Споделена история от Други

Живот в Куба?
Здравейте. На 22 съм. Говоря испански без проблем. Моята мечта винаги е била да живея в Куба или някъде в Латинска Америка. Какво ще ме посъветвате? Всичко там изглежда слънчево, ярко и позитивно. Но ме притеснява голямата бедност, престъпността. Какви са ви наблюденията? Трябва ли виза и какво е нужно да направя? Наистина ще съм благодарна, ако ми отговорите. Това е голямата ми мечта! ;) И бих искала да се сбъдне!

Коментари

1.   Ти добре ли си???? Да ходиш в страшно бедна комунистическа държава?????????? Искаш да си лишиш правата, свободата, само защото говориш испански???? Отиди в Испания, и там климата е хубав, да не е като в Куба, но заплати, свободно изразяване, друго си е. И не не всичко е слънчево и ярко!!! Това е комунистческа пропаганда, снимани за да предстваят комунизма в една добра светлина!

2.   Един приятел е ходил там няколко пъти. Последният път е бил в някакъв комплекс за "бели туристи" и са ги вардили с автомати, за да не ги обере и убие някой кубинец.
Слънчево е, ама бедност, престъпност, липса на адркватно здравеопазване, корупция и тн.
На доста места са ходили с придружител, отново някой да не ги отвлече. За почивка става, но не и да живееш там.

3.   Все пак, нека авторката каже защо точно Куба?
На мен също Латинска Америка ми е била мечта, защото израснах с латино сериалите, може би. Аз учих испански сама, не го знам добре, но там няма как да не го науча.
Аз доколкото знам с по-ниска престъпност и по-уредени са Коста Рика, Чили, Уругвай.
Куба не е ли с ниска престъпност, точно заради комунистическата диктатура, но бедността - да, то във всички комунистически държави е така май и никак не е за живот там... потисничество.
И все пак, кажи защо точно Куба?

4.   Номер 2, или ти или приятелят ти бъркате Куба с Мексико. В Мексико наистина пазят курортите с автомати и има много претъпност, отвличния и обири на чужди туристи. Но, в Куба не така. Да, разбира се, бедна страна е и кубинците живеят в огромна мизерия, но престъпност няма като в Мексико. Чужди туристи не отвличат. По-безопасни страни в Латинска Америка са Уругвай и Коста Рика иначе.

5.   Е, точно за Куба да кажеш, че има неадекватно здравеопазване говори за това, че не си се информирал точно по този въпрос. Кубинското здравеопазване е едно от най-добрите в света. Има дори немци, които ходят в Куба за лечение, първо защото е достъпно за тях и второ защото са се специализирали много добре в антиейджинг медицината. За американците пък да не говорим, за тях си има клиники в затворените комплекси. Всичкият този опит се пренася и в болничните заведения за местните, които естествено са доста по-зле оборудвани, но лекарите са същите.
За това, че има бедност и недоимък, да съгласен съм, но това си е част от чара на тази страна. Ако беше малко по-богата и отворена, щеше да бъде, като всички останали държави в региона, но тогава нямаше да бъде Куба.
За престъпността нищо не мога да кажа, просто защото не съм информиран.
Нека да го кажем така, като имаш желание и възможност иди там за някакъв кратък период от време (от три до шест месеца), за който можеш да си направиш собствени впечатления и след това вече решавай дали искаш да останеш за по-дълго или не. Да идеш някъде, като турист за една седмица не е същото, като да си живял там. Впечатленията са просто различни - свляш розовите очила и освен хубавите неща започваш да виждащ и не чак толкова хубавите.

7.   Благодаря на всички. Авторката съм.
Да, знам, че е бедна страната. Но престъпност май там няма. Просто имам страст към тази държава. И искам да поживея точно там. Казват че хората са слънчеви и позитивни.