си единствен авторе. Моите приятели все ме майтапят, че не само съм създала, но и съм се омъжила за литературния си герой. Навремето се забавлявахме една групичка да пишем колективен роман с продължение. Всичко беше на шега, да си запълваме времето и да ни е весело. Аз вкарах в действието един персонаж, който изглеждаше така и така, работеше това и това, мислеше еди как си, живееше еди къде си, имаше такива и такива навици, обичаше еди какво си и т.н. След една година този мой персонаж изведнъж се материализира! Във време и на място, където изобщо не съм очаквала да срещна мъжа на живота си. Подчертавам, че никога преди това не го бях виждала, че да заседне по някакъв начин в съзнанието ми. Връзката между нас беше практически невъзможна. Ние бяхме хора от напълно различна социална среда. От различни населени места - аз от София, той от село. На всикото отгоре той е по-млад. А и двамата бяхме женени. Но още при първия ни контакт изпитах чувството, че аз този човек го познавам отнякъде. Едва после се сетих за онова забавно четиво и започнах да анализирам съвпаденията с литературния ми герой, който бях съчинила. Ами всичко съвпадаше, дори имената. Той пък твърди, че при онази първа среща, се е почувствал все едно се е прибрал у дома след дълго отсъствие.
Женени сме от 8 години и затова казвам, че приятелките ми се шегуват с мъжа ми: да внимава в картинката, защото като нищо мога да напиша друга книга с друг персонаж в нея.

3.   Авторе. Не знам дали да вярвам на това, но ми напомня на мен до няъкъде. Лъгала съм за големи неща, но те сега нямат значение. Както и да е. Лъгах за едни дреболии. Най-голямата дреболия за която съм лъгала е че не харесвам дадена певица. А дори песните и не бях слушала. След като ги изслушах се влюбих в тях. Ама, какво да ти кажа.. Била съм лапе. Помня че излъгах за нещо което се случи(много след като казах тази лъжа), но не помня какво. Но авторе, спри да лъжеш. Аз бях голяма лъжкиня преди(даже преди месеци) ама се спрях защото не е правилно. И аз като теб искам да послъгвам за да се впиша, ама яко се прецаках. Затова спри преди да станеш паталогичен лъжец.

4.   Не ти вярвам. Лъжеш.

5.   По някакъв начин правите връзка с подсъзнание си и материализирате неща,които идват в съзнанието ви преди да са се случили реално.Енергия насочена към реализиране .Няма нищо случайно

6.   Не си я създал ти, споко. Подсъзнанието ни обаче е колективно - свързано и е предвидило срещата ви.

Виж например историята за книгата "The Wreck Of The Titan, Or Futility" - уж художествен роман за кораб на име Титан, който потъва през Април в Северния Атлантически океан блъскайки се в ледник, и то няколко години преди истинския кораб Титаник, който го сполетява същата съдба. Просто това събитие вече съществува на базата на намеренията, които имаме сега колективно. Мозъците ни са свързани, цялата реалност е една обща реалност и ние всички сме "квантово преплетени" с нея.

7.   Има вече хиляди книги по темата - за силата на мисълта и визуализацията. И да, така е. И колкото повече хора мислят за едно и също нещо, толкова по-бързо това се реализира. Казвайки на всеослушание тези лъжи, твоите слушатели са ти повярвали и неволно си ги въвлякъл в материализирането. На един курс по медитация, лектора ни разказа само един пример от многото. Как накаръл всички да си представят желанието на една от курсистките - да си визуализират как момичето е на концерт на Енрике Иглесиас и тя е от малцината от избраните от него да се качи при него на сцената. И какво станало- Енрике нямал желание да качва групичка, а са мо един човек, и познайте - качил само нея. Българка е, имаше и новина по темата в нета. И тя после му писала на лектора какво е станало....

8.   Ами подсъзнателно искаш точно това, което лъжеш. И то в някакъв момент ти се случва. Има една поговорко -внимавай какво си пожелаваш. Радвай се, че ти се случват хубави неща. И не- не си луд.

9.   Да, случи ми се подобно нещо.
Но моето беше с жена от реалния живот, която обаче не познавах добре и с която нямаше абсолютно никакви шансове нещо някога да се случи. След първата ни среща (под среща не разбирайте среща от тиндър, а среща в реалния живот напълно случайно и в работна среда).около година си стоеше просто в съзнанието ми като някакъв идеал-исках просто да срещна някоя като нея, защото нямаше как да съм с нея. Дойде лятото обаче и от скука ли не знам ли от какво или просто се дразнех че приятелите все ме питат не си ли харесвам някой и започнах да ги лъжа че сме заедно с нея. Измислици разбира се. Докато мистериозно тя сама не ме потърси. И някакси още от тази втора среща ние си бяхме заедно все едно никога не се бяхме разделяли, все едно винаги сме си били в животите. Иключително силно и разтърсващо преживяване. Завърши също толкова разтърсващо само няколко месеца по-късно без обяснение, без разговор дори, без нищо.
Напълно вярвам че чрез подсъзнанието си човек привлича някакви неща. Но и вече гледам да внимавам какво си привличам. Плаша се дори къде свършва фантазията и къде започва реалното?

10.   Само си мислиш, чи си бил голяма "звезда" в очите на колегите си или просто си бил такъв само в ТВОИТЕ очи. В чужбина на никой не му пука кой си ги и какво гадже имаш и къде има татуировка. Там само бачкаш и това е. Често дори имената на хора с които рабатиш не знаеш, а ти номери време за лав, като в България. Всеки е дошъл от някъде и кризата с вируса не е причина за връщане, бил си аутсайдер. Това само българин може да го каже, свикнал на "хубави и топли" български отношения, всъщност интриги, лъжи, самохвалството и самочувствие без покритие. Излез от филма.

11.   Пази Боже от толкова лъжливи игри.

12.   Н 6, имаме колективно и собствено подсъзнания. Колективното е свързано чрез "рептилската" част мозък. Собственото може да се "включва и изключва" от колективното... и ако развиеш добре, можеш и да "хакваш" отвътре колективното.
Имаш и друго, на други нива, то е свързано и със "скрита памет" когато собственото постигне контакт с "другото" собствено и има достъп до скритата памет... дори частично, представи си...